Zavrieť

Porady

Výpočet predpokladanej dane

Dobrý deň, potrebujem radu ohľadom vypočtu predpokladanej dane. Vo firme je momentálne 6aút. V priebehu roka 3pribudli a 1 sa predalo. Majú sa preddavky vypočítať ako súčet sadzby dane za každe vozidlo, alebo treba už pri preddavkoch rátať pomernú časť dane? A má sa zarátať terajší stav vozidiel alebo aj to, čo sa už tento rok predalo, ale bolo ešte dovtedy používane?
Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kováčová.D Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem radu ohľadom vypočtu predpokladanej dane. Vo firme je momentálne 6aút. V priebehu roka 3pribudli a 1 sa predalo. Majú sa preddavky vypočítať ako súčet sadzby dane za každe vozidlo, alebo treba už pri preddavkoch rátať pomernú časť dane? A má sa zarátať terajší stav vozidiel alebo aj to, čo sa už tento rok predalo, ale bolo ešte dovtedy používane?
    Vopred dakujem
    Preddavky počítame podľa DPk dani z MV za rok 2007.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kováčová.D Pozri príspevok
    Môžete to bližšie rozpísať? lebo som to nepochopila...
    Tak príklad: V roku 2007 ste platili 25000.- dane za všetky MV, v roku 2008 vám teda vznikla povinnosť kvartálnych preddavkov, teda 25000.-/4= výška preddavku v roku 2008.
    Momentálne som na RD. Kováčová.D
    Aha, asi sme sa trošku nepochopili. Ja by som potrebovala vypočítať predpokladanú daň k 1.januáru za zdanovacie obdobie r.2008.
    Vo výzve z DÚ je napísané, že sa to počíta ako súčet ročnej sadzby dane za každe vozidlo, ale kedže niektoré vozidla su zakupene až tento rok (3.,4.,6.mesiac) a v apríli sa 1predalo, nemala by sa podľa mňa rátať ročná sadzba, ale len tie mesiace, v ktorých už bolo auto zakúpené, nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kováčová.D Pozri príspevok
    Aha, asi sme sa trošku nepochopili. Ja by som potrebovala vypočítať predpokladanú daň k 1.januáru za zdanovacie obdobie r.2008.
    Vo výzve z DÚ je napísané, že sa to počíta ako súčet ročnej sadzby dane za každe vozidlo, ale kedže niektoré vozidla su zakupene až tento rok (3.,4.,6.mesiac) a v apríli sa 1predalo, nemala by sa podľa mňa rátať ročná sadzba, ale len tie mesiace, v ktorých už bolo auto zakúpené, nie?
    Áno, samozrejme, len tie mesiace, ktoré podliehalo dani z MV.( pri tých vozidlách a bude počítať PČ dane)

    Výpočet predpokladanej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.