Zavrieť

Porady

Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rezník je rezník, ešte lepšie dva rezníky

P.S. Párok poznám len spoza pulta (či spred?).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
1., Máš chuť na rohlík, alebo chlieb? Skoč si na brigádu do pečivárne. Rezultát : prestaneš jesť rohlíky a chllieb.
2., Máš chuť na paštétu? Zájdi do mäsokombinátu. Rezultát : prestaneš jesť paštétu.
3., Máš chuť na balené mäsko? Zisti si, v čom sa mäso pred balením "okúpe" aby dlhšie vydržalo. Rezultát : prestaneš jesť mäso.
4., Ovocie, tkzv. čerstvé zo Spanielska? To už naozaj bez komentára.....
5., A takto sa môže pokračovať až po bod 500 napríklad.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
ekopo Pozri príspevok
1., Máš chuť na rohlík, alebo chlieb? Skoč si na brigádu do pečivárne. Rezultát : prestaneš jesť rohlíky a chllieb.
2., Máš chuť na paštétu? Zájdi do mäsokombinátu. Rezultát : prestaneš jesť paštétu.
3., Máš chuť na balené mäsko? Zisti si, v čom sa mäso pred balením "okúpe" aby dlhšie vydržalo. Rezultát : prestaneš jesť mäso.
4., Ovocie, tkzv. čerstvé zo Spanielska? To už naozaj bez komentára.....
5., A takto sa môže pokračovať až po bod 500 napríklad.
Tak s týmto len súhlasím. Sestra pracovala v cukrárskej výrobe a odvtedy si zákusok v cukrárni nekúpi.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

ekopo Pozri príspevok
1., Máš chuť na rohlík, alebo chlieb? Skoč si na brigádu do pečivárne. Rezultát : prestaneš jesť rohlíky a chllieb.
2., Máš chuť na paštétu? Zájdi do mäsokombinátu. Rezultát : prestaneš jesť paštétu.
3., Máš chuť na balené mäsko? Zisti si, v čom sa mäso pred balením "okúpe" aby dlhšie vydržalo. Rezultát : prestaneš jesť mäso.
4., Ovocie, tkzv. čerstvé zo Spanielska? To už naozaj bez komentára.....
5., A takto sa môže pokračovať až po bod 500 napríklad.
Našťastie , nemáme možnosť návštítviť všetky závody na výrobu a spracovanie potravín, pestovateľov, chovateľov, výrobcov obalových materiálov, výrobcov prísad do jedľa, veľkosklady s potravinami ...atď. naozaj je toho dosť, ale aby toho nebolo málo, tak ešte aj v predajniach sa dodatočne upravujú suroviny...za účelom zvýšenia zisku ako napr. namočením tvrdých syrov do vody, priliatím vody,mlieka,kefíru do bryndze ...a pokračovať by sa dalo,..

... ale ak sa nad cenami párkov v našich obchodoch len tak trochu zamyslíme, za 25,- alebo 35,- Skk/kg to naozaj tie párky " mäso len videli , aj to ... zďaleka ".
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
pivko
a pivko by si si dal? Počula som tiež všeličo.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
účtovník 007 Pozri príspevok
pivko
a pivko by si si dal? Počula som tiež všeličo.
No poviem vam, ze naozaj netreba o tom rozmyslat, lebo nebudete nic jest. Ja som v priebehu vysokej skoly zila dost "namizine" a kedze som chcela este aj fajcit, tak som bola par krat na brigade v pekarnach na nocnej smene, no bolo to este za socializmu a ani nepoviem, v ktorom meste, ale piekli tam super chlieb. Nasou povinnostou bolo odoberat upeceny chlieb z pasu, potriet ho vodou a ulozit do takych pojazdnych vozikov. Tym portvisom, co sme ten chlieb pretierali, by ste nezamietli ani dvor, tak vyzeral, ked bolo malo ludi, chlieb a rozky padali na zem, no a vrchol bol, ked som videla ako zo zeme, kde sa chodilo, plulo a hadzali spaky, zmietol pekar hadam pol kilo muky a nasypal ho naspat do zasobniku, no a co, chlieb mi nechutil len jeden den.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

A to ešte neviete koľko stojí toho "chudáka" podnikateľa zavedenie normy ISO 2000, základného predpokladu aby mohol dodávať tovar do reťazcov. Poznám niekoľko menších výrobní ster.zel. kde je to s hygienou a receptúrou ďaleko lepšie ako v známych firmách s veľkou reklamou
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Táto téma by sa hodila k téme: ako schudnúť.
Po prečítaní tejto témy (fuj) určite to moje kilečko pôjde dole. Aspoň dúfam. Ďakujem.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Nuž, ale keby sme rozmýšľali nad každou potravinou týmto spôsobom, tak si ani v záhrade nevykopem mrkvu, lebo ktoviečo je v nej za chemikálie, zem okolo špinavá, atď.
To by som už potom umrela od hladu.
Tak nerozmýšľajte a jedzte
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja som za "totáča" bola na vysokoškolskej brigáde v konzervárni. Tam sa robili kečupy, džemy, kompóty ap. No keď sme brali prepravky a vysypovali ovocie na džemy, tak sme mali také železné tyče s ktorými sme hľadali spodky prepraviek, pretože to bol taký kopec plesne, že nebolo vidieť čo tam vlastne je . Džemy sa plnili do krásnych sklenených pohárov s motívmi snehulienky a sedem trpaslíkov . Na celú sadu si bolo treba kúpiť teda 8 džemikov. Vyzerali nádherne, ale ja džemy nekupujem a radšej si ich varím pracne sama. To isté platí aj pre ovocné šťavy a džúsy. Takže poďme už radšej na obed, blíži sa poludnie...
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Ja som si v čase strednej školy chodila privyrábať do hydinárne, mojou úlohou bolo dávať drobky do kureniec.... videla som tam za ten čas veru kadečo.... kurencami ma bolo cítiť ešte týždeň po brigáde

Stále som si hovorila, či mi tých pár korún stálo za to.... dnes viem, že za tie koruny to možno nestálo... ale odvtedy kura do úst nedám a to už ani nehovorím o hydinových salámach....
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Keď sa spomenul salám, tak ma napadlo, jedenkrát som kúpila šunkovú salámu, vždy kupujem v celku a ako som krájala, skoro mi oči vypadli, štupel z fľaše.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Mne ešte za socíku rozprával jeden mäsiar, ako pomleli v mäsokombináte potkana do salámy Nitran. Pri čistení stroja v závode uvideli nádherného potkana ako sa tam schováva. Chceli ho odtiaľ vyplašiť, no akosi sa im to podarilo až príliš... vyplašený potkan skočil či spadol rovno do mlynčeka, čo melie mäso. Neviem a ani si nechcem predstaviť, kde a ako skončila tá saláma...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

VERONIKA6 Pozri príspevok
Keď sa spomenul salám, tak ma napadlo, jedenkrát som kúpila šunkovú salámu, vždy kupujem v celku a ako som krájala, skoro mi oči vypadli, štupel z fľaše.
No títo mäsiari asi už mali stroje vyčistené a len zapíjali vydarenú šichtu...
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Bastian Pozri príspevok
Mne ešte za socíku rozprával jeden mäsiar, ako pomleli v mäsokombináte potkana do salámy Nitran. Pri čistení stroja v závode uvideli nádherného potkana ako sa tam schováva. Chceli ho odtiaľ vyplašiť, no akosi sa im to podarilo až príliš... vyplašený potkan skočil či spadol rovno do mlynčeka, čo melie mäso. Neviem a ani si nechcem predstaviť, kde a ako skončila tá saláma...
Vďaka, práve NITRAN kupujem. Ešte niekto viete o nejakej saláme niečo dobré, nech sa zase nerozhodnem nesprávne.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Brrrrr, bola som po sestru v závode na výrobú paštét. Je doma mesiac a ešte mám stále predsudky si ju kúpiť. Keď mi hovorila, ako melú prasačie hlavy so všetkým, bolo mi zle. Ona milovala pečeňový syr, ale keď ho krájala 16 hodín, chuť ju prešla. Ale je to presne tak, keby sme vedeli, ako sa čo vyrába, nič by sme nemohli konzumovať.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Asi nám neostáva nič iné, len sa inšpirovať rozprávkou "Zhŕňajova nevesta". Tá žila iba zo vzduchu. (teda Zhŕňaj si to myslel )No, ale zase vzduch na Slovensku tiež nie je bohviečo...
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

A z toho vyplýva " neni nad domácu klobásu".
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
ekopo Pozri príspevok
1., Máš chuť na rohlík, alebo chlieb? Skoč si na brigádu do pečivárne. Rezultát : prestaneš jesť rohlíky a chllieb.
2., Máš chuť na paštétu? Zájdi do mäsokombinátu. Rezultát : prestaneš jesť paštétu.
3., Máš chuť na balené mäsko? Zisti si, v čom sa mäso pred balením "okúpe" aby dlhšie vydržalo. Rezultát : prestaneš jesť mäso.
4., Ovocie, tkzv. čerstvé zo Spanielska? To už naozaj bez komentára.....
5., A takto sa môže pokračovať až po bod 500 napríklad.
Máš chuť na salámu?
Máš chuť na lečo, zeleninové šaláty, šaláty?
Máš chuť na tlačenku?
Dovi, dopo v pekle či v raji.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

VERONIKA6 Pozri príspevok
A z toho vyplýva " neni nad domácu klobásu".

Hej, a potom zasa ide o to, čím bolo zvieratko kŕmené, ani ono sa nevyhne čudám, padajúcim s dažďom do jeho "potravy"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať