Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň, chcela by som si potvrdiť od niekoho skúsenejšieho čo musí spĺňať zamestnanec k žiadosti o daňový bonus? vie mi niekto posunúť aj tlačivo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Monika78 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som si potvrdiť od niekoho skúsenejšieho čo musí spĺňať zamestnanec k žiadosti o daňový bonus? vie mi niekto posunúť aj tlačivo?
    Vo vyhlásení na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti v bode b) označí, že si uplatňuje daňový bonus. Priloží rodný list dieťaťa, potvrdenie o návšteve školy/ nie základnej/. Dieťa musí žiť v spoločnej domácnosti.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Monika78 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som si potvrdiť od niekoho skúsenejšieho čo musí spĺňať zamestnanec k žiadosti o daňový bonus? vie mi niekto posunúť aj tlačivo?
    K nároku na daňový bonus a jeho vyplácaniu pozri § 33 ZDP.
    Lenka

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    Rodičia, ktorí sú zamestnanci si uplatňujú daňový bonus u zamestnávateľa. Musia však o to požiadať a to tým, že vyplnia vyhlásenie o tom, že si uplatňujú daňový bonus a splňajú podmienky na jeho uplatnenie za zdaňovacie obdobie a že si ho uplatňuje iba jeden z rodičov. Tiež je podmienkou uplatňovať si ho len u jedného zamestnávateľa.
    Ďalej je potrebné odovzať zamestnávateľovi potvrdenie o návšteve školy dieťaťa, alebo rodný list.
    Formulár vyhlásenia nájdeš na stránke www.finance.gov.sk
    O daňový bonus sa žiada v januári, výnimku tvoria zamestnanci, ktorí nastúpili do nového zamestnania, tí by oň mali požiadať najneskôr do konca mesiaca, v ktorom nastúpili do zamestnania.

    Inak všetko ostatné ohľadom uplatnenia si nájdeš v tom §33 ZDP ako vravela Lenka1979.
    Naposledy upravil EMILY04 : 13.08.08 at 05:52

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.