Zavrieť

Porady

vedomostný test pre PaM

Dobrý deň poraďáci,
riaditeľ mi dal za úlohu vypracovať vedomostný test pre peronalistov a mzdárov,povinnosti, doklady pri nástupe a výstupe, pracovnoprávne vzťahy, základné vedomosti o pracovnom čase , nárokov na dovolenku apodobne.
vie mi niekto poradiť, či už niekde taký test na nete nevidel, alebo všeobesne neporadil?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KulovaM Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci,
    riaditeľ mi dal za úlohu vypracovať vedomostný test pre peronalistov a mzdárov,povinnosti, doklady pri nástupe a výstupe, pracovnoprávne vzťahy, základné vedomosti o pracovnom čase , nárokov na dovolenku apodobne.
    vie mi niekto poradiť, či už niekde taký test na nete nevidel, alebo všeobesne neporadil?
    dakujem
    Ak ti p. riaditel predplatí prístup do DRAKa, nájdeš tam niekoľko testov z mzdovej oblasti aj zákonníka práce ...

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    KulovaM Pozri príspevok
    hmm, tak to asi nepôjde, budem si musieť poradiť sama......
    A Ty pracuješ v oblasti PaM, že Ti dal takýto test vypracovať? V DRAKOVI nájdeš všetko čo potrebuješ, tiež sa skús pozrieť do témy Mzdy a personalistika, tiež tam nájdeš veľa zaujímavých vecí, stačí zadať kľúčové slovo, ktoré hľadáš... napr. poistné, mzda, vymeriavací základ a pod.
    Prípadne sa ešte pýtaj tu na porade, na to sme tu, aby sme si pomoholi.
    Lenka.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Keďže si naozaj niekedy nepomôžeme so zamestnávateľmi, ktorí šetria na nesprávnych miestach, povyberala by som otázky pomocou Zákonníka práce, Zákona o min. mzde, Zákona o sociálnom poistení,....

    KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

    KulovaM
    Lenka1979 Pozri príspevok
    A Ty pracuješ v oblasti PaM, že Ti dal takýto test vypracovať? V DRAKOVI nájdeš všetko čo potrebuješ, tiež sa skús pozrieť do témy Mzdy a personalistika, tiež tam nájdeš veľa zaujímavých vecí, stačí zadať kľúčové slovo, ktoré hľadáš... napr. poistné, mzda, vymeriavací základ a pod.
    Prípadne sa ešte pýtaj tu na porade, na to sme tu, aby sme si pomoholi.
    Lenka.
    ano, pozerala som si temy cez vyhľadávanie, žiaľ, čo by ma zaujímalo je skryté v Drakovi
    viete ako to je, ked mu poviem, že mi treba zaplatiť Draka, povie, že to mam všetko ovladať

    KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

    KulovaM
    Johanka Pozri príspevok
    ... možno pán riaditeľ o DRAKovi ani netuší.
    ano, netuší, má iné starosti, a ja to chápem, inak som si už vypracovala test sama, predsa len, mame aj vnútropodnikové smernice a nariadenia riaditeľa.....tak som sa trocha pohrala

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    KulovaM Pozri príspevok
    ano, pozerala som si temy cez vyhľadávanie, žiaľ, čo by ma zaujímalo je skryté v Drakovi
    viete ako to je, ked mu poviem, že mi treba zaplatiť Draka, povie, že to mam všetko ovladať
    No áno, mala by si to ovládať, keď pracuješ so mzdami, aspoň tie najzákladnejšie veci, ale naozaj neviem čo konkrétne by si chcela vedieť, lebo v oblastí miezd je toho veľmi veľa, ja by som skúšala vyhľadávač, keďže nemáte predplateného Draka.

    KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

    KulovaM
    Lenka1979 Pozri príspevok
    No áno, mala by si to ovládať, keď pracuješ so mzdami, aspoň tie najzákladnejšie veci, ale naozaj neviem čo konkrétne by si chcela vedieť, lebo v oblastí miezd je toho veľmi veľa, ja by som skúšala vyhľadávač, keďže nemáte predplateného Draka.
    skôr ide o personalistiku, nábor pracovníkov, prijímanie do pracovného pomeru- aké doklady, čo všetko treba dokladať pre prijímaného zamestnanca a podobne........už to mam urobené

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pozri napr. aj tu http://www.porada.sk/472882-post7.html
    Do "Samotné zamestnanie" si doplň(ak nie je súčasťou pracovnej zmluvy) Súhlas so spracovaním osobných údajov.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    KulovaM Pozri príspevok
    skôr ide o personalistiku, nábor pracovníkov, prijímanie do pracovného pomeru- aké doklady, čo všetko treba dokladať pre prijímaného zamestnanca a podobne........už to mam urobené
    Tak by si to sem mohla hodiť, ak by to niekto potreboval do budúcna.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    KulovaM Pozri príspevok
    skôr ide o personalistiku, nábor pracovníkov, prijímanie do pracovného pomeru- aké doklady, čo všetko treba dokladať pre prijímaného zamestnanca a podobne........už to mam urobené
    Aspoň vidíš, aká si šikovná /možno si ani sama o tom nevedela/. Nič v zlom.
    Môžeš byť na seba hrdá.

    KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

    KulovaM
    Marína Pozri príspevok
    Pozri napr. aj tu http://www.porada.sk/472882-post7.html
    Do "Samotné zamestnanie" si doplň(ak nie je súčasťou pracovnej zmluvy) Súhlas so spracovaním osobných údajov.
    jeee, tak toto som nenašla.......super

    KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

    KulovaM
    drobeceva Pozri príspevok
    Aspoň vidíš, aká si šikovná /možno si ani sama o tom nevedela/. Nič v zlom.
    Môžeš byť na seba hrdá.
    dakujem....nič v zlom

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    KulovaM Pozri príspevok
    ano, pozerala som si temy cez vyhľadávanie, žiaľ, čo by ma zaujímalo je skryté v Drakovi
    viete ako to je, ked mu poviem, že mi treba zaplatiť Draka, povie, že to mam všetko ovladať
    Poplatok za ročný prístup do DRAKa je približne vo výške mzdových nákladov na jeden deň Vašej práce (ak máte približne priemernú slovenskú mzdu). Ale inak súhlasím, šetriť treba na všetkom.

    KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

    KulovaM
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Poplatok za ročný prístup do DRAKa je približne vo výške mzdových nákladov na jeden deň Vašej práce (ak máte približne priemernú slovenskú mzdu). Ale inak súhlasím, šetriť treba na všetkom.
    Jasne, popracujem na tom, možno sa mi podarí u šefstva presadiť, aby som toho Draka mohla predplatiť, aj ked je pravda, že naše šefstvo šporí ozaj aj tam, kde by nemalo.......nuž čo, ja som malý pán......

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    odkedy mám predplateného Draka, nekupujem žiadne publikácie týkajúce sa miezd, účta . Hoci, zaplatila som si to z vlastného vrecka, lebo aj tak sa mi to oplatí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.