Zavrieť

Porady

Odvody z odmien v roku 2006

Dobrý deň. Včera som bola na sociálnej poisťovni a zamestnankyňa mi dala zoznam zamestnancov, ktorí sú vraj fiktívni. To znamená, že neboli nahlásení do sociálnej poisťovni. Porovnávajú vraj registračné listy s mesačnými výkazmi a pri tých, ktorým to nesedí sú považovaní za fiktívnych.
Dnes som to začala študovať a prišla som na to, že ide o troch zamestnancov, ktorí v danom mesiaci v roku 2006, kedy im to na SP nesedí, boli u nás v zamestnaneckom pomere, ale nemali odpracovaný ani jeden deň, len dostali vianočnú odmenu a jedna zamestnankyňa preplatenú dovolenku pri skončení PP. V mzdovom liste im z danej odmeny stiahlo za ZC zdravotné poistenie a za ZĽ úrazové a zdravotné.
Ide o to, že tým pádom figurovali v mesačnom výkaze ako dohodári, lebo takéto odvody sa sťahovali z dohody a automaticky im vyhodilo, že ako dohodár nebol prihlásený.

Moja otázka : Boli v tom čase odvody správne ? Podľa mňa áno
Len sa chcem utvrdiť, lebo zajtra tam chcem ísť.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Keď boli v zamestnaneckom pomere a neodpracovali ani jeden deň - z akého dôvodu nepracovali, PN, neplatené voľno?
    Zamestnankyňa, ktorá mala preplaenú dovolenku predpokladám že v decembri už v PP nebola - v jej prípade keďže išlo o pŕijem po skončení PP, nemalo byť platené ZP ani úrazové poistenie.

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    V novembri sa vypláca vianočná odmena z odpracovanej sumy za obdobie 1 - 10. Jeden zamestnanec bol v mesiaci, keď sa tie odmeny vyplácali, t.j. v novembri štvrtý mesiac PN, a jedna zamestnankyňa čerpala od leta rodičovskú dovolenku, ale obidvom, aj keď v danom mesiaci neodpracovali ani hodinu sa vyplácala vianočná odmena.
    A zamestnankyni sa vyplácala nevyčerpaná dovolenka v mesiaci, kedy neodpracovala ani hodinu, lebo bola 3 mesiace PN. Čiže išlo o ukončenie PP dohodou, len preplatenie dovolenky.Nebola teda dovolenka preplatená po skončení PP.

    Odvody z odmien v roku 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.