Zavrieť

Porady

aký materiál na stavbu?ytong alebo tehla?

Ahojte.chcela by som sa spýtať kto už máte skúsenosti s novostavbou.čo mi odporúčate?ytong alebo klasickú tehlu?s čím máte skúsenosti?čo je viac výhodnejšie?Ďakujem
Usporiadat
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Sorry, ja som elektrikar, ale ked som zacinal staviat podkrovie, tak som si vela , vela a este raz vela nastudoval a potom som mal otazky. Potrebujes podat viac informacii, aby ti niekto poradil. Ci planujes, jednopodlazny, dvojpodlazny, kolko chces investovat aky tepelne vodivosti materialov pozadujes, ides robit NED, alebo je to jedno, co bude na streche, beton, tehla, alebo plech, v akej lokalite si, atd. Kto ti to bude realizovat.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

A treba trosku postudovat aj starsie temy, lebo tato tema sa tu preberala uz niekolko krat.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Wlady Pozri príspevok
A treba trosku postudovat aj starsie temy, lebo tato tema sa tu preberala uz niekolko krat.
presne tak a k nijakemu zaveru sa neprislo
ale keby sa hlasovalo tak ja som za tehlu... tehla je tehla, nikdo ti nevojde do domu cez stenu
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

chandler Pozri príspevok
presne tak a k nijakemu zaveru sa neprislo
ale keby sa hlasovalo tak ja som za tehlu... tehla je tehla, nikdo ti nevojde do domu cez stenu
to je argument - co tak potom monolit z betonu alebo rovno zeleza ?
Beton je beton
a hlavne zelezo je zelezo
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

jojkoz Pozri príspevok
to je argument - co tak potom monolit z betonu alebo rovno zeleza ?
Beton je beton
a hlavne zelezo je zelezo
0 0
Kathrin6 Kathrin6

Kathrin6 je offline (nepripojený) Kathrin6

tak vam dakujem,ale myslim, ze zas a znovu sa tu k ziadnej normalnej odpovedi nedostanem. a studovala som aj ostatne temy,ale ani to mi veľmi nepomohlo lebo od materialu sa vzdy preslo k zateplovaniu a podobne.takze asi tak
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kathrin6 Pozri príspevok
tak vam dakujem,ale myslim, ze zas a znovu sa tu k ziadnej normalnej odpovedi nedostanem. a studovala som aj ostatne temy,ale ani to mi veľmi nepomohlo lebo od materialu sa vzdy preslo k zateplovaniu a podobne.takze asi tak
Jednoznačnú odpoveď podľa mňa ani nedostaneš. Každý bude obhajovať materiál, z ktorého staval.
0 0
Kathrin6 Kathrin6

Kathrin6 je offline (nepripojený) Kathrin6

tak to je prevda.mam toho uz prestudovaneho strasne vela a kazdy si obhajuje ten svoj material.tak uz neviem co je najlepsie.s coho by si staval alebo z coho si staval ty?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kathrin6 Pozri príspevok
tak to je prevda.mam toho uz prestudovaneho strasne vela a kazdy si obhajuje ten svoj material.tak uz neviem co je najlepsie.s coho by si staval alebo z coho si staval ty?
Pozri môj blog tu na porade:
http://www.porada.sk/blog.php?b=139
http://www.porada.sk/blog.php?b=140
http://www.porada.sk/blog.php?b=141
http://www.porada.sk/blog.php?b=143
http://www.porada.sk/blog.php?b=147
http://www.porada.sk/blog.php?b=157
http://www.porada.sk/blog.php?b=158
http://www.porada.sk/blog.php?b=173

Je to seriál o mojej stavbe.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

smith Pozri príspevok
Jednoznačnú odpoveď podľa mňa ani nedostaneš. Každý bude obhajovať materiál, z ktorého staval.
No neviem

Ja osobne prerabam chalupu tak som na nadmurovku pouzil YTONG - lahky a velmi sa mi paci robota snim .

Keby som ale staval novostavbu tak chcem tenky mur (do 25cm) a hrubu izolaciu (20+) - v tomto smere by som asi musel zvolit tehlu, neviem ci by to s ytongom zo statickeho hladiska vyslo, Navyse by sa mi aj viac hodila vyssia akumulacia tepla tehly .........
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ja ti viem dat odbornu odpoved.
tehla - vydrzi dlho, je to rokmi prevereny material, ma lepsiu akumulacnu schopnost ako ytong (teda v dome mas stalu teplotu aj ked kuris s prestavkami.
ytong (a podobne) - je lahky a lahko sa snim pracuje (takze pri svojpomocnej vystavbe je to vyhoda), na nadstavby sa pouziva iba ytong prave kvoli vahe. nevyhoda je ta ze do domu sa ti dostane clovek s pilkou cez stenu a dokonca ani nemusi byt motorova.
.
na velkych stavbach sa pouziva tehla v 95% (a nie kvoli statike)... ytong sa pouziva zase skoro vzdy na nadstavbach.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

chandler Pozri príspevok
nevyhoda je ta ze do domu sa ti dostane clovek s pilkou cez stenu a dokonca ani nemusi byt motorova.
Si ma riadne zaujal.

Máš už s týmto skúsenosť, alebo to pokladáš za uskutočniteľné?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
chandler Pozri príspevok
. nevyhoda je ta ze do domu sa ti dostane clovek s pilkou cez stenu a dokonca ani nemusi byt motorova.
No potom z tohto hladiska (bezpečnostného) jednoznačne beton, aby potrebovali ťažkú mechanizáciu....
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Gabi03 Pozri príspevok
Si ma riadne zaujal.

Máš už s týmto skúsenosť, alebo to pokladáš za uskutočniteľné?
nie len ze to pokladam za uskutocnitelne, ale je uplne bezna prax, nastastie nie na vlupanie zatial ale ked sa robi dodatocne otvor v ypore, tak vyvrtas otvor, a zacnes pilit (je taka spicata pilka), za par minut mas otvor spraveny.
betonova stavba nema z hladiska nasilneho vniknutia velky vyznam, tehly stacia, tie by bolo treba vysekat a to je prilis hlucne (navyse cez okno je to lahsie)
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

chandler Pozri príspevok
nie len ze to pokladam za uskutocnitelne, ale je uplne bezna prax, nastastie nie na vlupanie zatial ale ked sa robi dodatocne otvor v ypore, tak vyvrtas otvor, a zacnes pilit (je taka spicata pilka), za par minut mas otvor spraveny.
betonova stavba nema z hladiska nasilneho vniknutia velky vyznam, tehly stacia, tie by bolo treba vysekat a to je prilis hlucne (navyse cez okno je to lahsie)
Aha. Takže z tohto hľadiska si môžem kľudne postaviť dom aj zo slamy, lebo predsa okná budem mať.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

nie tak uplne, cez slamu sa dostanes lahsie ako cez okno, a aj cez ypor sa dostanes lahsie ako cez okno. ide o to co je najlahsia prekazka.
ale je to jedno.... niekto ani nezamyka dvere tak co sa trapit
navyse maju domy vacsinou alarm na pohyb a nie na rozbitie okna.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Na obvodove murivo by som pouzil tehlu a na priecky ytong. Mam to tak doma anie je problem.
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

focus3ccd Pozri príspevok
Na obvodove murivo by som pouzil tehlu a na priecky ytong. Mam to tak doma anie je problem.
Zaujimave ... ake ma ytong akusticko izolacne vlastnosti? porovnatelne s tehlou? a cenovo je to markantny rozdiel ak pouzijes na vnutorne nenosne priecky ytong? nemoze to priniest nejake negativa? sice neviem ake len tak hypoteticky? som total laicka, ale "zazieram" sa do stavby domceka
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

olivin Pozri príspevok
Zaujimave ... ake ma ytong akusticko izolacne vlastnosti? porovnatelne s tehlou? a cenovo je to markantny rozdiel ak pouzijes na vnutorne nenosne priecky ytong? nemoze to priniest nejake negativa? sice neviem ake len tak hypoteticky? som total laicka, ale "zazieram" sa do stavby domceka
predpokladam ze cenovo je to velmi podobne ale s ytongom sa lahsie pracuje, lahsie sa do neho sekaju drazky a tak. akusticke vlastnosti su tiez dost podobne.
negativa.. pocul som ze z toho opadavaju obkladacky .. ale podla mna je to skor niekoho vyhovorka
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

olivin Pozri príspevok
Zaujimave ... ake ma ytong akusticko izolacne vlastnosti? porovnatelne s tehlou? a cenovo je to markantny rozdiel ak pouzijes na vnutorne nenosne priecky ytong? nemoze to priniest nejake negativa? sice neviem ake len tak hypoteticky? som total laicka, ale "zazieram" sa do stavby domceka
Vsetky parametre sa dozvies na oficialnej stranke xella. Ja som skor videl vyhodu, ze su to lahke tvarnice, velmi lahko sa lepia, ja som elektrikar a naucil som sa to sam, lahko sa do nich osadzaju siete (elektrika, voda, kurenie a pod.) a ide na nu velmi tenka vrstva omietky. Sietku som si ponatahoval sam, nic tazke sa naucit a uz len vrchnu omietku davam robit omietkarom. Ak mas sikovneho chlapa, tak mozes dost penazi usetrit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať