Zavrieť

Porady

Astma bronchiale -nežiadaný životný spoločník

Ahojte, chcela by som sa poradiť s niektorými ohľadom tejto choroby. Bola mi diagnostikovaná zhruba pred rokom. Asi o mesiac ma čaká prvá kúpeľná liečba.Píšem preto že pred tromi dňami som dostala ťažký astmatický záchvat, a celkom ma to vyľakalo.
Budem rada každému za akékoľvek postrehy a rady ako sa naučiť žiť s týmto nežiadúcim partnerom a hlavne ako sa dá predchádzať týmto záchvatom. Poprípade možno nejaká bylinková kúra
Usporiadat
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

Máme v rodine astmatika,žije s tým už 8 rokov.
Na začiatku si písal denník,kde a v akom prostredí bol a tak sa prišlo nato,čo u neho spôsobuje záchvaty.
Musí sa vyhýbať výparom z čistiacich prostriedkov,cigaretám,psom,mačkám a nemôže užívať penicilín a acylpirín všetko toto vyvoláva u neho záchvat.Pravidelne sa dáva očkovať proti chrípke.
Dôležité je zistiť,čo záchvat vyvolá a vylúčiť to a mať po ruke vždy lieky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

No ja som vlastne takýto záchvat mala prvý krát, inokedy mávam len zťažené dýchanie ktoré po ventoline ustúpi.
Bola by som najradšej aby som mohla ovplyvniť tieto záchvaty. Písal si dennik? to akým spôsobom trošku asi nerozumiem. vždy večer si zapísal kde bol alebo ako?
Dá sa táto choroba dostať vôbec do stavu že mi prestane prekážeť pri živote?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Aj mne bola diagnostikovana asi pred rokom, s konecnou platnostou pred pol rokom. Vraj to nie je zle-mam lahsi az stredny stupen(tak nejako mi to doktorka vravela).
Ale praveze ja nemam takmer ziadne problemy(klop-klop ). Ziadne problemy s dychom(Ventolin som este nemusela pouzit), ziaden zachvat. Diagnostikovali mi to na zaklade kasla, ktory po vybrati ATB neustupil a nebol tam ani nalez, tak mi alergologicka spravila spirometriu.
Ale ci sa da dostat do stavu, aby choroba neprekazala? Pocula som, ze niektorym to casom polavilo a uz vobec nic neberu a ani zachvaty a problemy s dychom nemaju. Ale ten dennik je celkom dobry napad, ako si aspon trochu pomoct a prist na to co vyvolava zachvat.
Neviem ako si ho pisal dotycny, ale podla mna, by si si mala pospominat kde si bola ci tam nebolo nieco by mohlo byt spustacom a zapises si a budes sa snazit tomu vyhnut.
A tie kupele ti odporucil lekar, alebo si si ich sama vyziadala? A kam ides?
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

bv_alexandra Pozri príspevok
No ja som vlastne takýto záchvat mala prvý krát, inokedy mávam len zťažené dýchanie ktoré po ventoline ustúpi.
Bola by som najradšej aby som mohla ovplyvniť tieto záchvaty. Písal si dennik? to akým spôsobom trošku asi nerozumiem. vždy večer si zapísal kde bol alebo ako?
Dá sa táto choroba dostať vôbec do stavu že mi prestane prekážeť pri živote?
Brat dostal od lekára zoznam,čo všetko spôsobuje astmu,vždy po záchvate sa zoznam prešiel a vybralo sa všetko,s čím v ten deň prišiel do styku zapísalo do denníka a tak sme časom vybrali to,čo mu najviac vadí,pokiaľ sa tomu vyhýba nemá záchvaty a momentálne aj športuje,len v zime sa nemôže lyžovať,vadí mu studený vzduch,ale plávanie,korčule,bicykel a pod.sú v pohode,astmu dnes berie ako súčasť života.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

lindusaaa Pozri príspevok
Aj mne bola diagnostikovana asi pred rokom, s konecnou platnostou pred pol rokom. Vraj to nie je zle-mam lahsi az stredny stupen(tak nejako mi to doktorka vravela).
Ale praveze ja nemam takmer ziadne problemy(klop-klop ). Ziadne problemy s dychom(Ventolin som este nemusela pouzit), ziaden zachvat. Diagnostikovali mi to na zaklade kasla, ktory po vybrati ATB neustupil a nebol tam ani nalez, tak mi alergologicka spravila spirometriu.
Ale ci sa da dostat do stavu, aby choroba neprekazala? Pocula som, ze niektorym to casom polavilo a uz vobec nic neberu a ani zachvaty a problemy s dychom nemaju. Ale ten dennik je celkom dobry napad, ako si aspon trochu pomoct a prist na to co vyvolava zachvat.
Neviem ako si ho pisal dotycny, ale podla mna, by si si mala pospominat kde si bola ci tam nebolo nieco by mohlo byt spustacom a zapises si a budes sa snazit tomu vyhnut.
A tie kupele ti odporucil lekar, alebo si si ich sama vyziadala? A kam ides?
Liečenie mi odporučil lekár. Idem do Štósu. http://www.kupele-stos.sk/ Bolo potrebné odporúčanie od pluciara a alergologa, a zaniesla som to do ZP. ZP mi schválila 21 dní v skupine A. Idem aj s dcérou takže to bude kvázi neskoršia dovolenka. Mne bola astma diagnostikovaná tiež po ťažkom zápale priedušiek. Na spirometrii mi zistili aj miernu obštrukciu. Robili mi aj alergologické testy a tie boli čisté. To by doslova doktor povedal že také čisté testy ešte nevidel.
Brat dostal od lekára zoznam,čo všetko spôsobuje astmu,vždy po záchvate sa zoznam prešiel a vybralo sa všetko,s čím v ten deň prišiel do styku zapísalo do denníka a tak sme časom vybrali to,čo mu najviac vadí,pokiaľ sa tomu vyhýba nemá záchvaty a momentálne aj športuje,len v zime sa nemôže lyžovať,vadí mu studený vzduch,ale plávanie,korčule,bicykel a pod.sú v pohode,astmu dnes berie ako súčasť života.
Ja sa snažim ju tiež tak brať, ako súčasť života.
A nejaká bylinková liečba neexistuje na zmiernenie?
Ešte by som sa chcela opýtať či by si aspon stručne nemohla napísať zoznam tých spúčťačov. Dosť by mi to pomohlo. Skúsiim si aj ja zapisovať denník.
Ja som tiež začala terazky cvičit a nemam pocit že by mi to vadilo. Verím že mi to len a len pomôže.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
- moji obaja synovia - teraz uz dospeli maju od detstva astmaticke problemy, kupele kazdy rok a pod., najhorsie obdobie je u nich leto a spustacom je zmena pocasia, taketo vykyvy pocasia ako su teraz uz citia tyzden dopredu, stazene dychanie a ventolin,
- ked boli mali pravidelne v lete pobyt v nemocnici
- dobre je dat sa otestovat aj na alergeny
- da sa s tym zit, ale vyliecit vraj nie
- do stosu vam prajem vela peknych dni a odvahy
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

Zoznam: roztoče-matrace,deky,koberce,paplóny,pulóvre
múka,vôňa kávy,čaju,gumy,plastu,živice,dreva,parfumy,lak, amoniak,lúh
pikantné jedlo
stres,telesná námaha
peľ
chemické prípravky-prach na pranie,okena,mydlo,šampón-vône
srsť zvierat,perie vtákov
prašné prostredie
plesne spôsobené vlhkom
cigaretový dym

Neviem či to je všetko,ale dúfam,že aspoň trochu pomôže.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
- moji obaja synovia - teraz uz dospeli maju od detstva astmaticke problemy, kupele kazdy rok a pod., najhorsie obdobie je u nich leto a spustacom je zmena pocasia, taketo vykyvy pocasia ako su teraz uz citia tyzden dopredu, stazene dychanie a ventolin,
- ked boli mali pravidelne v lete pobyt v nemocnici
- dobre je dat sa otestovat aj na alergeny
- da sa s tym zit, ale vyliecit vraj nie
- do stosu vam prajem vela peknych dni a odvahy
prečo odvahy? dúfam že nás tam nečaká nič zlé. Ak máte skúsenosti môžte mi napísať niečo viac?
Ja mam tiež pocit že ked ide pršať a je tak ako bolo včera tak sa mi tažšie dýcha. dnes som doma v absolútnom kľudovom režime (nariadenie lekára) a aj tak sa necítim dobre.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

JankaKopernicka Pozri príspevok
Zoznam: roztoče-matrace,deky,koberce,paplóny,pulóvre
múka,vôňa kávy,čaju,gumy,plastu,živice,dreva,parfumy,lak, amoniak,lúh
pikantné jedlo
stres,telesná námaha
peľ
chemické prípravky-prach na pranie,okena,mydlo,šampón-vône
srsť zvierat,perie vtákov
prašné prostredie
plesne spôsobené vlhkom
cigaretový dym

Neviem či to je všetko,ale dúfam,že aspoň trochu pomôže.
Aspon takto posielam ticíc bodíkov
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

bv_alexandra Pozri príspevok
prečo odvahy? dúfam že nás tam nečaká nič zlé. Ak máte skúsenosti môžte mi napísať niečo viac?
[/b]Ja mam tiež pocit že ked ide pršať a je tak ako bolo včera tak sa mi tažšie dýcha. dnes som doma v absolútnom kľudovom režime (nariadenie lekára) a aj tak sa necítim dobre.
Spôsobuje to tlak vzduchu a vlhko,najlepšie riešenie,keď prší zostať doma-nie vždy reálne,ja všetkým skôr prajem aby ste sa s tým naučili žiť a zároveň žili svoj život.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- nechcela som ta postrasit, ani odstrasit s tym prianim odvahy, ale tieto kupele poznam
- syn tam bol a je to aj nedaleko od nas - "cez kopec"
- spokojna s pobytom budes podla toho, co od kupelov ocakavas (ja som bola v aprili v kupeloch lucky a bola som velmi spokojna, pritom sa kazdy cudoval, ze s diagnozou pohybovou - po operacii idem na take miesto, tzv.zapadakov)
- pisem to preto, lebo kupele stos su este vacsi zapadakov priamo v ihlicnatom lese, je to zopar pavilonov, cesticiek na prechadzky, asi aj bufet a koniec, na to sa musis pripravit
- neviem ako vyzeraju pavilony teraz, ale ked syn bol pred cca 10.rokmi, bolo to ubohe
- vzduch je fantasticky, prechadzky super, ked bude dobre pocasie a najdes si slnko, tak sa aj opalis
- neviem ake procedury budes mat, urcite inhalacie a prechadzky - vlastne o to ide, aby si sa nadychala lieciveho vzduchu - prirovnam to k dielu janka jesenskeho : slnecny kupel
- dufam, ze pobyt s dcerkou bude krasny a po 21.dnoch prides domov s novymi silami a lepsim zdravotnym stavom, daj potom vediet, ze ako bolo
- inac tu uz bola tema kupele stos
http://www.porada.sk/t73197-kupele-stos.html
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

olybaba Pozri príspevok
- nechcela som ta postrasit, ani odstrasit s tym prianim odvahy, ale tieto kupele poznam
- syn tam bol a je to aj nedaleko od nas - "cez kopec"
- spokojna s pobytom budes podla toho, co od kupelov ocakavas (ja som bola v aprili v kupeloch lucky a bola som velmi spokojna, pritom sa kazdy cudoval, ze s diagnozou pohybovou - po operacii idem na take miesto, tzv.zapadakov)
- pisem to preto, lebo kupele stos su este vacsi zapadakov priamo v ihlicnatom lese, je to zopar pavilonov, cesticiek na prechadzky, asi aj bufet a koniec, na to sa musis pripravit
- neviem ako vyzeraju pavilony teraz, ale ked syn bol pred cca 10.rokmi, bolo to ubohe
- vzduch je fantasticky, prechadzky super, ked bude dobre pocasie a najdes si slnko, tak sa aj opalis
- neviem ake procedury budes mat, urcite inhalacie a prechadzky - vlastne o to ide, aby si sa nadychala lieciveho vzduchu - prirovnam to k dielu janka jesenskeho : slnecny kupel
- dufam, ze pobyt s dcerkou bude krasny a po 21.dnoch prides domov s novymi silami a lepsim zdravotnym stavom, daj potom vediet, ze ako bolo
- inac tu uz bola tema kupele stos
http://www.porada.sk/t73197-kupele-stos.html
No to som počula že je to pekný západakov,a le rozhodla som sa že pôjdem autom aby sme mohli čo to popozerať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
V tejto príručke máš aj , ako viesť denník
2 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa poradiť s niektorými ohľadom tejto choroby. Bola mi diagnostikovaná zhruba pred rokom. Asi o mesiac ma čaká prvá kúpeľná liečba.Píšem preto že pred tromi dňami som dostala ťažký astmatický záchvat, a celkom ma to vyľakalo.
Budem rada každému za akékoľvek postrehy a rady ako sa naučiť žiť s týmto nežiadúcim partnerom a hlavne ako sa dá predchádzať týmto záchvatom. Poprípade možno nejaká bylinková kúra
Moje odpověď je z oblasti asijské alternativní medicíny. Předpokládám, že se jedná o průduškové astma s pravidelnými či nepravidelnými záchvaty dušnosti s zhruba 4-12 hodinami po styku s alergenem. Příčinou může být alergie na soli kovů, nebo prachové a plísňové částečky. Nejedná se tedy o kašel s hnisavým sputem ve značném množství, vč. otoku prstů a kloubů, případně i s krvácením z plic.
U průduškového astmatu je nejdůležitější odhalit alergeny a ty pak odstranit – v současném životě to jde velmi těžce, jsme obklopeni tolika spouštěči, že je to skoro nemožné, zde pak tělo jako celek detoxikuje iontová elektrolýza, která se dá koupit. U mých klientů je aplikována 2x týdně, kdy přes reflexní zóny na chodidlech se čistí receptory močových cest, receptory příštipných tělísek a plic.
Dále doporučuji užívání gemmoterapeutické kúry ASTMATIN KS9 po dobu cca dvou měsíců. Kúra obsahuje tinktúry z nechtíku lek.+breza+čierna ríbezľa+lieska. Tuto kúru je možné nahradit čajem Rp.493/101, který mohu zaslat.
Následně pak dodržovat tyto praktické rady: nekouřit, jíst vždy teplé, lehce stravitelné jídlo. Dále hodně čerstvé zeleniny a ovoce. Obden po skromné večeři stroužek česneku (omlouvám se všem Vám nejbližším). Pít odvar heřmánku oslazený medem, čaj musí mít nižší teplotu než 40 st. Celsia! Na noc do 3 litrového hrnce horké vody nakapat 4 až 6 kapek tohoto složení: 4 g olej mátový + 2 g olej borovicový + 2 g olej jalovcový (borievka) + 2 g olej eukalyptový a postavit v ložnici. Vdechováním výparů během noci léčí průdušky. Důležitý je i klid a pozitivní přístup k životu.
Petr
Naposledy upravil Chobot : 03.09.08 at 08:23 Dôvod: doplnění bylin u KS9
0 0
lusi.amis lusi.amis

lusi.amis je offline (nepripojený) lusi.amis

ahoj ja som astmaticka 8 rokov mam za sebou tiez liecenia, ktore mne osobne velmi pomohli na urcity cas......na jednom z lieceni ma naucili cvicebnu jednotku jogy pre astmatikov(mozem ti navod poslat mailom) .......zaberie 10 minut denne a su to uzasne cviky na roztiahnutie branice a celkovo medzirebroveho svalstva.........a mne sa inak zije s astmou ok akurat sa nemozem velmi namahat ale urcite to zvladnes ked spoznas tvoje spustace astmy........a skus aj stranku zasr.sk
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

bv_alexandra Pozri príspevok
No to som počula že je to pekný západakov,a le rozhodla som sa že pôjdem autom aby sme mohli čo to popozerať.
pozdravujem,
- s autom to bude lahsie : uz aj doprava do kupelov, vyuzitie volneho casu - krasne okolie a mnozstvo zaujimavosti, ci jaskyne, hrady, kastiele a pod.
- aj podla toho budes kupele zvladat aka velka je tvoja dcerka ? dufam ze ti bude len pre radost a kupele budu len prijemnou spomienkou na jednu kratku etapu tvojho zivota
- vsetkym astmatikom prajem dobre dychanie
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
- s autom to bude lahsie : uz aj doprava do kupelov, vyuzitie volneho casu - krasne okolie a mnozstvo zaujimavosti, ci jaskyne, hrady, kastiele a pod.
- aj podla toho budes kupele zvladat aka velka je tvoja dcerka ? dufam ze ti bude len pre radost a kupele budu len prijemnou spomienkou na jednu kratku etapu tvojho zivota
- vsetkym astmatikom prajem dobre dychanie
Olybabka vdaka za povzbudivé slová, a určite dám vedieť ako sa nám darilo, a dokonca ak tam bude signál tak to budú infošky doslova live, lebo ntb ide somnouMali sme isť už teraz v lete ale sa prerába detská časť, tak vlastne pôjde okoštovať nové
Malá má 9rokov takže verím že to bude pre nás veľký spoločný zážitok. Dovolenkovať s ňou je najúžasnejšie čo môže byť. Aj minulý rok sme boli spolu pri mori a bolo nám fantasticky.
Moje odpověď je z oblasti asijské alternativní medicíny. Předpokládám, že se jedná o průduškové astma s pravidelnými či nepravidelnými záchvaty dušnosti s zhruba 4-12 hodinami po styku s alergenem. Příčinou může být alergie na soli kovů, nebo prachové a plísňové částečky. Nejedná se tedy o kašel s hnisavým sputem ve značném množství, vč. otoku prstů a kloubů, případně i s krvácením z plic.
U průduškového astmatu je nejdůležitější odhalit alergeny a ty pak odstranit – v současném životě to jde velmi těžce, jsme obklopeni tolika spouštěči, že je to skoro nemožné, zde pak tělo jako celek detoxikuje iontová elektrolýza, která se dá koupit. U mých klientů je aplikována 2x týdně, kdy přes reflexní zóny na chodidlech se čistí receptory močových cest, receptory příštipných tělísek a plic.
Dále doporučuji užívání gemmoterapeutické kúry ASTMATIN KS9 po dobu cca dvou měsíců. Kúra obsahuje tinktúry z nechtíku lek.+breza+čierna ríbezľa+lieska. Tuto kúru je možné nahradit čajem Rp.493/101, který mohu zaslat.
Následně pak dodržovat tyto praktické rady: nekouřit, jíst vždy teplé, lehce stravitelné jídlo. Dále hodně čerstvé zeleniny a ovoce. Obden po skromné večeři stroužek česneku (omlouvám se všem Vám nejbližším). Pít odvar heřmánku oslazený medem, čaj musí mít nižší teplotu než 40 st. Celsia! Na noc do 3 litrového hrnce horké vody nakapat 4 až 6 kapek tohoto složení: 4 g olej mátový + 2 g olej borovicový + 2 g olej jalovcový (borievka) + 2 g olej eukalyptový a postavit v ložnici. Vdechováním výparů během noci léčí průdušky. Důležitý je i klid a pozitivní přístup k životu.
Vrelá vďaka za rozsiahle informácie aspo) takto posielam bodíky
ahoj ja som astmaticka 8 rokov mam za sebou tiez liecenia, ktore mne osobne velmi pomohli na urcity cas......na jednom z lieceni ma naucili cvicebnu jednotku jogy pre astmatikov(mozem ti navod poslat mailom) .......zaberie 10 minut denne a su to uzasne cviky na roztiahnutie branice a celkovo medzirebroveho svalstva.........a mne sa inak zije s astmou ok akurat sa nemozem velmi namahat ale urcite to zvladnes ked spoznas tvoje spustace astmy........a skus aj stranku zasr.sk
Budem vĎačná ak mi to pošleš, meil mam v profile, ale myslím že ak sa dá môžeš to pripnúť aj sem nech to poslúži všetkým
Naposledy upravil Chobot : 03.09.08 at 08:25
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ahojte, mate niekto skusenosti s inhalatormi?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Psycholog Pozri príspevok
Moje odpověď je z oblasti asijské alternativní medicíny. Předpokládám, že se jedná o průduškové astma s pravidelnými či nepravidelnými záchvaty dušnosti s zhruba 4-12 hodinami po styku s alergenem. Příčinou může být alergie na soli kovů, nebo prachové a plísňové částečky. Nejedná se tedy o kašel s hnisavým sputem ve značném množství, vč. otoku prstů a kloubů, případně i s krvácením z plic.
U průduškového astmatu je nejdůležitější odhalit alergeny a ty pak odstranit – v současném životě to jde velmi těžce, jsme obklopeni tolika spouštěči, že je to skoro nemožné, zde pak tělo jako celek detoxikuje iontová elektrolýza, která se dá koupit. U mých klientů je aplikována 2x týdně, kdy přes reflexní zóny na chodidlech se čistí receptory močových cest, receptory příštipných tělísek a plic.
Dále doporučuji užívání gemmoterapeutické kúry ASTMATIN KS9 po dobu cca dvou měsíců. Kúra obsahuje tinktúry z nechtíku lek.+breza+čierna ríbezľa+lieska. Tuto kúru je možné nahradit čajem Rp.493/101, který mohu zaslat.
Následně pak dodržovat tyto praktické rady: nekouřit, jíst vždy teplé, lehce stravitelné jídlo. Dále hodně čerstvé zeleniny a ovoce. Obden po skromné večeři stroužek česneku (omlouvám se všem Vám nejbližším). Pít odvar heřmánku oslazený medem, čaj musí mít nižší teplotu než 40 st. Celsia! Na noc do 3 litrového hrnce horké vody nakapat 4 až 6 kapek tohoto složení: 4 g olej mátový + 2 g olej borovicový + 2 g olej jalovcový (borievka) + 2 g olej eukalyptový a postavit v ložnici. Vdechováním výparů během noci léčí průdušky. Důležitý je i klid a pozitivní přístup k životu.
Petr[/I][/COLOR]
Ak mam zistenu alergiu na liesku a brezu, mozem aj napriek tomu skusit tu kuru? Dakujem.
Naposledy upravil Chobot : 03.09.08 at 08:24
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mne astmu zistili po tom, čo ma očný lekár odporučil na alergológiu. Poslali ma na spirometriu a aj na základe rodinnej anamnézy (mamina je astmatička) mi ju stanovili. Nasadili liečbu, po ktorej som pribrala 10 kg a len sa prepchávala liekmi. Min. rok som si povedala dosť a už viac ako rok som bez liekov, sem tam s dýchacími problémami, ale v pohode to zvládam. Prinajhoršom nejaké homeopatiká. Našťastie mám len tú najľahšiu formu astmy a zatiaľ bez vážnejších komplikácii (ťuk-ťuk). S alergiou je to trošku horšie, najviac trpím nádchou (tú mám celý rok) a problémami s očami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať