Zavrieť

Porady

neskoro podaný výpis z DP do sociálnej poisťovne

ahojte. neviete náhodou, či mi hrozí nejaká pokuta za neskoro podané tlačivo - Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne? Konkrétne som s ním meškala asi dva týždne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    vilob Pozri príspevok
    ahojte. neviete náhodou, či mi hrozí nejaká pokuta za neskoro podané tlačivo - Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne? Konkrétne som s ním meškala asi dva týždne
    Za porušenie povinností ustanovených zákonom o sociálnom poistení môže Sociálna poisťovňa uložiť pokutu až do 500 000 Sk. Pri ukladaní pokuty Sociálna poisťovňa zohľadní závažnosť porušenia povinnosti.

    Predkladanie Výpisu z daňového priznania je jednou z povinností do soc. poisť. Avšak doteraz som sa s uložením pokuty za túto vec nestretla, dokonca ani vtedy, keď poisťovňa vyzvala SZČO k predloženiu výpisu z DP po roku.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    vilob Pozri príspevok
    ahojte. neviete náhodou, či mi hrozí nejaká pokuta za neskoro podané tlačivo - Výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne? Konkrétne som s ním meškala asi dva týždne
    cloe Pozri príspevok
    Za porušenie povinností ustanovených zákonom o sociálnom poistení môže Sociálna poisťovňa uložiť pokutu až do 500 000 Sk. Pri ukladaní pokuty Sociálna poisťovňa zohľadní závažnosť porušenia povinnosti.

    Predkladanie Výpisu z daňového priznania je jednou z povinností do soc. poisť. Avšak doteraz som sa s uložením pokuty za túto vec nestretla, dokonca ani vtedy, keď poisťovňa vyzvala SZČO k predloženiu výpisu z DP po roku.
    Tiež mám takú skúsennosť, že nepokutovali. Zatiaľ. Pokuta od SP ti ale vždy hrozí.
    Pre neskoré odovzdanie výpisu z DP je určená sadzba od 1000,- Sk do 5000,- Sk za jeden výpis.
    Na svojej stránke majú pekne vypracovaný Sadzobník pokút SP. Raz ho iste začnú používať.
    __________________
    Katija
    Zbaľte nevhodný príspevok pomocou tlačidla

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    cloe Pozri príspevok
    Za porušenie povinností ustanovených zákonom o sociálnom poistení môže Sociálna poisťovňa uložiť pokutu až do 500 000 Sk.

    Kto sa pozabudol a doteraz výpis neodovzdal, môže očakávať písomnú výzvu na jeho predloženie ...vyššie uvedená suma je "súčasťou" výzvy (ak neodovzdáte-zaplatíte). Začali ich rozposielať.
    Naposledy upravil Paula : 19.09.08 at 15:19 Dôvod: doplnenie v zátvorke

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Paula Pozri príspevok
    Kto sa pozabudol a doteraz výpis neodovzdal, môže očakávať písomnú výzvu na jeho predloženie ...vyššie uvedená suma je "súčasťou" výzvy (ak neodovzdáte-zaplatíte). Začali ich rozposielať.
    Pauli, a už mu tam napísali aj konkrétnu sumu pokuty?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja ten problém osobne nemám, oznámila mi to osoba ( ktorej sa takáto výzva týka a obdržala ju) slovami: Riaditeľ soc. poisťovne sa mi vyhráža pokutou 500.000.-, keď im to neodovzdám. Nieje to správa JPP. Možno sa ozve ešte niekto, kto tiež výzvu obdržal.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    No, práveže mi to tiež priniesol klient, ktorého som preberala tento rok. Predchádzajúca účtovníčka mala kópiu výpisu založenú v dokladoch a povedala, že je to odovzdané. Možno to aj dala klientovi a on to neodovzdal. To už neviem.
    Teraz mu prišla výzva, kde je tak ako hovoríš upozornenie, že ak nepredloží výpis do 5 dní, uloží mu SP pokutu až do výšky 500tis.
    Volala som tam dnes, lebo už je to 6. deň a pani povedala, že nebude pokuta, len nech to urýchlene pošlem.
    Preto som sa pýtala, či už niekto aj dostal konkrétnu pokutu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Vedved....som len občerstvila, aby sa ešte nespamätaní spamätali. Tak o prípadnej pokute si povieme neskôr, ak bude o čom

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Keď sme už pri tom odovzdávaní výpisov, zaujímalo by ma, či ich odovzdávate klientom vy, účtovníci, alebo im ich dáte spoločne s DP a nech si to vybavia.
    Ja im to nosím sama, no asi to už robiť nebudem. Nemyslím tých, ktorých účtujem v priebehu roka, ale tých, ktorí chcú len urobiť DP na konci roka.
    Totižto ide o to, že potom všetkým treba ustrážiť zmenu platieb od 1.7., no a ak ich je tak zo 40-50, tak je to dosť sila.
    Nech si každý zajde a buď si to vypočíta alebo poprosí tetušku, nech mu povie, koľko bude platiť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Odovzdať rovno s DP živnostníkovi - termín nech si láskavo ustráži sám.

    Tu sa nejedná o neochotu, ale ak náhodou napr. účtovník ochorie, alebo iné vážne problémy ho postretnú, kto by strážil? Takže tak.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Paula Pozri príspevok
    Odovzdať rovno s DP živnostníkovi - termín nech si láskavo ustráži sám.
    Tentokrát už budem určite múdrejšia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.