Zavrieť

Porady

Koberce v majetku

Ahojte poraďáci,
doteraz som si myslela, že to viem, teraz mám pocit, že som riadne dutá.
Ide o to, že sme kúpili do viacerých kancelácií koberce. Sú lepené!!!
Teraz nastáva otázka, či sú koberce techn. zhodnotením budovy, alebo sú ako samostatná jednostka, alebo ich rozpočítam podľa m2 a podľa ceny dám do nákladov? Čítala som na porade všeličo a preto už neviem čo je správne. A ešte jedna vec, čo sa počíta za "koberec"? Lebo na faktúre je samozrejme aj práca a tak.
Pre ilustráciu koberec 45,15 bm x 1.087,-Sk = 49.078,- Sk Potom je koberec za 2200,- a teraz prichádzajú m2 za lepenie, strhávanie, montáž,demontáž, doprava, očistenie a tak. Práca je tiež rozpísaná. Celkom faktúra je cca 74000,- bez DPH. Vie mi niekto poradiť ako to urobiť?
Pozn. Ak by náhodou boli koberce techn. zhodnotením budovy, čo v prípade, že ich o 5-6 rokov opäť vymeníme?
Ďakujem pekne
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Už ste tam mali koberce pred tým? Keďže píšete strhávanie... Potom ide o opravu. Ak budete meniť znova neskôr koberce, znova oprava.

    Enie je offline (nepripojený) Enie

    Enie
    Pred 6 rokmi sa lepili nové koberce, ktoré boli v majetku odpisované ako samostatná vec, lebo cena bola viac ako 30 tis.
    No a tieto staré koberce sa dávali preč a namiesto toho sa nalepili nové. Takže ako teraz? Môžem dať celú sumu faktúry bez DPH cca 74 tis do nákladov ako službu? poprípade tovar a služba?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Enie Pozri príspevok
    Pred 6 rokmi sa lepili nové koberce, ktoré boli v majetku odpisované ako samostatná vec, lebo cena bola viac ako 30 tis.
    No a tieto staré koberce sa dávali preč a namiesto toho sa nalepili nové. Takže ako teraz? Môžem dať celú sumu faktúry bez DPH cca 74 tis do nákladov ako službu? poprípade tovar a služba?
    Tak to je jednoznačne oprava... 511AE

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Enie Pozri príspevok
    Pred 6 rokmi sa lepili nové koberce, ktoré boli v majetku odpisované ako samostatná vec, lebo cena bola viac ako 30 tis.
    No a tieto staré koberce sa dávali preč a namiesto toho sa nalepili nové. Takže ako teraz? Môžem dať celú sumu faktúry bez DPH cca 74 tis do nákladov ako službu? poprípade tovar a služba?
    Pofotte si tie staré koberce, kt. strhávate a k došlej FA si pripnite tieto fotografie, pre ľahšiu obhájiteľnosť Vašej opravy pre prípad DK

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    betka Pozri príspevok
    Pofotte si tie staré koberce, kt. strhávate a k došlej FA si pripnite tieto fotografie, pre ľahšiu obhájiteľnosť Vašej opravy pre prípad DK
    Si myslím, že ani netreba. Existuje doklad, že pred 6timi rokmi boli lepené pôvodné koberce. A 6rokov vo firme, kde sa po nich chodí viac ako 8 hodín denne...musia vyzerať.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    machinak Pozri príspevok
    Si myslím, že ani netreba. Existuje doklad, že pred 6timi rokmi boli lepené pôvodné koberce. A 6rokov vo firme, kde sa po nich chodí viac ako 8 hodín denne...musia vyzerať.
    Urobenie fotografie mi trvá pár sekúnd, a hľadanie v archíve o niečo dlhšie. Takto a týmto spôsobom to mám hneď poruke. To je však vec pohľadu.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Enie Pozri príspevok
    No koberce sú dávno preč a faktúra došla teraz
    Takže všetko na 511AE
    Presne tak...archivačná doba je 10 rokov..kým príde kontrola..tak doklady o pôvodných kobercoch už budú nastrihané na tenké pásiky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.