Zavrieť

Porady

DPH za službu zahraničná faktúra

Ahojte Poraďáci!

Mám faktúru za servisnú prehliadku motorového vozidla. Prehliadka bola vykonaná v Českej republike. V zákone som našla, že keď je služba dodaná v členskom štáte, čiže v ČR, daň sa zaplatí tam.
Mne ale táto faktúra prišla vyčíslená bez DPH. Neviem, čo mám s ňou robiť.

Myslím si, že sa tejto služby netýka samozdanenie, tak by som ju vôbec do DPH neuvádzala.

Prosím poraďte!!! Ďakujem
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
luckapastvova Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci!

Mám faktúru za servisnú prehliadku motorového vozidla. Prehliadka bola vykonaná v Českej republike. V zákone som našla, že keď je služba dodaná v členskom štáte, čiže v ČR, daň sa zaplatí tam.
Mne ale táto faktúra prišla vyčíslená bez DPH. Neviem, čo mám s ňou robiť.

Myslím si, že sa tejto služby netýka samozdanenie, tak by som ju vôbec do DPH neuvádzala.

Prosím poraďte!!! Ďakujem
A služba je dodaná tam, kde má miesto dodania v zmysle §15,16 a nemusí byť považovaná za dodanú tam, kde bola fyzicky vykonaná.

Odporúčam Vám pozrieť §§15,16. Konkrétne vo Vašom prípade by som sa sústredil na znenie §16 ods. 7.
0 0
luckapastvova luckapastvova

luckapastvova je offline (nepripojený) luckapastvova

Ďakujem!

Aj mne sa zdá, že toto je dobrý paragraf. Ale ešte sa chcem spýtať, čo z neho vyplýva mne.
Nemám postupovať podľa §69 ods.2 a čiastku zdaniť, čiže dám daň na vstupe aj výstupe?
0 0
slavka1881 slavka1881

slavka1881 je offline (nepripojený) slavka1881

Chcem sa spýtať, mám faktúru za výstavnú plochu v Brne vystavenú s 19% DPH od Velethy Brno. Mám nárok normálne na odpočet?Ďakujem
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
slavka1881 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, mám faktúru za výstavnú plochu v Brne vystavenú s 19% DPH od Velethy Brno. Mám nárok normálne na odpočet?Ďakujem
Ak ste platiteľom dane v ČR ( české IC DPH ) tak áno.

Ak ste platiteľom dane v SR ( IC DPH SK xxxxxxxxxxx ) tak nie.
0 0
slavka1881 slavka1881

slavka1881 je offline (nepripojený) slavka1881

Takže si celú aj s DPH dám do nákladov a urobím samozdanenie?
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Potrebujem poradiť. Mám prvý krát faktúru z ČR za demontáž a opravu ČOV v SR vystavenú s DPH.
1. Môžem si uplatniť DPH?
2. musím urobiť aj samozdanenie?
3. Akým kurzom prepočítať faktúru? (deň vystavenia, alebo deň zaúčtovania u mňa)
Ďakujem
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
invest Pozri príspevok
Potrebujem poradiť. Mám prvý krát faktúru z ČR za demontáž a opravu ČOV v SR vystavenú s DPH.
1. Môžem si uplatniť DPH?
2. musím urobiť aj samozdanenie?
3. Akým kurzom prepočítať faktúru? (deň vystavenia, alebo deň zaúčtovania u mňa)
Ďakujem
Je česká firrma platiteľom DPH v SR ? Je fa vystavená s českou alebo slovenskou DPH ? Vy ste platiteľom DPH alebo nie ?
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

česká firma nie je platiteľom DPH v SR, my sme platiteľmi DPH a fa. je vystavená v KČ.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
invest Pozri príspevok
Potrebujem poradiť. Mám prvý krát faktúru z ČR za demontáž a opravu ČOV v SR vystavenú s DPH.
1. Môžem si uplatniť DPH?
2. musím urobiť aj samozdanenie?
3. Akým kurzom prepočítať faktúru? (deň vystavenia, alebo deň zaúčtovania u mňa)
Ďakujem
invest Pozri príspevok
česká firma nie je platiteľom DPH v SR, my sme platiteľmi DPH a fa. je vystavená v KČ.

1. Fa mala byť vystavená bez českej DPH.
2. Požiadajte ( písomne ) dodávateľa o opravu fa. Je vystavená v rozpore so slov. aj českým zákonom o DPH.
3. Ak ste ju ešte neuhradili, uhraďte ju max. vo výške bez DPH.
4. "Samozdanenie" urobte.
5. Kurz pre účtovníctvo - deň vystavenia.
6. Kurz pre výpočet základu dane - dátum vzniku daňovej povinnosti - neuviedli ste dostatok informácií - viď §19/2 zák. 222/2004 Zz.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR

Ďakujem .
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
benka Pozri príspevok

Ďakujem .


Niet za čo.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ak slovenská sro-čka, plátca DPH, pôsobiaca v SR vykonáva grafické práce aj pre českú firmu, tiež plátcu DPH, vystaví faktúru bez DPH? Vystaví ju v Sk, alebo v Czk? Čo s konverzným kurzom?
Ak vystavuje faktúru v Czk, môže si otvoriť v Česku účet, na ktorý bude česká firma tieto faktúry uhrádzať?
0 0
slavka1881 slavka1881

slavka1881 je offline (nepripojený) slavka1881

slavka1881 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, mám faktúru za výstavnú plochu v Brne vystavenú s 19% DPH od Velethy Brno. Mám nárok normálne na odpočet?Ďakujem
Ešte raz k tej výstavnej faktúre za výstavnú plochu z ČR s DPH-teda celú sumu dám do nákladov bez samozdanenia,alebo vykonám ešte samozdanenie z celkovej sumy (teda aj s českou DPH?)
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

benka Pozri príspevok


Niet za čo.
Ospravedlňujem sa, nezvyknem nepoďakovať za radu, ale cez víkend nemám možnosť prístupu k internetu. Takže som si to prečítala až dnes. Takže ďakujem a dúfam v ďalšiu prípadnú pomoc.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
slavka1881 Pozri príspevok
Ešte raz k tej výstavnej faktúre za výstavnú plochu z ČR s DPH-teda celú sumu dám do nákladov bez samozdanenia,alebo vykonám ešte samozdanenie z celkovej sumy (teda aj s českou DPH?)
Bez samozdanenia. Celá suma do nákladov .
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Neviete mi náhodou poradiť?

Naším dodávateľom je poľská firma - platca DPH v Poľsku, vykonáva pre nás práce buldozérom pre opravu lesných ciest, ide o práce vykonávané na území SR. Faktúru za tieto práce nám vystavil bez DPH s odvolaním, že platcom dane je príjemca. My sme platiteľom DPH v SR, máme túto službu samozdaniť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jarkra Pozri príspevok
Neviete mi náhodou poradiť?

Naším dodávateľom je poľská firma - platca DPH v Poľsku, vykonáva pre nás práce buldozérom pre opravu lesných ciest, ide o práce vykonávané na území SR. Faktúru za tieto práce nám vystavil bez DPH s odvolaním, že platcom dane je príjemca. My sme platiteľom DPH v SR, máme túto službu samozdaniť?
Miestom dodania služby podľa §15 Zákona o dph je SR, urobíte samozdanenie.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Ďakujem za odpoveď, ja som už ten § 15 čítala asi tisíckrát ale stále som si nie istá, ktorý je to odstavec.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Chcem sa opýtať, slovenská firma vykonáva práce v ČR pre českú firmu a platí si tam ubytovanie. Hotel vystavil doklad s vyčíslenou DPH, keďže miestom dodania (ubytovania je ČR). Je tento postup správny? Ďakujem.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Poradíte mi prosím?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať