Zavrieť

Porady

platba exekútorovi

Prosím Vás, ako zaúčtujete, exekučný príkaz z r.2003 (soc.poisťovňa)? Do výdavkov ovplyvňujúcich daňový základ, alebo nie?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dakujem. Nebola som si istá, lebo nejaká 100% účtovnícka firma, platby týkajúce sa predchádzajúcich rokov dáva do nedaňových výdavkov.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ak účtuješ v JÚ, treba si overiť, čoho sa exekúcia týka. Ak je to dlžné poistné, je to daňový výdavok, ak sú to penále alebo sankčné úroky, tak nie. Ak účtuješ v PÚ, exekúcia je už len vyrovnanie záväzku, či už na poistnom alebo penále, a ten by si už mala mať zaúčtované inými dokladmi.
    Naposledy upravil andrej_rv : 21.04.05 at 17:45

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Exekútor od nás žiada - preddavok na výkon exekúcie. Ako to mám zaúčtovať?
    Na preddavky alebo rovno do nákladov?
    Zatiaľ Ďakujem.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Lenuška
    Exekútor od nás žiada - preddavok na výkon exekúcie. Ako to mám zaúčtovať?
    Na preddavky alebo rovno do nákladov?
    Zatiaľ Ďakujem.
    Ak účtuješ v PÚ, platí odpoveď Tweety z predchádzajúceho príspevku. Ak v JÚ a konečné zúčtovanie exekúcie bude v tom istom zdaňovacom období ako preddavok, je poskytnutý preddavok výdavkom ovplyvňujúcim daň. Ak k splneniu služby alebo iného plnenia (exekúce) dôjde až na rok, prijatý ani poskytnutý preddavok nesmie ovplyvniť základ dane (§ 17 ods. 12 písm. b) ZDP). Ja zvyknem všetky preddavky v JÚ účtovať ako ovplyvňujúce základ dane a prípadné korekcie urobím pri uzávierkových operáciách po posúdení, či došlo k splneniu súvisiacej dodávky alebo služby v bežnom zdaňovacom období.
    Naposledy upravil andrej_rv : 20.09.05 at 14:14

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Lenuška
    Ďakujem , zabudla som napísať, že účtujem v PÚ.
    takže preddavok na 314
    teraz ma napadlo že asi 378 by bolo lepšie, lebo exekútor sa stará o finančné vysporiadanie pohľadávky?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [QUOTE=Lida]takže preddavok na 314
    teraz ma napadlo že asi 378 by bolo lepšie, lebo exekútor sa stará o finančné vysporiadanie pohľadávky?[/QUOTE

    Súhlasím s účtovaním na účet 378. Na účte 314 účtujeme poskytnuté krátkodobé a dlhodobé preddavky dodávateľom,
    Mária M

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    A možno by pripadal do úvahy aj účet 315, ja som to zvykol dať skôr tam ako na 378.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.