Zavrieť

Porady

prerábanie bytu

Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť.
Som SZČO, sídlo mám na trvalej adrese. Chceme v byte robiť stierky (opravy).
Je to náš byt, ale nakoľko tam aj pracujem, môžem si dať niečo aj ja do nákladov? Zatiaľ so nič také nevyužívala.
Díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    A máš vyňatú časť, na ktorú by si si chcela uplatniť náklady, z bytového fondu? Platíš vyššiu daň z nehnuteľností za túto časť bytu?

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Všetci SZČO majú miesto podnikania na adrese trvalého pobytu. Ešte som sa nestretla s takým, čo by mal časť bytu vyňatú z bytového fondu.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Zuziana Pozri príspevok
    Všetci SZČO majú miesto podnikania na adrese trvalého pobytu. Ešte som sa nestretla s takým, čo by mal časť bytu vyňatú z bytového fondu.
    To by sa Slovač divila, aké pokuty by dával MU z dane z nehnuteľnosti.
    Je iná daň z bytov a z nebytových pristorov. Predsa svoj kancel by mal byť nebytový priestor.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Súhlasím s betkou , len málo kto si to chce pripustiť , že je to tak .

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Zuziana Pozri príspevok
    Všetci SZČO majú miesto podnikania na adrese trvalého pobytu. Ešte som sa nestretla s takým, čo by mal časť bytu vyňatú z bytového fondu.
    SZČO ani inde nemôže mať "sídlo", len v mieste bydliska. Ja som odpovedala na pôvodnú otázku, lebo som toho názoru, že keď si chce niekto uplatniť výdavky z prerábania bytu do VOZD, nech si aj časť bytu nahlási ako nebytový priestor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.