Zavrieť

Porady

Brigádna práca

Je možné pracovať načas nejakou brigádnou formou bez toho aby som poberal podporu v nezamestnanosti.neviem ako v takom prípade sa platí zdravotné poistenie a či by som si mohol platiť aj sociálne poistenia.V prípade ak by sa mi po brigádnej práci nepodarilo nájsť zamestnanie mám nárok na podporu v neza mestnanosti? Aký má názov brigádna zmluva?

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Si zaregistrovaný ako uchádzač o zamestnanie na UP? Alebo si dobrovolne nezamestnaný? Ak si zaregistrovaný, tak zdrav.poistenie za teba platí štát (okrem toho žiadne iné poistenie). V tomto prípade je obmedzená výška mesačného príjmu na dohodu.

    Z dohody o vykonaní práce ani z dohody o pracov.činnosti (ani z dohody o brigádnickej činnosti študenta) sa odvody do sociál. poistovne nedovádzajú. Takže zo žiadnej dohody ti nevzniká poistenie v nezamestnanosti, ktoré je dôležité pre nárok na podporu v nezamestnanosti.

    Na nárok na podporu v nezam. musíš splniť podmienku byť poistený v nezam. aspon 3 roky v posledných 4-och rokoch alebo ak si mal v období posl. 4-och rokov len PP na dobu určitú, príp.+dobrovolné poist.v nezam, žiadny PP na dobu neurčitú, tak ti stačí byť poistený v nezam. aspon 2roky v posl. 4-och.

    Dobrovolne si môžeš platiť poistné do SP
    1. dôchodkové (star+inval+rezer.fond)
    2. nemocenské
    3. poist.v nezamestnanosti

    Zdravotné poistenie v prípade nezamestnaného, príp. dobrovolne nezamestnaného ponechám na druhých. Dobrovolne nezamestnaný si musí platiť ZP sám, ako je to však s výškou dosiahnutého príjmu na dohodu neviem.
    Naposledy upravil brčko : 30.07.08 at 20:21 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.