Zavrieť

Porady

odpočet DPH pri registrácii

Dobrý deň,
mám takýto problém, s ktorým si neviem rady. Klient je od 1.7.2008 plátcom DPH a živnosť má založenú od 1.5.2008. Od roku 2006 začal stavať budovu, v ktorej bude mať rýchle občerstvenie, t. j. bude slúžiť len na podnikateľské účely. Môžem mu uplatniť podľa §55 DPH z nákladov na jej výstavbu a na jej zariadenie ( bar, kuchynské vybavenie), keď ešte nie je skolaudovaná? Najviac ma trápi ten problém, že vlastne ešte nie je zaradená v obchodnom majetku, ale v priebehu nejakých dvoch mesiacov bude. Za radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marika P je offline (nepripojený) Marika P

    Marika P
    ďakujem za odpoveď, takže ak som to správne pochopila, uplatním odpočet podľa 55 o DPH v tom kvartáli, v ktorom mi príde potvrdenie o kolaudácii, resp. vklad do katastra alebo podám dodatočné priznanie za prvé zdaňovacie obdobie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Marika P Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, takže ak som to správne pochopila, uplatním odpočet podľa 55 o DPH v tom kvartáli, v ktorom mi príde potvrdenie o kolaudácii, resp. vklad do katastra alebo podám dodatočné priznanie za prvé zdaňovacie obdobie?
    Nie §55 sa môže uplatniť len v prvom zdaňovacom období po registrácii.

    Marika P je offline (nepripojený) Marika P

    Marika P
    je niekde v zákone o DPH striktne vymedzené, že odpočet podľa 55§ o DPH sa musí uplatni len v prvom zdaň. období? pozerala som to a nikde som to nenašla....

    Marika P je offline (nepripojený) Marika P

    Marika P
    Viete mi poradiť keď tú budovu vložím do obchodného majetku až v nasledujúcom kvartáli kedy mám možnosť si uplatniť ten odpočet, resp. ako?

    odpočet DPH pri registrácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.