Zavrieť

Porady

Sprostredkovateľská činnosť vs. Predaj

Dobrý deň.

Potrebujem poradiť, chystám sa založiť si živnosť. Bude sa jednať o predaj značkového oblečenia z USA a Nemecka. Obe firmy sú veľké a majú svoje prepracované internetové stránky, potrebujem poradiť čo je výhodnejšie/lepšie či:

1. Spraviť vlastný internetový eshop s oblečením ktoré majú na daných stránkach (sú to tisíce kusov), zákazníci si budú tovar kupovať priamo na mojej stránke a ja ho objednám z USA/DE a zašlem im ho. Myslím že náklady na takú dokonalú stránku by boli pre mňa nateraz nezvládnuteľné. Potreboval by som s vecami ešte niečo spraviť predtým ako ich predám? Nejaké certifikáty a tak? Aké clo platia živnostníci? Ako fyzická osoba mám clo 12% na oblečenie a na obuv 17%.

2. Mať ako predmet podnikania Sprostredkovateľskú činnosť, na intrnetovej stránke mať iba odkazy na dané zahraničné eshopy, kde si zákazníci vyberú tovar a mne zašlú čísla produktov, na mojej stránke sa im vypočíta cena (daň, clo, zlomok poštovného, poštovné na SK a moja provízia) a ja tovar objednám a zašlem im ho domov. Keď sa pýtate či to bude pre nich výhodné tak jednoznačne bude ak budú objednávať napr. z USA pod 15 kusov oblečenia na jeden nákup. A čo z toho budem mať ja? Nejakú malú províziu + slušnú sumu za zľavu na nákup, ktoré mám u daných obchodov pri vetších objednávkach a to je práve ten problém. Tento príjem - zľava je to čo som nikde nenašiel...potrebujem vedieť či sa to považuje za príjem na ktorý sa uplatňuje daň z príjmu alebo tá je len na províziu?

Ďakujem za radu a pomoc, veľmi mi tým pomôžete...len pre informáciu som ešte študent gymnázia a o podnikaní toho veľa neviem ale snažím sa.
Naposledy upravil GuCci : 02.09.08 at 16:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Myslím že náklady na takú dokonalú stránku by boli pre mňa nateraz nezvládnuteľné.
    "drahšie" eshopy sa robia od cca 25 000 - 50 000. Nad túto sumu je pre teba všetko zbytočné.
    Pod túto sumu sa dá kompromisne tiež niečo urobiť.

    GuCci je offline (nepripojený) GuCci

    GuCci
    Super diky toto som chcel vediet, tiež som naklonený viac tomu riešeniu že to budem robiť ako sprostredkovateľ. Lebo takú stránku ako budem potrebovať s odkazmi na stránky a s nejakým dizajom mi spravi kamarat za par korun...

    Viete niekto poradit kde mam hladat informacie o sprostredkovatelskej cinnosti? Ako je to podla zakona. Hlavne by som chcel vediet aku mam zodpovednost za tie veci co objednam a kedze sa podla mna nejedna o predaj tak ci pri veciach dovazanych s tretich krajin (napr. USA) je potrebne vybavovat nejake certifikaty a tak?

    Sprostredkovateľská činnosť vs. Predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.