Zavrieť

Porady

Dovolenka

Poradí mi niekto, ako pripraviť mäso na dovolenku. Ideme na chatu, kde nie je vybavená kuchyňa. Počula som, že sa dá mäso uvariť napr. na šťave, dať do fliaš vysterilizovať a tak vydrží. Má s tým niekto skúsenosti? Ako dlho to mäso vo fľaši vydrží?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Tak ako píšeš sa to dá. Nám to vydržalo bez problémov 10 dní. Dobre je aj mäso upiecť (bravčové, kuracie) napchať do fliaš a sterilizovať. Vydrží to. Na chate by som ale varil vonku guláš, griloval a pod.

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    Môžeš mäso iba nasoliť, dať do pohárov a zavariť. Ale treba variť 2 hodiny. Potom s ním robíš, čo chceš.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Mahjong Pozri príspevok
    Poradí mi niekto, ako pripraviť mäso na dovolenku. Ideme na chatu, kde nie je vybavená kuchyňa. Počula som, že sa dá mäso uvariť napr. na šťave, dať do fliaš vysterilizovať a tak vydrží. Má s tým niekto skúsenosti? Ako dlho to mäso vo fľaši vydrží?
    Na takéto príležitosti si zavarím úplne všetko: paprikáš, guláš, rezne, pečené kurence, pečené bravčové, roštenky, dokonca aj plnku ako sa dáva do kureniec, kapustnicu, lečo. Proste čo ma napadne a čo si myslím, že budeme mať chuť jesť. Doma uvarím, naložím do pohárov a nechám sterilizovať. Na ten týždeň to stačí aj 1x.

    Mahjong je offline (nepripojený) Mahjong

    Mahjong
    Ako dlho treba sterilizovať mäso na perkelt a pečené kura? Nemusí to byť v chladničke? Na našej chate totižto nebude ani tá.

    Mahjong je offline (nepripojený) Mahjong

    Mahjong
    Aj mi budeme opekať a grilovať vonku, ale až večer. Na obed padne dobre tiež niečo teplé. A aby som nemusela cez deň stáť pri sporáku, ale mohla ísť s rodinkou niekde do lesa, hotové jedlo dobre padne....

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Mahjong Pozri príspevok
    Ako dlho treba sterilizovať mäso na perkelt a pečené kura? Nemusí to byť v chladničke? Na našej chate totižto nebude ani tá.
    Ja to všetko nakladiem spolu do hrnca a pomaličky varím /len tak aby bublinky púšťalo/ asi 1 hod. Keď sme chodili na chatu, mali sme to v debničke pod posteľou. To bola taká chata pánu bohu za chrbtom, kde nebola ani voda, ani elektrina /ale boli tam nádherné lesy a hríby/ a vydržalo všetko pokým sme to nepojedli.

    Mahjong je offline (nepripojený) Mahjong

    Mahjong
    Ešte sa spýtam na to pečené a rezne. To len napchám do fliaš samotné, nejde tam žiadna šťava?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Mahjong Pozri príspevok
    Ešte sa spýtam na to pečené a rezne. To len napchám do fliaš samotné, nejde tam žiadna šťava?
    Môžeš samotné, ale aj zaliať výpekom.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Sterilizovať hodinu a zajtra ďalšiu hodinu. Vydrží aj rok.

    Mahjong je offline (nepripojený) Mahjong

    Mahjong
    To mäsko môžem spracovať úplne do mäkka? Nebude sa rozpadávať, keď ho budem tak dlho sterilizovať?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Prípravu ukonči skôr, než akoby si pripravovala jedlo na okamžité podávanie.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Rozalka Pozri príspevok
    Sterilizovať hodinu a zajtra ďalšiu hodinu. Vydrží aj rok.
    Nevydrží, zje sa.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Máš pravdu, na túto skutočnosť som pozabudla.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    ekopo Pozri príspevok
    Môžeš samotné, ale aj zaliať výpekom.
    Na pečené mäso výpek rozdelím, do každého pohára sa ujde trochu a rezne dávam len také vypražené, nezalievam ničím.

    akavik je offline (nepripojený) akavik

    akavik
    Prosim,potrebujem poradit.Ideme do Italy,cestujeme vlakom.Oplati sa mi robit zavarane maso,vydrzi to?Jeme iba biele maso (traja) a syn je vegetarian. Ak ano, prosim porad mi ako to spravne zasterilizovat. chcem si pripravit nejaku zmes na spagety, pripadne nejake maso k ryzi na stave, prip. grilovane kuriatko..dakujem velmi pekne..

    Julia63 je offline (nepripojený) Julia63

    Julia63
    akékoľvek jedlo sa dá sterilizovať, mäso na rôzny spôsob, napr. bravčové alebo kuracie mäso nakrájané, udusíme na šťave, do polomäkka, ešte horúce dáme do pohárov, dobré je mať dostatok šťavy, aby bolo mäso ponorené, uzavrieme, sterilizujeme. (ja nedávam cibuľu ani múku, šťavu si môžeme zahustiť podľa potreby až pred konzumáciou).
    Dá sa sterilizovať aj v tlakovom hrnci, v obyčajnom hrnci 45 minút až hodinu, kuracie mäso kratšie. Poháre necháme vychladnúť a dáme do chladničky.

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Ale preco? Ved zajdi v Taliansku na trh, tam mas plno zeleniny, ryb a aj masa a z toho si daco urob. Alebo zajdi do nejakej osterie ci trattorie. Ked uz mas moznost si tam varit (co asi mas, ked chces omacku na spagety), tak preco si robit zavarane maso?

    Julia63 je offline (nepripojený) Julia63

    Julia63
    časovo je to menej náročné, stačí dovariť prílohu, kúpiť zeleninu. A nie každý má rád (a môže jesť) miestne špeciality v reštauráciách. každý robí tak, ako mu vyhovuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.