Zavrieť

Porady

rezervny fond - formulacia v zakladatelskej listine sro

kedze mi nezaregistrovali sro so zdovodnenim ,ze nemam v zakladatelskej listine uvedeny sposob tvorenia rezervneho fondu, prosim Vas o pomoc so spravnou formulaciou

ta moja znela takto:

Výška rezervného fondu a spôsob jeho dopĺňania:
Výška rezervného fondu je stanovená na 10% zo základného imania spoločnosti

Rezervný fond sa bude každoročne dopĺňať o sumu vo výške najmenej 5% z čistého zisku spoločnosti vyčísleného v ročnej účtovnej závierke až do jeho stanovenej výšky

-------------------------------------------------------------------------

treba k namietke voci nezaregistrovaniu prilozit znova len 2 x notarsky overene zakladatelske listiny so zmenenym znenim clanku listiny?
a ako vlastne ma zniet taka namietka?

srdecna vdaka
dusan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    d.j.
    kedze mi nezaregistrovali sro so zdovodnenim ,ze nemam v zakladatelskej listine uvedeny sposob tvorenia rezervneho fondu, prosim Vas o pomoc so spravnou formulaciou

    ta moja znela takto:



    Výška rezervného fondu a spôsob jeho dopĺňania:






    Výška rezervného fondu je stanovená na 10% zo základného imania spoločnosti

    Rezervný fond sa bude každoročne dopĺňať o sumu vo výške najmenej 5% z čistého zisku spoločnosti vyčísleného v ročnej účtovnej závierke až do jeho stanovenej výšky

    -------------------------------------------------------------------------

    treba k namietke voci nezaregistrovaniu prilozit znova len 2 x notarsky overene zakladatelske listiny so zmenenym znenim clanku listiny?
    a ako vlastne ma zniet taka namietka?

    srdecna vdaka
    dusan
    Radšej zvoľ znenie ako je v OZ a nemeň ho. Poznám prípad, kedy nezapísali spoločnosť pre zmenené znenie, hoci zdalo sa, že význam je ten istý. Tak doporučujem takéto znenie.
    Spoločnosť vytvorí rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. Po vytvorení rezervného fondu dopľňa ho spoločnosť každoročneo sumu vo výške 5 % z dosiahnutého čistého zisku, najmenej však do výšky 10% základného imania.

    Musíš znova poslať celé znenie spoločenskej zmluvy, vlastne v tvojom prípade zakladateľskej listiny. Podpis by mal byť overený. Podáš znova návrh na zápis do OR (do určenej lehoty). Poplatok sa už neplatí.

    d.j. je offline (nepripojený) d.j.

    d.j.
    Dakujem ti, Evanka, to som potreboval vediet
    zda sa mi zbytocne pisat to inak ako vseobecne
    len to vseobecne znenie som, zial, nenaformuloval spravne :-)
    Dusan

    rezervny fond - formulacia v zakladatelskej listine sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.