Zavrieť

Porady

Astma bronchiale -nežiadaný životný spoločník

Ahojte, chcela by som sa poradiť s niektorými ohľadom tejto choroby. Bola mi diagnostikovaná zhruba pred rokom. Asi o mesiac ma čaká prvá kúpeľná liečba.Píšem preto že pred tromi dňami som dostala ťažký astmatický záchvat, a celkom ma to vyľakalo.
Budem rada každému za akékoľvek postrehy a rady ako sa naučiť žiť s týmto nežiadúcim partnerom a hlavne ako sa dá predchádzať týmto záchvatom. Poprípade možno nejaká bylinková kúra
Usporiadat
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Vážená pani,
so záujmom som si prečítal Váš krátky a priznám sa aj vystrašeným dojmom pôsobiaci príspevok.
Som fitodietológ špecializujúci sa na Tibetsko-čínsku medicínu a východnú diagnostiku telesných nedostatočnosťí, s ktorých pramenia neskôr všetky telesné choroby, ako ich priamy prejav.
Rád by som Vás potešil svojou správou. Zneje nasledovne:
ak Vás prestane baviť koexistovať so svojou chorobou, poradím Vám ako sa jej celkom sama dokážete zbaviť. Musíte ale zobrať na vedomie skutočnosť, že tento stav sa podarí zmeniť len postupnými krokmi za nie krátku dobu. Hoci zlepšovanie svojho zdravotného stavu pocítite už po niekoľkých mesiacoch obnovenie svojho plného zdravia dosiahnete omnoho neskôr. Potešiteľné na celom prípade je, že Vás nebudú prekvapovať záchvaty a iné nepríjemné sprievodné prejavy.
S určitosťou ale prehlasujem, žiadne kúpele na svete nemajú žiaľ tú vlastnosť aby zvrátili priebeh choroby a prinavrátili zdravie. To dokážete len vy ,resp. mažlel sám osobne.
S pozdravom dusansl.
P.S. Bude mi potešením Vám poradiť ako.
0 0
armagedon74 armagedon74

armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

Liečenie astmy nieje až tak ťažké ak viete ako na to. Jediný problém je ten, že rastlina ktorá to v skutočnosti dokáže sa veľmi ťažko zháňa aj keď rastie na Slovensku. Názov rastlinky je Rosička okruhlolísta. Mám známu z Rakúska, ktorá sa zaoberá bylinkami už 57 rokov a úspešnosť liečenia astmy v jej prípadoch je úžasná. Mala 17 prípadov a s toho 14 sa vyliečilo. Neužívali nič iné len túto rastlinku. Je to zázrak prírody, ale ako som už povedal je ju strašne ťažko zohnať. Prikladám kópiu aj z jednej starej múdrej knihy.
0 0
Štefan Helenčík Štefan Helenčík
dusansl Pozri príspevok
Pekný deň ,
vo svojom prvom príspevku som sa asi nevyjadril dostatočne výrečne preto tento dodatok.
Teda k problémuchcem uviesť nasledovné:
Viete, o vzniku astmy v našich zemepsiných šírkach koluje toľko legiend, ako snáď o Jánošíkovi. Poväčšine je to taký nezmysel, ako tvrdenie, že keď niekoho často páli žáha, má mnoho žalúdočnej kyseliny!
Opak je pravdou! Má jej málo. Na odstránenie tohoto problému postačí vypiť 200ml vody, do ktorej ste nakvapkali 20-30 kvapiek citrónovej šťavy.
A teraz k astme. môže vzniknúť ak pacient trpí:
a, dysbakteriózou
b, má vážne problémy s pečeňou
c, má v tele premnožené parazity (lamdie, klebsiely a pod)
d, je nosičom genetickej informácie na základe ktorej pri trvalo zníženej imunite príde k spustenui onemocenia

Varujem všetkých už chorých pacientov, urobte všetko pre to, aby ste sa vyhli používaniu rôznych inhalátorov, vo väčšine obsahujú ako jednu zo zložiek hormóny. Ich dlhodobejšie používanie vedie k porušeniu prirodzeného ľudského hormonálneho reťazca, v dôsledku čoho dochádza potom k poruchám funkcií štítnej žľazy, slinivky brušnej, hypofýzy, činnosti pohlavných orgánov atď... Mystika? Bohužiaľ nie! Realita.
Akýkoľvek syntetický hormón v našom tele spôsobuje poruchy, ktorých dôsledkom je znížená tvorba prirodzeného hormónu v dotknutom orgáne. To je začiatok reťaze následných nie ľahkých porúch-ochorení.
Prečo to píšem, aby ste zobrali na vedomie , že nie je všetko zlato čo sa blíska.
Z problému ochofrenia na astmu je východisko. Je pomalé postupné ale účinné. Jeho základy sú vo východnej tibetsko -čínskej medicíne, ktorej počiatky sa datujú 4-5000 rokov pred našim letopočtom. Tá je dnes uznávaná v 64 krajinách sveta ako medicína prvého kontaktu. Je bežne aplikovaná na klinikách v Číne, japonsku, Koórei atď..., pričom jej účinkovanie je biochemicky sledovateľné.
Návrat zdravia spočíva vo výžive-ktorá lieči. Ak má chorý človek informácie, mal by si ďašiu cestu starostlivosti o svoje zdravie režírovať na ich základe sám.
K danej teme, ale nie len k nej, viem navrhnúť kroky nápravy. Tie ale musí robiť každý sám. Ak o ponúknutú pomoc je záujem, kontakt je možný cez SS.
Veľa zdravia praje Dusansl.
Chcel by som poznat cestu k naprave. Moja manzelka sa lieci na astmu. Dakujem.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nemám astmu, ale máme v rodine jedného. Dnes som našla odkaz na článok, kde sa o tom píše. http://butejko.sk/?gclid=CMuY4rrQm7ICFUPxzAodX00A0g
Možno to niekomu pomôže. Vyzerá byť zaujímavé, máte s tým regulovaným dýchaním niekto skúsenosti?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kvaka Pozri príspevok
Nemám astmu, ale máme v rodine jedného. Dnes som našla odkaz na článok, kde sa o tom píše. http://butejko.sk/?gclid=CMuY4rrQm7ICFUPxzAodX00A0g
Možno to niekomu pomôže. Vyzerá byť zaujímavé, máte s tým regulovaným dýchaním niekto skúsenosti?
ja mám....aj môj chlap, asi tak od dectva fakt bol malinký....on je disciplinovaný pacient "fúka" pravidelne, ale je fajčiar.....či správne dýcha netuším a asi by nato ani nemal teraz čas, ale za pokus by to u neho stálo.....
ja som nedisciplinovaný pacient "nefúkam" pravidelne, iba ked idem cvičiť tak nafúkam 4x a potom ked zdochýnam v polovici zase 2x, ale dýcham nosom......možno je to tým,tak mám pocit že nepotrebujem, ale ked rýchlo rozprávam, alebo sa hádam s deckom...koniec, pajšle stiahnuté.... dík za článok kuknem nato....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lujza.j Pozri príspevok
ja mám....aj môj chlap, asi tak od dectva fakt bol malinký....on je disciplinovaný pacient "fúka" pravidelne, ale je fajčiar.....či správne dýcha netuším a asi by nato ani nemal teraz čas, ale za pokus by to u neho stálo.....
ja som nedisciplinovaný pacient "nefúkam" pravidelne, iba ked idem cvičiť tak nafúkam 4x a potom ked zdochýnam v polovici zase 2x, ale dýcham nosom......možno je to tým,tak mám pocit že nepotrebujem, ale ked rýchlo rozprávam, alebo sa hádam s deckom...koniec, pajšle stiahnuté.... dík za článok kuknem nato....
No veď práve to, keď rýchlo rozprávaš alebo si rozrušená, začneš akoby zhlboka dýchať a oni to tam aj vysvetľujú, že tým CO2 to je. Preto ten nácvik dýchania. Ja to tiež posuniem tým, čo poznám, aké majú problémy.
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

moja dcéra ma diagnostikovanú astmu od januára tohto roku...v lete sa to utíšilo a mysleli sme si že už je pokoj...a teraz začala mať také záchvaty,že sa nemôže nadýchnuť a dostane takú paniku,že sa celá roztrasie a začne plakať...potom je celá slabá a nemôže ani chodiť,musí ostať v kľude...je to normálne??? má 18 rokov a momentálne má nejaké nezhody s partnerom...čítala som že aj stresy môžu ovplyvniť záchvaty astmy...má s tým niekto skúsenosť??
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
AHojte, mne po dlhšej dobe potvrdili diagnózu astma bronchiale, tak mám zatiaľ SERETIDE sprej-inhalátor a zatiaľ mi robí dobre,beriem to 2x denne 1 vstrek. máte s ním skúsenosti?
brala som aj Ventolin ale ten mi vždy priťažil tým,že mi neskutočne bilo srdiečko, dlho a dosť ťažko.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Viete mi niekto poradiť či niekto organizuje 2-3 týždňové liečebné pobyty pre deti s astmou pri mori?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ilona Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť či niekto organizuje 2-3 týždňové liečebné pobyty pre deti s astmou pri mori?
http://www.alergoimun.sk/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať