Zavrieť

Porady

Reklama

Prosím Vás, viete mi poradiť výroba reklamného pútača pre českú firmu a následná dodávka do ČR je predaj tovaru. My to len refakturujeme. Vyrobila to slovenská firma, ktorá to fakturovala nám a ja to fakturujem českej firme, pretože je to pre nich a je tam aj uvedený názov ich firmy. Je to veľký plastový pútač, ktorý je možné aj premiestňovať. My sme platcami DPH a aj tá česká firma, takže potrebujem to kvôli DPH. Ale podľa mňa je to dodanie tovaru. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala08 je offline (nepripojený) Ala08

    Ala08
    Fa bude vystavená bez DPH. Na fa musí byť uvedené IČ DPH českej firmy táto si to potom musí zdaniť. Tovar dodaný do zahraničia ( EÚ) ak príjemca je plátca DPH je vždy bez DPH. Ak by príjemca nebol plátcom vystavuje sa fa s DPH.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ala08 Pozri príspevok
    Fa bude vystavená bez DPH. Na fa musí byť uvedené IČ DPH českej firmy táto si to potom musí zdaniť. Tovar dodaný do zahraničia ( EÚ) ak príjemca je plátca DPH je vždy bez DPH. Ak by príjemca nebol plátcom vystavuje sa fa s DPH.
    Doplním.
    Na fa uveďte odvolávku: oslobodené podľa §43.

    Zabezpečte si zdokladovanie splnenia podmienok uvedených v tomto §.

    Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

    Lienočka
    Dakujem, veľmi pekne za odpoved. Bola som len na pochybach či to mam brať ako tovar, alebo ako reklamu §15. Už som z tej DPH-čky niekedy šílená. Niekedy čím viac človek premýšľa tak tým viac začína pochybovať o svojom povodnom rozhodnutí.

    Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

    Beatrice
    Prosím Vás ako zaučtujem fakturu za našu reklamu na podujatí LORD OF THE DANCE 2009.Vystavenie 30.12.08 aj dodanie 30.12.08.
    Náklad sa nebude týkať až roku 2009?
    Ďakujem

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Fa vystavená 30.12. - dodanie 30.12.
    Ale služba je poskytnutá až v r. 2009, náklady 2009


    Doplnenie:
    Samozrejme to platí pre PÚ.
    Naposledy upravil Rozalka : 22.01.09 at 20:37

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.