Zavrieť

Porady

prepocitaci kurz a DPH

SOm uplny zaciatocnik, tak sa vopred ospravedlnujem. Mam doslu fakturu z CR za poradensku cinnost, fa bola vystavena 1.8.2008, so zdan.plnením 31.7.2008 dosla 18.8.2008. Kurz ktoreho dna pouzijem na prepocitanie fa do zaväzkov a ktory do DPH, alebo je moznost pouzit iba jeden ? Ktorý. Prosim necitovat paragrafy, iba jasnu odpoved na otazku, nech tomu rozumiem. Velmi pekne, naozaj velmi pekne dakujem.

Please HELP !!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aschley je offline (nepripojený) Aschley

    Aschley
    prosim, skuste mi niekto pomoct, budte takí dobrí, ste moja posledna zachrana, nik mimo porady sa doteraz nevie zhodnut na spravnej odpovedi
    dakujem vopred za vase vedomosti

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Na účely DPH sa použije kurz :deň vystavenia faktúry t.j. 1.8.2008 a zápis do záväzkov sa prepočíta kurzom dňom kedy došla faktúra t.j. 18.8.2008.

    Ak sa mýlim, tak ma opravte.

    halúzka je offline (nepripojený) halúzka

    rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac halúzka
    § 19
    Daňová povinnosť
    pri dodaní tovaru a služby
    (2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.
    Z Vami uvádzaného zadania vyplýva, že služba Vám bola vyfakturovaná a teda vznik daňovej povinnosti sa viaže ku dňu vystavenia faktúry. Týmto dňom prepočítate fakturovanú čiastku v českých korunách a to kurzom NBS z tohto dňa, resp. z posledného kurzu vyhláseného NBS viažúceho sa ku dňu vystavenia faktúry. Zároveň Vám vzniká právo na odpočítanie dane v súlade s § 49 až 51, ktoré sa uplatňuje v zdaňovacom období podľa § 51 ods. 2. Do daňového priznania k dani z pridanej hodnoty premietnete čiastky prepočítané kurzom NBS podľa uvádzaných podmienok vo vzťahu k dátumu vystavenia faktúry.

    prepocitaci kurz a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.