Zavrieť

Porady

Kontrola na výpočet miezd

Prosím Vás mal už niekto kontrolu na výpočet miezd? ČO všetko kontrolovali? Jedná sa mi o nepretržitú prevádzku. Sme SBS. Chceli vidieť aj zmluvy o poskytovaní bezpečnostných služieb? Jedná a mi o to, ako to mám urobiť, aby bolo všetko vporiadku. Stačia im podklady pre spracovanie miezd (odpracované hodiny), alebo to kontrolujú podrobnejšie? Napr.: zmluva zo zákazníkom, tam je dohodnutý čas stráženia objektu. Podľa toho odkontrolujú odpracované hodiny zamestnancov, či to sedí s tou zmluvou? Skúste napísať vaše skúsenosti s týmito kontrolami. Vopred ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    nemám osobné skúsenosti s kontrolou, ale "kontrola na výpočet miezd" mi vychádza takto:
    - kontrola zo Sociálnej poisťovne ... kontroluje výpočet odvodov, či sa dodržal minimálny a maximálny vymeriavaci základ, či boli odvody včas uhradené, prípadne nahlášky, odhlášky, prerušenia
    - kontrola zo Zdravotnej poisťovne ... detto
    - kontrola z Inšpektorátu práce ... hlavne kontroluje dodržiavanie Zákonník práce, predpisov BOZP

    odo mňa zatiaľ toľko

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    vladan
    nemám osobné skúsenosti s kontrolou, ale "kontrola na výpočet miezd" mi vychádza takto:
    - kontrola zo Sociálnej poisťovne ... kontroluje výpočet odvodov, či sa dodržal minimálny a maximálny vymeriavaci základ, či boli odvody včas uhradené, prípadne nahlášky, odhlášky, prerušenia
    - kontrola zo Zdravotnej poisťovne ... detto
    - kontrola z Inšpektorátu práce ... hlavne kontroluje dodržiavanie Zákonník práce, predpisov BOZP

    odo mňa zatiaľ toľko
    Vladka dík

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Inšpektorát práce zvykne kontrolovať aj nadčasy, či máte písanku, kto kedy nariadil nadčas, či boli preplácané ako mali byť.A hlavne čo bolo nepríjemné je čerpanie dovoleniek, či mohli čerpať a keď áno tak prečo neboli apod.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    u mňa:
    niečo, čo popísala vladan + kontrola výpočtu priemerky. tam som sa navysvetľoval pri uplatňovaní ročných prémií a 13. a 14. platu...

    teraz si daj pozor na naturálie a iné požitky pre zamestnancov, čo musia byť zahrňované do ZD. neviem aké obdobie ti kontrolujú - či mám zasahovať aj do kontrol spred 10 rokov...

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    ešte dodávam kontrola dochádzky, či sedí evidencia dochádzky /kniha príchodov a odchodov zamestnancov s vyučtovaním mes. miezd. T.j. nadčasy a všetko to, čo písala Vladan, ale to závisí od inštitucie ktorá vykonáva kontrolu či to je Inšpektorát, ZP al. SP. Držím prsty.

    Väčšinou sa dá dohodnúť, ja som mala pred mesiacom a keď im doložíš čo žiadajú tak to je OK. Len to treba dovyrobiť čo si kto želá. No a nebuď hašterivá ale otvorená a všetko im daj čo chcú a dopadneš výborne.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Ďakujem Vám všetkým za rady. Zatiaľ nemám kontrolu, len som sa chcela uistiť či všetko mám, alebo lepšie povedané načo všetko sa mám pripraviť. Ešte raz vďaka. Išlo mi hlavne o tú dochádzku. Sme SBS, klasicky.... nadčasy nepreplácame, hodiny im síce preplatíme všetky, ale iba v hod. sadzbe. Je to formou odmeny. Takže teraz musím vymyslieť nejakú evidenciu dochádzky aby mi to sadlo na mzdy, nočné príplatky a prac. fond, atď....

    Kontrola na výpočet miezd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.