Zavrieť

Porady

aký materiál na stavbu?ytong alebo tehla?

Ahojte.chcela by som sa spýtať kto už máte skúsenosti s novostavbou.čo mi odporúčate?ytong alebo klasickú tehlu?s čím máte skúsenosti?čo je viac výhodnejšie?Ďakujem
Usporiadat
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

chandler Pozri príspevok
predpokladam ze cenovo je to velmi podobne ale s ytongom sa lahsie pracuje, lahsie sa do neho sekaju drazky a tak. akusticke vlastnosti su tiez dost podobne.
negativa.. pocul som ze z toho opadavaju obkladacky .. ale podla mna je to skor niekoho vyhovorka
Mne kamarat poradil, ze to mam cele presietkovat a az na to potom davat obklad. Pred tym ako sietkujem, tak to riadne pozametam. Robim predsa na svojom.
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

No prave prbiehaju u nas pripravy na stavbu rod. domu, takze zhanam informacie, a dostal som sa k takym ktore mi jednoznacne - samozrejme pri svojpomocnej stavbe usetria kopec penazi - a teda ytong lacnejsi ako tehla v kazdom ohlade, a to nielen ako cena materialu ale cena naslednych uprav, parametre nosnosti a odolnosti hluku su porovnatelne, ale izolacia sa pri tehle musi udajne robit so specialnymi kovovymi hmozdinami, co predrazuje samotne osadzovanie izolacie, na ytong moze ist rovno lepidlo a sietka a na to vnutorna omietka, na tehlu musi ist hruba omietka a tak dalsie vrstvy, co opat predrazuje finalne upravy, takze som sa v konecnom efekte ropzhodol pre ytong lambdu 300 mm + zateplenie asi 100 alebo 150, musim totiz stavat podla zmluvy nizkoenergeticky az pasivny dom bohuzial

takze tot moje infosky, pokial nie su spravne tak ma prosim opravte resp. rad sa podelim so svojimi infos, pokial ma niekto zaujem

PS1: projekt som si vybral katalogovy, a co je zaujimave, po preratani materialu a zapocitani ceny prace mi vyslo ze svojpomocne by ma to nemalo vyjst na viac ako 60% ceny ktoru dava firma ku katalogovemu projektu, je to vobec mozne???

PS2: teda ako prepac chandler ci kto to pisal chcem vidiet toho kto bude do ytongu rezat otvor namiesto toho aby rozbil okno, aby sa dostal dnu, ved to je chore, ale ved ...
Naposledy upravil zedino : 29.08.08 at 21:04
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

zedino Pozri príspevok
No prave prbiehaju u nas pripravy na stavbu rod. domu, takze zhanam informacie, a dostal som sa k takym ktore mi jednoznacne - samozrejme pri svojpomocnej stavbe usetria kopec penazi - a teda ytong lacnejsi ako tehla v kazdom ohlade, a to nielen ako cena materialu ale cena naslednych uprav, parametre nosnosti a odolnosti hluku su porovnatelne, ale izolacia sa pri tehle musi udajne robit so specialnymi kovovymi hmozdinami, co predrazuje samotne osadzovanie izolacie, na ytong moze ist rovno lepidlo a sietka a na to vnutorna omietka, na tehlu musi ist hruba omietka a tak dalsie vrstvy, co opat predrazuje finalne upravy, takze som sa v konecnom efekte ropzhodol pre ytong lambdu 300 mm + zateplenie asi 100 alebo 150, musim totiz stavat podla zmluvy nizkoenergeticky az pasivny dom bohuzial

takze tot moje infosky, pokial nie su spravne tak ma prosim opravte resp. rad sa podelim so svojimi infos, pokial ma niekto zaujem

PS1: projekt som si vybral katalogovy, a co je zaujimave, po preratani materialu a zapocitani ceny prace my vyslo ze svojpomocne by ma to nemalo vyjst na viac ako 60% ceny ktoru dava firma ku katalogovemu projektu, je to vobec mozne???

PS2: teda ako prepac chandler ci kto to pisal chcem vidiet toho kto bude do ytongu rezat otvor namiesto toho aby rozbil okno, aby sa dostal dnu, ved to je chore, ale ved ...

Ktory projekt si si vybral?
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

zedino Pozri príspevok
, takze som sa v konecnom efekte ropzhodol pre ytong lambdu 300 mm + zateplenie asi 100 alebo 150, musim totiz stavat podla zmluvy nizkoenergeticky az pasivny dom bohuzial
1. Lambda su len ZBYTOCNE vyhodene peniaze Peniaze oproti klasickemu radsej pridat do izolacie
2. A takymto zlozenim sa isto nestavia pasivny - a tazko Nizkoenergeticky dom
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

jojkoz Pozri príspevok
1. Lambda su len ZBYTOCNE vyhodene peniaze Peniaze oproti klasickemu radsej pridat do izolacie
2. A takymto zlozenim sa isto nestavia pasivny - a tazko Nizkoenergeticky dom
Prosim ta a co by si odporucil, ked sa chceme priblizit k NED, hoci nebazirujeme na dosiahnuti oficialnych parametrov, len chceme co najnizsie naklady na TUV a hlavne kurenie, pojde o bungalov asi 100m2 uzitkovej plochy, rozmyslame nad pultovou strechou, a zatial to nevyzera na rekuperaciu, nechceme krb. Lokalita stredne Povazie. Aky stavebny material??? V tejto faze preferujeme murovany dom. Ja viem, ze na adekvatnu odpoved su potrebne detaily, ale poprosila by som aspon teoreticky. Dik.
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

ale da sa postavit nizkoenergeticky dom, prestuduj si dostupne informacie, je ich v obehu dost, ak mas na mysli montovany dom ako jedine naj riesenie na NED alebo PD tak si ho postav a potom sa opytam, bol som v takom u znameho a dakujem pekne, aj som v nom spal, a ..., skoda hovorit, zvukvoizolacne vlastnosti o nicom, v noci bolo pocut kazde prevalenie sa spiaceho v ktorej kolvek casti domu, aj s klasickymi materialmi sa da dosiahnut perfektny NED, mozno nie zrovna uplne PD ale NED urcite
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

este na doplnenie, LAMBDA nie su celkom az tak vyhodene peniaze, je jasne ze ich parametre su ratane na lab. podmienky, ale to predsa kazdeho materialu, a cenovy rozdiel nie je az tak vysoky

PS: nikto mi nepotvrdil resp. nevyvratil az takmer polovicu usetrenych penazi pri stavbe svojpomocne, je to realne alebo som niekde blbo zratal?
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

olivin Pozri príspevok
Prosim ta a co by si odporucil, ked sa chceme priblizit k NED, hoci nebazirujeme na dosiahnuti oficialnych parametrov, len chceme co najnizsie naklady na TUV a hlavne kurenie, pojde o bungalov asi 100m2 uzitkovej plochy, rozmyslame nad pultovou strechou, a zatial to nevyzera na rekuperaciu, nechceme krb. Lokalita stredne Povazie. Aky stavebny material??? V tejto faze preferujeme murovany dom. Ja viem, ze na adekvatnu odpoved su potrebne detaily, ale poprosila by som aspon teoreticky. Dik.
no neratat s rekuperaciou a blizit sa k parametrom NED je asi somarina, aspon podla toho co som si pozistoval ja
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

zedino Pozri príspevok
este na doplnenie, LAMBDA nie su celkom az tak vyhodene peniaze, je jasne ze ich parametre su ratane na lab. podmienky, ale to predsa kazdeho materialu, a cenovy rozdiel nie je az tak vysoky

PS: nikto mi nepotvrdil resp. nevyvratil az takmer polovicu usetrenych penazi pri stavbe svojpomocne, je to realne alebo som niekde blbo zratal?
Ja si myslim, ze je to realne usetrit polovicu. Mne doma pred piatimi rokmi, ked som zacinal, tak podavac na stavbe si pytal 1000,- za den v hotovosti v cistom. Takze si to porataj. Napriklad 2 odbornici plus 3 podavaci ti zozeriu na praci za mesiac 40 000+40 000+20 000+20 000+20 000=140 000. A zober si, kolko asi ti piati ludia spravia za mesiac vynasob poctom mesiacov a mas nejake cisla.
Ja som teraz daval stavat komin. Povies si velmi jednoducha skladacka.
Komin schiedel kerastar, z vnutra keramika, z vonku antikor, velmi jednoduche. 6,6m dvaja chlapici to robili 2 hodky a stalo ma to 10000,- Keby som nepotreboval ten papier od nich, tak na to kaslem. Urobim sam.
Chlap povedal, ze je elektrikar, ale ze by sa uz k elektrike viac nevratil. Ja som projektant elektro, ale za dve hodky zarobit 5000, to sa mi moze len snivat v dalsom storoci......

Praca zacina byt na slovensku velmi draha.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Nechce sa mi teraz pocitat aky je rozdiel medzi klasickym Ytongom a LAMBDOU ale verim tomu ze ked si ten rozdiel ceny preratas na izolaciu - tak dosiahnes lepsie R.

NED si ja predstavujem s tenkou nosnou stenou a hrubou izolaciou. - Lebo stena ma byt dostatocne pevna a izolacia ma byt na to aby izolovala.
Cize povedzme 25 cm mur a 20-25 cm izolacie. ( ja osobne by som daval tehlu + EPS).

S rekuperaciou by som isto pocital - min. s nutenym vetranim - lebo ak mas vsetko pustat oknamy tak sa ti ten NED moc neoplati stavat. Nehovoriac o moznych problemoch pri nedostatocnej vymene vzduchu.
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

hmmm to je zaujimava uvaha, keby som sa vedel dostat k R jednotlivych materialov prepocital by som to, teda tu vyhodnost ci nevyhodnost jednotlivych rieseni, ale problem je ze sa k tymto cifram neviem dostat, otazka je, a to nie pre mna lebo nie sa stavebny ing., ale pre niekoho povolaneho aka je nosnost a pevnost jednotlivych materialov, teda aky najtensi sa da v tom ci onom druhu pouzit
0 0
Pistino Pistino

Pistino je offline (nepripojený) Pistino

Mne sa pozdava KM Beta. Je to system ktory rata zo zateplenim. Obvodovky maju tusim len 25 cm. Nie je to porobeton a nepotrebujes haldy piesku, lebo sa pouziva lepidlo.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Ahojte,

v pripade, ze tehla stoji o cca 1.000€ menej ako Ytong z coho by ste stavali? Vratia sa peniaze v mensej pracnosti, ........ ?

dakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pracnosť je približne rovnaká.Z tehly je o niečo väčší odpad a treba prirátať aj doplnkové tehly ak už nie sú priamo v rozpočte.1000€ je dosť asi by som moc nerozmýšlal.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Pracnosť je približne rovnaká.Z tehly je o niečo väčší odpad a treba prirátať aj doplnkové tehly ak už nie sú priamo v rozpočte.1000€ je dosť asi by som moc nerozmýšlal.
= tehla?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som za tehly aj keby to bolo o čosi drahšie.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Ja som za tehly aj keby to bolo o čosi drahšie.
to je Vasimi znalostami a odpracovanymi rokmi , ale co my ...

o co ide hlavne:
neviem aky je rozdiel pri zateplovani porobetonu a tehly, myslim technicky, financny, ....

dakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Žiadny.O máličko lacnejšie sa zatepluje tehla.Lepšie v nej držia tanierové kotvy .Je menej odpadu.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

220870 Pozri príspevok
Ja som za tehly aj keby to bolo o čosi drahšie.
Presne tak. Tehla je tehla a naviac ak berieme do úvahy modernejšie spracovanie (mriežkové dutiny), nie je čo riešiť. Čudujem sa, že sa ešte dnes predáva plynosilikát a následne ho aj výrobcovia stále vyrábajú.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

moje "obavy",
pri zatepleni treba viac lepidla, EPS nie je priamo na tehle?!, kvoli drazkam na tehle, nasledne mozne horise tepelno-izolacne vlastnosti???
viac prace pri vnutrornych rozvodoch el, voda,... ?!
Naposledy upravil day : 23.04.11 at 13:50
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať