Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    kunkelovaa Pozri príspevok
    Mali ste už niekto vládny audit? Zajtra k nám nastupuje...
    My sme mali asi pred mesiacom.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Prosím, čo ich zaujíma, čo mám pripraviť?? Nahlásili sa len telefonicky, kolegyňa účtujúca obec je na 4 týždňovej dovolenke...

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    raya1 Pozri príspevok
    A čo sa dialo ?
    U nás boli konkrétne zameraní na poskytnuté finančné prostriedky zo ŠR v roku 2006 a kontrolovali ich prečerpanie. Či bolo všetko správne zaúčtované, obstarané, zaradené, odpisované, či boli vrátené úroky v správnej výške a neprečerpané financie načas do ŠR.
    Inak na to, že kontrolovali nejakých 22 miliónov boli u nás tuším celý mesiac, ak nie dlhšie.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    A tiež to malo taký náhly priebeh? Včera zavolali, od dnes nastupujú a len strohá informácia, že vládny audit. Žiadne písomné ohlásenie. Že sa im chce teraz v dovolenkovom období.... kolegyňa účtujúca obec sa vráti až v septembri, ja som sa bola včera po dovolenke prvýkrát v práci .... a hneď ľadová sprcha...Držte mi palce, lebo na to budem sama...

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    kunkelovaa Pozri príspevok
    A tiež to malo taký náhly priebeh? Včera zavolali, od dnes nastupujú a len strohá informácia, že vládny audit. Žiadne písomné ohlásenie. Že sa im chce teraz v dovolenkovom období.... kolegyňa účtujúca obec sa vráti až v septembri, ja som sa bola včera po dovolenke prvýkrát v práci .... a hneď ľadová sprcha...Držte mi palce, lebo na to budem sama...
    Áno, tiež to malo taký rýchly priebeh, ohlásili sa telefonicky a prišli. Ale inak s tými, čo boli u nás sa celkom dalo komunikovať, neboli nejakí neoblomní, len to veľmi dlho trvalo. K nám veľmi radi chodia kontroly v dovolenkovom období, tiež nechápem, že prečo .

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    Olice Pozri príspevok
    U nás boli konkrétne zameraní na poskytnuté finančné prostriedky zo ŠR v roku 2006 a kontrolovali ich prečerpanie. Či bolo všetko správne zaúčtované, obstarané, zaradené, odpisované, či boli vrátené úroky v správnej výške a neprečerpané financie načas do ŠR.
    Inak na to, že kontrolovali nejakých 22 miliónov boli u nás tuším celý mesiac, ak nie dlhšie.
    Čo sa stane ak prídu aj k nám a zistia, že práve toto nie je celkom v poriadku. Predchádzajúca zamestnankyňa je už na dôchodku. Dostaneme pokutu?To čo už zaúčtovala sa mi nedalo zmeniť.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Tak už mám vládny audit za sebou. Kontrolovali dotácie od roku 2002, ale len z úradu vlády. A sľúbili sa na všetky prenesené komptencie. Teším sa. Mali pripomienky, ale do zápisu nedali nič.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    sojciakova Pozri príspevok
    Čo sa stane ak prídu aj k nám a zistia, že práve toto nie je celkom v poriadku. Predchádzajúca zamestnankyňa je už na dôchodku. Dostaneme pokutu?To čo už zaúčtovala sa mi nedalo zmeniť.
    Myslím, že oni pokutu nedávajú. Ak sú nedostatky, dajú ich do zápisu podľa stupňa závažnosti a už je len na zamestnávateľovi, či voči zamestnancovi, ktorý urobil chybu vyvodí dôsledky.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    kunkelovaa Pozri príspevok
    Tak už mám vládny audit za sebou. Kontrolovali dotácie od roku 2002, ale len z úradu vlády. A sľúbili sa na všetky prenesené komptencie. Teším sa. Mali pripomienky, ale do zápisu nedali nič.
    Super! Ale skončili celkom rýchlo.

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    kunkelovaa Pozri príspevok
    Tak už mám vládny audit za sebou. Kontrolovali dotácie od roku 2002, ale len z úradu vlády. A sľúbili sa na všetky prenesené komptencie. Teším sa. Mali pripomienky, ale do zápisu nedali nič.
    Ako to prebiehalo? Čo všetko si im musela predkladať? To by ma veľmi zaujímalo.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Boli zameraní na dotácie z úradu vlády od roku 2002. Chceli k nim všetko - zmluvy, výpisy, doklady, fyzickú kontrolu miesta, smernicu o vnútornej kontrole.... A vraj prídu na všetky prenesené kompetencie....

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    vládny audit okrem iného zahŕňa aj finančnú kontrolu. teda, keď sa pri výkone auditu zistí porušenie finančnej disciplíny, nastupujú sankcie podľa zákona o rozpočtových pravidlách.
    na rozdiel od finančnej kontroly pri audite sú v správe uvedené aj doporučené postupy, ktoré majú zamedziť, aby sa nedostatky v budúcnosti nevyskytovali. je len na kontrolovanom subjekte, či tieto doporučenia prijme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.