Zavrieť

Porady

Dotácia z úradu práce

Vie mi niekto poradiť, či vrátené odvody zamestnancovi treba zdaňovať alebo nie? Príkalad
Hrubá mzda 9600 sk
odvody zamestnanca cca 1289
odvody zamestnávateľa cca 3379
V rámci čerpania dotácie z úradu práce, požadujú aby na výplatnej páske boli zobrazené uvedené odvody, to je OK, ale aj suma odvodov za zamestnanca musí byť opatovne zamestnávateľom vyplatená a musí to vidieť na výplatnej páske. teraz neviem či tieto vrátené odvody mám zdaniť alebo nie. Čerpáme dotáciu z up, kde nám preplácajú odvody za zamestnanca aj za zamestnávateľa.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Iveta Matlovičová
    podobnú otázku som zadala aj ja, ale nik sa neozval, je to nové a asi málo ľudí má skúsenosť ... môžem ti poradiť vo veci platenia daní a to, že podľa vyjadrenia DR SR je to plnenie podľa § 5 ods. 2 citovaného zákona, ktoré je súčasťou hrubej mzdy a zdaní sa podľa § 35 preddavkom na daň resp. podľa § 43 ods.3 písm. j) zrážkovou daňou.
    Oslobodeným príjmom podľa § 9 ods.3 písm. d) zákona o dani z príjmov sú len príjmy vyplácané podľa zákona o službách zamestnanosti PRIAMO nezamestnanému v rámci aktívnej politiky trhu práce.
    Ja som mala dilemu, či sa z takého príspevku (ktorý je predmetom dane) platia aj preddavky na ZP, ale nakoľko MZ SR mlčí a platiť odvody na ZP z príspevku, na základe ktorého sa fakticky vyplácajú/vracajú odvody Zc-ovi by to bolo asi nanajvýš čudné.

    draha24 je offline (nepripojený) draha24

    draha24
    uctokrajan Pozri príspevok
    Ak som správne pochopila, tak musím jej z toho zraziť daň a malo by to byť OK.
    Ja som sa bola pýtať priamo na DÚ, a tam mi zasa povedali, že to je nazdaniteľný príjem. Už to raz zdanené bolo .

    draha24 je offline (nepripojený) draha24

    draha24
    Dobrý deň, neviete niekto niečo nové - konkrétne. Už chcem dokončiť daňové a stále mám dilemu ako zaúčtovať.


    uctokrajan Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť, či vrátené odvody zamestnancovi treba zdaňovať alebo nie? Príkalad
    Hrubá mzda 9600 sk
    odvody zamestnanca cca 1289
    odvody zamestnávateľa cca 3379
    V rámci čerpania dotácie z úradu práce, požadujú aby na výplatnej páske boli zobrazené uvedené odvody, to je OK, ale aj suma odvodov za zamestnanca musí byť opatovne zamestnávateľom vyplatená a musí to vidieť na výplatnej páske. teraz neviem či tieto vrátené odvody mám zdaniť alebo nie. Čerpáme dotáciu z up, kde nám preplácajú odvody za zamestnanca aj za zamestnávateľa.
    Ďakujem.

    Dotácia z úradu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.