Zavrieť

Porady

penále

ahojte, chcela by som sa spýtať, či penále vyúčtované za oneskorenú úhradu faktúr za nájom vstupujú do nákladov, alebo ich musím v DP na budúci rok pripočítať. ďalej by som chcela vedieť, či tieto penále musia byť vystavené formou faktúry, alebo stačí ak mi prenajímateľ pošle iba rozpis faktúr, za ktoré penále vyúčtoval a k tomu výzvu, aby sme predmetné penále zaplatili. na aký 5-kový účet penále zaúčtujem? ďakujem, monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kvietok Pozri príspevok
    ahojte, chcela by som sa spýtať, či penále vyúčtované za oneskorenú úhradu faktúr za nájom vstupujú do nákladov, alebo ich musím v DP na budúci rok pripočítať. ďalej by som chcela vedieť, či tieto penále musia byť vystavené formou faktúry, alebo stačí ak mi prenajímateľ pošle iba rozpis faktúr, za ktoré penále vyúčtoval a k tomu výzvu, aby sme predmetné penále zaplatili. na aký 5-kový účet penále zaúčtujem? ďakujem, monika
    Ak je to zmluvné, tak je aj daňovo uznateľné - 544.

    avelka je offline (nepripojený) avelka

    avelka
    Ahoj, zmluvné pokuty a penále sa účtujú na účte 544 a nie sú pripočítateľnou položkou, faktúru by som si na ne určite pýtala, pretože aj on ju potrebuje účtovať, pre neho sú to zase výnosy.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Dobrý deň, mám rozhodnutie o uložení pokuty od daňového úradu z dňa 10.12.2008, uhradená bola až v januári 2009, mám to zaúčtovať až po zaplatení, teda v januári 2009? V roku 2008 účtovať výmer nebudem?

    Ďakujem

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    ivana184 Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám rozhodnutie o uložení pokuty od daňového úradu z dňa 10.12.2008, uhradená bola až v januári 2009, mám to zaúčtovať až po zaplatení, teda v januári 2009? V roku 2008 účtovať výmer nebudem?

    Ďakujem
    Prosím...........

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivana184 Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám rozhodnutie o uložení pokuty od daňového úradu z dňa 10.12.2008, uhradená bola až v januári 2009, mám to zaúčtovať až po zaplatení, teda v januári 2009? V roku 2008 účtovať výmer nebudem?

    Ďakujem
    NIe, predpis pokuty zaúčtuješ v roku 2008.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Tweety Pozri príspevok
    NIe, predpis pokuty zaúčtuješ v roku 2008.
    Predpis naúčtujem 545/379 v roku 2008 a bude to pripočítateľnou položkou k základu dane v daňovom priznaní PO.

    Platba v roku 2009: 379/221
    OK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.