Zavrieť

Porady

Autonavigátor - daňový náklad?

Prosím Vás, keď si živnostník vypláca iba náhrady za PL a opotrebenie auta, ktoré nemá zaradené v majetku, môže si dať do daňových nákladov autonavigátor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    pupavqa Pozri príspevok
    Prosím Vás, keď si živnostník vypláca iba náhrady za PL a opotrebenie auta, ktoré nemá zaradené v majetku, môže si dať do daňových nákladov autonavigátor?
    Myslím, že nie, v tej náhrade má zahrnuté všetky náklady, čo sa auta týkajú. A keď nemá v majetku auto, nemá k čomu ten navigátor kúpiť.

    Aj keby mal auto v majetku, tak by musel vedieť obhájiť potrebu autonavigácie.

    pupavqa je offline (nepripojený) pupavqa

    pupavqa
    a keď si prenájmem auto a do neho kúpim navigátor?
    podľa mňa sú v tej náhrade zahrnuté náklady týkajúce sa auta, a to poistenie, opravy, umývanie atď., ale navigátor by som tam nedala, veď ja si môžem kľudne auto prenajať a ten navigátor dať do prenajatého auta, a dôvod jeho kúpy je jasný...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Myslím si, že navidátor si môžete dať ako VOZD. Nesúvisí s autom . Niekedy ho používam, i keď hľadám nejakú adresu, alebo konkr. ulicu, kde sa mi nedá ísť s autom a tak ho chopím do ruky a idem.
    Ide o samostat. hnuteľnú vec. Môžem si ho dať aj na bicykel., prečo nie.

    Autonavigátor - daňový náklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.