Zavrieť

Porady

Oprava ZD - mínusová hodnota v priznaní

Dobré ráno,

ešte pred podaním priznania k DPH dnes, by som sa rád spýtal na záležitosť súvisiacu s opravou základu dane podľa § 25 a zároveň aj opravou odpočítanej dane podľa § 53.
Pri vyplňovaní daňového priznania na www.drsr.sk mi totiž pri zadaní tlači vypíše poznámku "V tlačive sú logické chyby". Problém je, že pri tovaroch s inštaláciou a montážou a pri službách, pri ktorých príjemca platí daň mi za 07/2008 nevznikla žiadna daňová povinnosť, ale iba mám povinnosť opraviť základ dane - znížiť ho, nakoľko som v 07/2008 obdržal doklad na opravu základu dane. Čiže mám základ dane s mínusovou hodnotou a takisto aj daň s mínusovou hodnotou.
Následne som samozrejme aj znížil odpočítanú daň.

Podľa poučenia k daň.priznaniu sa do riadku 09 uvádza aj rozdiel vzniknutý pri oprave základu dane podľa § 25, a takisto i príslušná daň na riadku 10.

Je podľa vás takýto postup správny, i napriek faktu, že "v dokumente sú logické chyby"?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Oprava ZD - mínusová hodnota v priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.