Zavrieť

Porady

zákonné sociálne náklady - pitná voda

Ahojte!
Má zamestnávateľ povinnosť poskytnúť zamestnancovi pitnú vodu počas pracovnej doby? Je to niekde uvedené?
V komplexe budov, kde pracujeme, nie je pitná voda, iba úžitková, ani žiaden bufet. Bufet nie je ani nikde nablízku, sme mimo centra.
Zamestnávateľ nám poskytuje raz denne teplú stravu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    maribet Pozri príspevok
    Ahojte!
    Má zamestnávateľ povinnosť poskytnúť zamestnancovi pitnú vodu počas pracovnej doby? Je to niekde uvedené?
    V komplexe budov, kde pracujeme, nie je pitná voda, iba úžitková, ani žiaden bufet. Bufet nie je ani nikde nablízku, sme mimo centra.
    Zamestnávateľ nám poskytuje raz denne teplú stravu.
    Ďakujem
    Čo tak trošku pohľadať:
    napr:
    http://www.porada.sk/t86257-pitny-rezim.html
    http://www.porada.sk/t61691-dph-a-pitny-rezim.html
    je tu toho veľa, netreba zakladať novú tému.

    maribet je offline (nepripojený) maribet

    maribet
    V objekte ani v jeho blízkosti, žiaľ, nie je pitná voda, ani možnosť jej kúpy.
    Ľudia, ktorí nepracujú v ťažkých podmienkach a sú odrezaní od pitnej vody, v zmysle zákona nemajú piť 8,5 hodín denne? Prípadne si majú nosiť do práce každý deň kilá vody v batohoch?
    Naposledy upravil maribet : 14.08.08 at 09:00

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    maribet Pozri príspevok
    V objekte ani v jeho blízkosti, žiaľ, nie je pitná voda, ani možnosť jej kúpy.
    Ľudia, ktorí nepracujú v ťažkých podmienkach a sú odrezaní od pitnej vody, v zmysle zákona nemajú piť 8,5 hodín denne? Prípadne si majú nosiť do práce každý deň kilá vody v batohoch?
    Nechápem otázku.
    V priložených linkoch je odpoveď na to, ako postupovať, keď sa v objekte nenechádza pitná voda.
    skúste pozorne si prečítať:
    http://www.porada.sk/775814-post4.html

    maribet je offline (nepripojený) maribet

    maribet
    Takže na druhý pokus som to tam našla. V našom prípade je to zbytočné, sme malá firma, sociálny fond to neutiahne. Budeme si nosiť vodu v batohoch.
    Vďaka

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maribet Pozri príspevok
    Takže na druhý pokus som to tam našla. V našom prípade je to zbytočné, sme malá firma, sociálny fond to neutiahne. Budeme si nosiť vodu v batohoch.
    Vďaka
    Zamestnávateľ môže pitnú vodu zabezpečiť z vlastných fin.prostriedkov, nemusí vždy zo SF. A je to aj daňovo uznateľný náklad.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Doplním ako reakciu na ss.

    Stačí ak si dáte vodu na rozbor. Budeš mať podklad na to, že voda nie je pitná. A podľa zákonníka práce zamestnávateľ je povinný zabezpečiť pitný režim. Takže iba plní svoju zákonom danú povinnosť, preto je to daňovo uznateľný náklad.

    ado1 je offline (nepripojený) ado1

    ado1
    Dobry den ,
    Prosim Vas vie mi niekto surne poradit ?
    zamestnanci a lektori na dohodu absolvovali zdravotnicku a rehabilitacnu starostlivist povinne u zamestnavatela, sme vzdelavacia spolocnost,
    prijatu FA od poskytovatela s.r.o, som uctovala na ucet 518 .. ostatne sluzby
    mozu byt uznanym danovym vydavkom ?
    pomozte mi prosim vas mam danovu kontrolu
    dakujem ado1

    maribet je offline (nepripojený) maribet

    maribet
    Az dnes som na Porade. Ja som zdravotne prehliadky uctovala na zakonne socialne naklady (527) a je to podla mna danovy vydavok.

    zákonné sociálne náklady - pitná voda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.