Zavrieť

Porady

Vysokoškolák a dohoda

Prosím o súrnu radu. Máme vysokoškoláka a chceme uzatvoriť dohodu. Musíme s ním uzatvoriť dohodu o vykonaní práce ako so študentom alebo stačí len obyčajná dohoda.

Jedná sa mi hlavne o to, ak bude dohoda ako so študentom jeho príjem nesmie prekročiť 3.000,- aby nemusel plaťiť zdravotné poistenie. Ak prekročí jeho príjem mám mu ja odpočítať od jeho príjmu zdravotné poistenie a potom to zdaniť? Ako to mám za neho zaplaťiť mám ho ísť prihlásiť do ZP alebo ako to vlastne funguje. Prosím poraďte mi? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    3000 platilo v r.2004. Teraz do 31.7. môže mať ľubovoľnú výšku, ZP platiť nebude. Od 1.8. bude zmena, ZP nebude platiť asi len z dohody do 1/2 minimálnej mzdy. Ak by platil ZP z dohody, toto si platí sám, neplatí to zamestnávateľ a dohodu zdaníš bez odpočtu poistného. Prihlásiť sa bude musieť sám - po 1.8., teraz nemusí.

    ADA je offline (nepripojený) ADA

    ADA
    Práve som robila kontrolu a prišla som na to, že v januári sme vyplácali dohody za 12/04. Študent mal príjem ako 4305 Sk program mi vypočítal odvod do ZP 14% 603 Sk a až potom vypočítal daň zo základu 3702,- t.j. 703 Sk. Postupovala som správne teda program /nie je podpísané prehlásenie/ alebo som zle vypočítavala za rok 2004 výšku dane? Mám spraviť nejakú opravu?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ja si myslím, že to môžeš nechať tak. Pri výpočte preddavku dane sa odpočítava povinné poistné. Takže ak ste mu to strhli zo mzdy, nemal by tam byť problém s daňou.

    Vysokoškolák a dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.