Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Prosim o radu co najskor!
Dnes som ukoncil dohodu o vykonani prace.Kedze nemam dalsie zamestnanie, pojdem na urad prace.Rad by som vedel, za ake obdobie sa vypocitava podpora.U terajsieho zamestnavatela som pracoval na dohodu 3 mesiace, avsak s hrubym mesacnym prijmom 3.000,-.Predtym som pracoval 7 rokov na TPP u ineho zamestnavatela so zarobkom priblizne 8.000,-.Z akeho priemerneho platu sa mi bude vyratavat davka v nezamestnanosti? Ak to bude totizto za posledne 3 mesiace, tak sa mi to neoplati.Do fondu nezamestnosti prispieval predosly zamestnavatel u ktoreho som pracoval na TPP 7 rokov. Mozem sa nahlasit aj ako dobrovolne nezamestnany, s tym, ze cerpat davku nechcem a cerpal by som si ju az niekdy inokedy, teda po obdobi, kde by som lepsie zarabal? DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    comby Pozri príspevok
    Prosim o radu co najskor!
    Dnes som ukoncil dohodu o vykonani prace.Kedze nemam dalsie zamestnanie, pojdem na urad prace.Rad by som vedel, za ake obdobie sa vypocitava podpora.U terajsieho zamestnavatela som pracoval na dohodu 3 mesiace, avsak s hrubym mesacnym prijmom 3.000,-.Predtym som pracoval 7 rokov na TPP u ineho zamestnavatela so zarobkom priblizne 8.000,-.Z akeho priemerneho platu sa mi bude vyratavat davka v nezamestnanosti? Ak to bude totizto za posledne 3 mesiace, tak sa mi to neoplati.Do fondu nezamestnosti prispieval predosly zamestnavatel u ktoreho som pracoval na TPP 7 rokov. Mozem sa nahlasit aj ako dobrovolne nezamestnany, s tym, ze cerpat davku nechcem a cerpal by som si ju az niekdy inokedy, teda po obdobi, kde by som lepsie zarabal? DAKUJEM.

    Je tu málo údajov na relevantnú odpoveď - nárok na podporu je, ak si v posledných 4 rokoch bol poistený v nezamestnanosti aspoň 3 roky (alebo pri PP na dobu určitú aspoň 2 roky). Ak táto podmienka nie je splnená, nárok nevznikne. Podpora je 50 % z vymeriavacieho základu, čiže spravidla z hrubej mzdy za posledné 3 roky (2 roky). Ak bol tvoj zárobok cca 8.000 Sk, podpora bude cca 4.000 Sk.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Suhlasím s ajobs.
    Z dohody sa neodvádzajú odvody na poistenie v nezamestnanosti, ktoré sú pre nárok na podporu podstatné. Takže dohoda vôbec nárok na podporu neovplyvní.
    Aj ked to nie je k otázke, ale neodpustím si.
    Predpokladám, že nie si doteraz evidovaný na UP, takže si vlastne dobrovolne nezamestnaný a pracoval si len príležitostne na dohodu 3mesiace. Platíš si zdravotné poistenie od ukončenia PP? Lebo z dohody sa ti ani zdravotné poistenie neodvádza!

    comby je offline (nepripojený) comby

    comby
    Ano, zdravotne poistenie si platim. Hlavne som chcel vediet, ci na urade prace sa berie do uvahy trvaly pracovny pomer.Tam som mal prispevky do fondu nezamestnanosti min. 3 roky urcite.Dakujem za odpovede. :-)

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    comby Pozri príspevok
    Ano, zdravotne poistenie si platim. Hlavne som chcel vediet, ci na urade prace sa berie do uvahy trvaly pracovny pomer.Tam som mal prispevky do fondu nezamestnanosti min. 3 roky urcite.Dakujem za odpovede. :-)
    ...ale za aké obdobie ????

    Podpora v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.