Zavrieť

Porady

Registrácia DPH SZČo a súčasne zamestnanec

Dobrý deň, ak živnostnílovi vznikne povinnosť registrovať sa ako platca DPH, zahŕňa sa do obratu aj jeho plat ak bol v období od 01.06.2008-30.06.2008 súčasne zamestnancom aj SZČO?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

    mamullienka
    Ešte jedna otázka: ak SZČO má aj devízový účet do obratu sa zahŕňajú aj vyplatené kreditné úroky na tomto účte?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mamullienka Pozri príspevok
    Ešte jedna otázka: ak SZČO má aj devízový účet do obratu sa zahŕňajú aj vyplatené kreditné úroky na tomto účte?
    Nie.

    mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

    mamullienka
    Aké prílohy sa prikladajú k žiadosti o registráciu pre DPH? Alebo stačí podať iba žiadosť?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Ak môžem mať v tejto téme jednu teoretickú otázku - keď SZČO hrozí, že prekročí v tomto roku 1.500.000 môže to vyriešiť takto (vystavuje faktúry pre s.r.o.) - keď zistí, že už má 1.300.000 a ešte má na konci roka faktúrovať 300.000 tak vyfaktúruje v decembri pre s.r.o. 300.000, ale úhradu prijme až v januári?
    Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    iriska Pozri príspevok
    Ak môžem mať v tejto téme jednu teoretickú otázku - keď SZČO hrozí, že prekročí v tomto roku 1.500.000 môže to vyriešiť takto (vystavuje faktúry pre s.r.o.) - keď zistí, že už má 1.300.000 a ešte má na konci roka faktúrovať 300.000 tak vyfaktúruje v decembri pre s.r.o. 300.000, ale úhradu prijme až v januári?
    Ďakujem.
    Pozor, na určenie obratu z hladiska DPH sa nesleduje kalendárny rok, ale 12 mesiacov. Teda napr. obdobie 11/07-10/08, 12/07-11/08......

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    ahaaa, toto ma fakt nenapadlo. viem, že sa musia sledovať aj vždy 3 po sebe idúce mesiace, či neprekročím nejakú sumu - nechcem teraz tresnúť číslo od veci, ale v tej súvislosti ma nenapadlo že to môže byť aj 12 hocijakých mesiacov po sebe. Bolo to len teoreticky, ale ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    iriska Pozri príspevok
    ahaaa, toto ma fakt nenapadlo. viem, že sa musia sledovať aj vždy 3 po sebe idúce mesiace, či neprekročím nejakú sumu - nechcem teraz tresnúť číslo od veci, ale v tej súvislosti ma nenapadlo že to môže byť aj 12 hocijakých mesiacov po sebe. Bolo to len teoreticky, ale ďakujem.
    Tri po sebe idúce mesiace sa už nesledujú.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    už nie? hmmm.... teda už dávno som naživo nevidela SZČO platiteľa DPH, tak mám z toho paniku. ďakujem za vzdelávanie môjho zaostalého myslenia.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    iriska Pozri príspevok
    už nie? hmmm.... teda už dávno som naživo nevidela SZČO platiteľa DPH, tak mám z toho paniku. ďakujem za vzdelávanie môjho zaostalého myslenia.
    Podmienky sú rovnaké aj pre FO (szčo) aj pre PO (s.r.o, a.s.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.