Zavrieť

Porady

vykurovanie

Dobrý deň ! Chcela by som sa spýtať či sa môžem odtrhnúť od kúrenia v bytovom dome bez súhlasu spoločenstva "merače tepla nemáme" bývam v garsónke kde by nemal byť problém elektrický radiátor a ja platím nehorázne peniaze za kúrenie, samozrejme SVB nesúhladí s odpojením kúrenia.Bývam na najvyžšom poschodí kde by odpojenie nebol problém pre ostatné byty
Naposledy upravil okno : 12.08.08 at 20:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Pred konfliktom so SVB vo Vasom dome pri dozadovani sa suhlasu, je potrebne informovat sa na realizacne naklady resp. financne nasledky takehoto kroku.
    1) Ak mate vyregulovanu vykurovaciu sustavu odpojenie 1bytu pravdepodobne sposobi naklady na nove vyregulovanie. SVB to z FO asi nebude chciet uhradit a tak to zostava na Vas.
    2) Pri elekrtickom vykurovani a zvyseni odberu, sa mozete stretnut s poziadavkou dodavatela energie na vymenu siloveho rozvodu do bytoveho domu a to vsetko na Vase naklady.
    3) pri plynovom vykurovani nastava problem so zakonom o ,, malych zdrojoch znecistenia,, ( ospravedlnujem sa ak sa zakon vola inak).
    Pokial viem, je v platnosti a prerabky individualneho vykurovania v bytovych domoch tymto sposobom dost komplikuje.
    4) moznost ktorej sa najviac obavam v nasej krajine je na fotkach v prilohe.
    Na fotkach je ludova tvorivost pri uprave logie ( zasklenie ) a individualne
    vykurovanie bez kompromisov...
    Verim ale, ze touto cestou nebudete postupovat
    Kurenie 2.jpg  
    Kurenie a logia.jpg  
    Kurenie a logia 3.jpg  
    1/1

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    felix1 - nechcela by som , aby domy, ktoré spravujem dopadli takto. Je to katastrofa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.