Zavrieť

Porady

kaucia

vie mi prosím niekto poradiť ako zaúčtovať faktúrovanu kauciu /jedná sa o spojanovy výdajnik vody/ dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stralis je offline (nepripojený) stralis

    stralis
    faktúra na kaucia je jednorázova 2000,- Sk a z toho nájom 380,-mesačne .Nejedná sa o dlhodobý majetok ale o krátkodobý aj v takom prípade účtovať na 478?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Cez vyhľadávanie som našiel:

    http://www.porada.sk/606827-post9.html

    [SEARCH]finančná zábezpeka[/SEARCH]

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Dobrý večer, neviem si poradiť s účtovaním depozitu, už som tu prečítala všeličo, ale odpoveď som nenašla na môj problém, preto vás prosím o radu, dostali sme fa kde sa dobropisuje depozit -850,98 s dph za nájom na základe výpovede zmluvy o nájme - fa som zapísala do faktúr prijatých a následne zaúčtovala na 379/321, 343/321.
    Nato mi prišlo započítanie pohľadávok kde mám dobropisovanú sumu 850,98 a náš záväzok voči nim je 11,84 s dph (nahodila som to do faktúr prijatých????) a účtovala som 518/321,343/321 - 11,84 a keďže nám prišla i platba na účet kde nám vracajú časť z depozitu 839,14€ - 221/379????? a tu som v koncoch pretože ked si dám kontrolu v programe MRP a mám to takto zaúčtované stále mi vyskakuje chyba. Zabudla som na niečo, alebo kde som spravila chybu? Dakujem vám pekne.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Gong Pozri príspevok
    Dobrý večer, neviem si poradiť s účtovaním depozitu, už som tu prečítala všeličo, ale odpoveď som nenašla na môj problém, preto vás prosím o radu, dostali sme fa kde sa dobropisuje depozit -850,98 s dph za nájom na základe výpovede zmluvy o nájme - fa som zapísala do faktúr prijatých a následne zaúčtovala na 379/321, 343/321.
    Nato mi prišlo započítanie pohľadávok kde mám dobropisovanú sumu 850,98 a náš záväzok voči nim je 11,84 s dph (nahodila som to do faktúr prijatých????) a účtovala som 518/321,343/321 - 11,84 a keďže nám prišla i platba na účet kde nám vracajú časť z depozitu 839,14€ - 221/379????? a tu som v koncoch pretože ked si dám kontrolu v programe MRP a mám to takto zaúčtované stále mi vyskakuje chyba. Zabudla som na niečo, alebo kde som spravila chybu? Dakujem vám pekne.
    prosííííííííííím poradíte

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Gong Pozri príspevok
    Dobrý večer, neviem si poradiť s účtovaním depozitu, už som tu prečítala všeličo, ale odpoveď som nenašla na môj problém, preto vás prosím o radu, dostali sme fa kde sa dobropisuje depozit -850,98 s dph za nájom na základe výpovede zmluvy o nájme - fa som zapísala do faktúr prijatých a následne zaúčtovala na 379/321, 343/321.
    Nato mi prišlo započítanie pohľadávok kde mám dobropisovanú sumu 850,98 a náš záväzok voči nim je 11,84 s dph (nahodila som to do faktúr prijatých????) a účtovala som 518/321,343/321 - 11,84 a keďže nám prišla i platba na účet kde nám vracajú časť z depozitu 839,14€ - 221/379????? a tu som v koncoch pretože ked si dám kontrolu v programe MRP a mám to takto zaúčtované stále mi vyskakuje chyba. Zabudla som na niečo, alebo kde som spravila chybu? Dakujem vám pekne.
    prosím ako to má byť správne, dakujem

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Gong Pozri príspevok
    prosím ako to má byť správne, dakujem
    prosssíííííííííííííííííííím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.