Zavrieť

Porady

cerpanie prostriedkov z SFRB

Ahojte poradaci. Chcel by som sa spytat na prakticke skusenosti s cerpanim prostriedkov zo SFRB. Precital som vsetky predchadzajuce temy tykajuce sa SFRB ale nenasiel som Vase skusenosti s cerpanim. Zaujima ma, ako to funguje, fond by mal preplacat stavebne faktury, ale moc si to neviem predstavit, ze pridem do stavebnin a budem si pytat material na fakturu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RSFredinka je offline (nepripojený) RSFredinka

    RSFredinka
    aj ja som sa o to zaujímala ten príspevok musíš vydokladovať takže budeš potrebovať všetky faktúry a pokladničné doklady aby si preukázal použitie tých prostriedkov na výstavbu

    Nataša je offline (nepripojený) Nataša

    usilovná pracovníčka Nataša
    Mne sa zdá, že fond vyžaduje len faktúry /žiadne bločky/. Každú faktúru musíš mať 3x /tvoja, ŠFRB, banka/, potom ideš k svojmu stavebnému dorozu, ktorý ti na ne bachne svoju pečiatku, potom na ŠFRB /mestský úrad/, tam ti skontrolujú či neprekračuješ rozpočet, ktorý si dokladal pri žiadaní o úver, opečiatkujú ti faktúry, ideš do banky, kde ti otvorili účet a tam dáš faktúru na preplatenie.
    Zdá sa to strašné, ale dá sa. Vybaviť ten úver bolo horšie .

    Wlady je offline (nepripojený) Wlady

    Wlady
    Nataša Pozri príspevok
    Mne sa zdá, že fond vyžaduje len faktúry /žiadne bločky/. Každú faktúru musíš mať 3x /tvoja, ŠFRB, banka/, potom ideš k svojmu stavebnému dorozu, ktorý ti na ne bachne svoju pečiatku, potom na ŠFRB /mestský úrad/, tam ti skontrolujú či neprekračuješ rozpočet, ktorý si dokladal pri žiadaní o úver, opečiatkujú ti faktúry, ideš do banky, kde ti otvorili účet a tam dáš faktúru na preplatenie.
    Zdá sa to strašné, ale dá sa. Vybaviť ten úver bolo horšie .
    Cize banka uz len preplaca mnou uhradene faktury?

    dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

    dabratranec
    Ahojte, keď už je reč o tom čerpaní... Pri žiadosti o úver zo šfrb sa odovzdáva položkový rozpočet. Máme projekt z euroline (bung467) a položkový rozpočet+výkaz výmer. Môžeme bez obáv tento rozpočet priložiť k žiadosti o šfrb aj keď sme si dali dodatočne podpivničiť dom (to v tom rozpočte nie je). Nebudú robiť problémy keď predložím napr. faktúru na betové tvárnice pre pivnicu aby mi niekto potom nerobil problémy-veď vy tam nemáte mať pivnicu=nepreplatíme.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    dabratranec Pozri príspevok
    Ahojte, keď už je reč o tom čerpaní... Pri žiadosti o úver zo šfrb sa odovzdáva položkový rozpočet. Máme projekt z euroline (bung467) a položkový rozpočet+výkaz výmer. Môžeme bez obáv tento rozpočet priložiť k žiadosti o šfrb aj keď sme si dali dodatočne podpivničiť dom (to v tom rozpočte nie je). Nebudú robiť problémy keď predložím napr. faktúru na betové tvárnice pre pivnicu aby mi niekto potom nerobil problémy-veď vy tam nemáte mať pivnicu=nepreplatíme.
    Preplatia, ale prídu na kontrolu a to je na 100%, že prídu, tak to budeš musieť vrátiť na účet a asi aj s penále.

    cerpanie prostriedkov z SFRB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.