Zavrieť

Porady

Dohoda a počet dní

Prosím Vás, koľko dní má byť uvedených vo výkaze pre sociálnu poisťovňu ak niekto pracuje na dohodu? Tak ako u zamestnancov na pracovnú zmluvu, t.j. počet kalendárnych dní do mesiaca? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mosat1 je offline (nepripojený) mosat1

    podnikateľ - s.r.o. mosat1
    Ja mam tiez dohodarov a dni boli zhodne ako u pracovnikov na pracovnu zmluvu. Tak to vyplnil softver a na socialnej poistovni nemali nic proti...

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Presne ako pise mosat1. Uvadza sa pocet dni ako zamestnanci. Inak to na SP vyhodi do chyb.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Takže ak správne tomu rozumiem, tak zamestnanec na dohodu v apríli ak napríklad odpracoval len 20 hod. a to 10 x prišiel do práce na 2 hod., tak vyplním bez ohľadu na to 30 dní poistenia?

    ivet je offline (nepripojený) ivet

    ivet
    Ja mam tiez dohodára a na výkaz do SP uvádzam počet skutočných kalendárnych dní, ktoré odpracoval. Vo výkaze (v prílohe) sa musí uviesť výnimka z VZ - kód 6 a potom môžete uviesť ľubovoľné číslo, nemusí to byť plný počet dní v mesiaci.

    Všetkých pozdravujem

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    mne to softvér vypĺňa nasledovne:
    1. dohodár má dohodu na celý mesiac APRÍL 2005 ... počet kalendárnych dní je 30
    2. dohodár má dohodu v mesiaci APRÍL 2005 od 1. 4. do 20. 4. ... počet kalendárnych dní je 20

    ivet je offline (nepripojený) ivet

    ivet
    ESTER
    A kde sa ten kód zapíše do výkazu ako výnimka. Nič tu také nevidím.
    Sorry, platí to pre elektronický zber údajov a robí mi to software.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.