Zavrieť

Porady

Usporiadat
Meggie32 Meggie32

Meggie32 je offline (nepripojený) Meggie32

A neviete niečo aj na čokoládu?!?!?! Milujem čokoládu, ale keby mi niekto povedal, že pri jej výrobe sa dorábajú podobné veci... tak asi by som tiež rozmýšľala... zjesť alebo nezjesť :-))))
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bastian Pozri príspevok
Miso Ty si expert - ani nevieš ako si ma rozosmial
V podstate na cely recept sa da pozerat aj takto:

Separat - kostna mucka: Ak sa tam nepomelu sialene kravy, tak kosti su v podstate tiez jedle.

Sadlo (mast): No - nic zdraveho, ale odniekial clovek energiu brat musi.

Kozna emulzia - mnam, koze su z prasata najpelsie. Ak si zvyknete na kozky, potom maso vam pripada uz suche a nejde dole krkom.

A - gel: to jedne neviem, co si o tom mysliet, bolo by treba zistit, z coho sa to vyraba.

Skrob - O.K. zakladna sucast cinskej kuchyne.

Struhanka - aspon netreba jest k parkom tolko chleba

Sol - O.K.

Soja - zdrava potravina.

Emulgator - asi sa dnes uz dava do vsetkych potravin.

Korenie - super.

Farbivo - bolo uz aj za sociku v kazdom detskom lizatku.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
Naša mamina vie fantasticky uvariť aj prasačie paprče...


ňamňam veru perkelt z nich a keď tomu je to dobre lepkavé ňamňam
uff už mi sliny tečú
mne veru je to jedno čo je v tej čokoláde, hlavné je, že to má dobrú chuť, milujem čokoládu
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Barbara Pozri príspevok
ňamňam veru perkelt z nich a keď tomu je to dobre lepkavé ňamňam
uff už mi sliny tečú
mne veru je to jedno čo je v tej čokoláde, hlavné je, že to má dobrú chuť, milujem čokoládu

Perkelt? To som ešte nepočula, ale uvarené ich mám rada.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Barbara Pozri príspevok
ňamňam veru perkelt z nich a keď tomu je to dobre lepkavé ňamňam
uff už mi sliny tečú
mne veru je to jedno čo je v tej čokoláde, hlavné je, že to má dobrú chuť, milujem čokoládu
Barbara, aj mne je jedno čo je v tej čokoláde. Nadovšetko ju milujem.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Keby ste videli, co jedia deti v Etiopii, tak by ste neohrnovali nosy nad tymto nasim kralovskym jedlom... Vsetko doma predsa vyrobit nemoze, pretoze by sme sa museli zamysliet aj nad tym, ako sa spracovava cukor, muka, sol.....ale prave niektore potraviny takto ziskavaju na kvalite, napr.olomoucke syrecky a podobne
0 0
caligulax caligulax

caligulax je offline (nepripojený) caligulax

sorrko neda mi to napisat. TRAPNA tema.... ten uvodny obrazok je klamstvo a dost stare..... a tie vase nazory.... hmmm no neviem niekto ma pravdu a nieto nema, kto je sudca? Kto ma rad aj tak bude ich jest.... ja osobne budem..... nie casto ale budem..... Jedli ste niekdy parky niekde inde ako v SR? ja ano.. neda sa to porovnat. Aj tam su zle a dobre....
0 0
caligulax caligulax

caligulax je offline (nepripojený) caligulax

Pekne napisane.... a je to pravda
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Bastian Pozri príspevok
Mne ešte za socíku rozprával jeden mäsiar, ako pomleli v mäsokombináte potkana do salámy Nitran. Pri čistení stroja v závode uvideli nádherného potkana ako sa tam schováva. Chceli ho odtiaľ vyplašiť, no akosi sa im to podarilo až príliš... vyplašený potkan skočil či spadol rovno do mlynčeka, čo melie mäso. Neviem a ani si nechcem predstaviť, kde a ako skončila tá saláma...
Citujem sám seba, lebo tu chcem priložiť niečo, čo s tým súvisí.
http://www.aktuality.sk/pikosky/piko...k-stvornasobne
...takže pre niekoho to je lahôdka.
0 0
pupek IL 90 pupek IL 90

pupek IL 90 je offline (nepripojený) pupek IL 90

pokoj,cit, empatia
ekopo Pozri príspevok
1., Máš chuť na rohlík, alebo chlieb? Skoč si na brigádu do pečivárne. Rezultát : prestaneš jesť rohlíky a chllieb.
2., Máš chuť na paštétu? Zájdi do mäsokombinátu. Rezultát : prestaneš jesť paštétu.
3., Máš chuť na balené mäsko? Zisti si, v čom sa mäso pred balením "okúpe" aby dlhšie vydržalo. Rezultát : prestaneš jesť mäso.
4., Ovocie, tkzv. čerstvé zo Spanielska? To už naozaj bez komentára.....
5., A takto sa môže pokračovať až po bod 500 napríklad.


Ja som za mladých čias brigádoval v likérke a celkom v pohode
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Táto téma vôbec nie je trápna,práve naopak a súhlasila by som,keby sme sem písali svoje "zážitky" s mäsovými výrobkami, aj menovali výrobcov..lebo to fakt nie je sranda,čo jeme,hlavne ak to jeme denne..možno by to bolo na niečo dobré..
..pri čítaní som si spomenula na strašnú bitku,čo som vyfasovala od mojej mamy ako 17-ročná..v rámci školy sme chodili na rôzne návštevy podnikov,hlavne potravinárskych,..
..neďaleko mňa je bitúnok,nárek kraviek a prasiatok je počuť strašne ďaleko,pretože chlapci sa bavia tým,že ponad ešte živé zvieratá púšťajú otvorený plameň-a to som,prosím,videla na vlastné oči,mäso nezjem..našťastie ma už nemá kto zmlátiť..
len mi je niekedy smiešne,keď čítam návody na chudnutie,kde v receptoch býva napr.:plátok šunky,alebo párok..čo všetko zjeme s tým kúskom mäsa a zaručene schudneme..
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Moja mama mi rozprávala, že ako mladí chodili na opekačky a tak. Ked opiekli klobásu, jeden chalan ju zobral do úst a odhryzol a ked ju dával preč od úst tak medzi zubami mu ostal potkaní chvost ... tak mu pekne visel....
0 0
JTOMA JTOMA

JTOMA je offline (nepripojený) JTOMA

Tak ma napadlo, že prispejem tiež svojou "troškou do mlyna". Patrím bohužiaľ ku generácii skôr narodených a zažil som doslova všetky potraviny z domácej kuchyne.Od múky,oleja až po mäsové výrobky. Jedno je isté - zfajnoveli sme - a zabudli na absolútne všetko normálne. Viete koľko krát sa v múke pri osievaní na chlieb našli na sitku múčne červy ? A viete čo urobila gazdiná? Vyhodila ich sliepkam - chutili im a nám chutil domáci čerstvo upečený chlebík. Bodaj by som mal dnes pri splnení ISO požiadaviek taký........Myslíte, že napr.do jaterníc sme nikdy nechtiac nepomleli kosť, tvrdšiu chrupavku a podobné tam nepatriace veci a nikto od toho neochorel? Maximálne si zlomil pri jedení zub, ale i to len vtedy ak bol mimoriadne pahltný. Tak by som mohol popisovať aj ostatné domáce technológie, o ktorých mladší ani netušia. Verte mi, že som gurmán a mám nechutne "chlpatý jazyk" a neziem len tak niečo čo nie je ako má byť.
Slušný a chutný potravinársky výrobok sa dá urobiť len ak ho robíte na jedenie, nie na predaj. Mal som možnosť pri návšteve u našich čaských bratov vidieť jedno rodinné "uzenářství", ktoré mi "pan táta" hrdo ukázal po tom ako som pochválil ich úžasný pečeňový krém. Od toho času nikdy neobídem ich predajňu....
Všetci píšete, kde ste za mlada brigádovali a aké nechutnosti ste páchali s potravinárskymi výrobkami. Mimochodom komu ste to vtedy povedali ? Nikomu, lebo to tak bolo pohodlnejšie. Tak, že sa nečudujte, že to dnes funguje rovnako.
Chcem tým povedať akurát to, že pokiaľ dnes nakupujem tak sa dá vybrať. Nečakajte, že v párkoch za 30 SK najdete len prvotriedne mäsko. Za kvalitu trebalo vždy zaplatiť a teraz samozrejme tiež.
Nechcem nikoho dotknúť, ale po prečítaní všetkých týchto príspevkov by sme sa mali živiť infúziami, podávanými na opračných sáloch,tie sú sterilné. Chutili by Vám, no mne popravde nie.
Prajem Vám dobrú chuť ku zajtrajšiemu a všetkým ostatným obedom.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Necital som to vsetko, len prvu a poslednu stranu.....
Ale co sa tu pise, tak si robime vsetko sami. Co si myslite, ze je (konzumuje) taky majitel nejakej vyrobne, svoje, alebo konkurencne, alebo je vegeterian (podla toho a aku vyrobu sa jedna). Ake je nase svedomie (ako sme boli vychovany) ? samozrejme jest a pit sa musi, ale najlepsie je vsetko z domacej vyroby, preco ja vo velkych mestach tolko chorob a alergii, na vidieku nema alergiu skoro nikto a clovek je tam chory raz za uhorsky rok (pretoze prevazne sa stravuje z toho co si vychova, alebo vypestuje) a tak aspon vie co je.
Ostatny v mestach, jedia len to co je pekne a chutne (no velmi nezdrave) Bohuzial
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..skúsenosť z dnešného rána...v loveckej saláme bol primiešaný 6 cm kúsok špagátu..reakcia predavačky:..mali ste si to dať nakrájať tu a boli by sme na to prišli..a to by ma tak netrápilo,ale ani môj pažravý pes z tej salámy nechcel a to zvyčajne musí ochutnať všetky takéto výrobky..tak čo ešte v tej saláme bolo?..
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

pepsikova Pozri príspevok
..skúsenosť z dnešného rána...v loveckej saláme bol primiešaný 6 cm kúsok špagátu..reakcia predavačky:..mali ste si to dať nakrájať tu a boli by sme na to prišli..a to by ma tak netrápilo,ale ani môj pažravý pes z tej salámy nechcel a to zvyčajne musí ochutnať všetky takéto výrobky..tak čo ešte v tej saláme bolo?..
Pepsiiii....práve loveckú mám celú štanglu v chladničke
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Keď som bola mladá, tak som brigádovala v mäsopriemysle a odvtedy nejem pečeňovú paštéku. Keď som videla, ako tam pomleli zelené pečienky a ešte im aj spadli a oni ich postúpali s tými špinavými gumákmi, tak ďakujem.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Tak jednoducho su to sprosti ludia, asi si myslia, ze ked sa robi vo velkom, tak trocha bordelu neuskodi, ale ako tu uz niekto spominal, vsade je to tak. Keby sme presli viacerimy vyrobnamy a firmamy na spracovanie potravin, tak by sme nic nejedli.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Fero11 Pozri príspevok
Tak jednoducho su to sprosti ludia, asi si myslia, ze ked sa robi vo velkom, tak trocha bordelu neuskodi, ale ako tu uz niekto spominal, vsade je to tak. Keby sme presli viacerimy vyrobnamy a firmamy na spracovanie potravin, tak by sme nic nejedli.
..


....pravdu máš..ale v dnešnej dobe sa nedá ani žiť z lásky,aj tam treba niečo zjesť))..kľudne by som sem napísala výrobcu tej salámy,,ale vraj aj negatívna reklama je reklama..
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Naš sused tvrdí, že by chcel byť v ďaľšom živote ich kocúrom. Taký život vraj nemá nik ako ich kocúr. Kupujú mu (susedova manželka) zvlášť maso a podobne. Neje všetko, ale ak kúpia mäso a kocúr si dá vraj je určite čisté a nezávadné a spokojne ho zie aj sused. Ak ho kocúr nezie vraj už pri jeho jedení sused nie je tak spokojný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať