Zavrieť

Porady

Potvrdenie o návšteve školy

Pekný deň všetkým,

pre uplatnenie daňového bonusu existuje nejaké originálne tlačivo potvrdenia o návšteve školy, alebo stačí potvrdenie o návšteve školy na účely prídavku na dieťa?
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

lienka26 Pozri príspevok
Pekný deň všetkým,

pre uplatnenie daňového bonusu existuje nejaké originálne tlačivo potvrdenia o návšteve školy, alebo stačí potvrdenie o návšteve školy na účely prídavku na dieťa?
Platí to isté aj na bonus.
0 0
lienka26 lienka26

lienka26 je offline (nepripojený) lienka26

Ďakujem pekne
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

dobry deň, a toto tlacivo niekam zasielam, alebo len zalozim do úctovnictva? dakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

a.palenikova Pozri príspevok
dobry deň, a toto tlacivo niekam zasielam, alebo len zalozim do úctovnictva? dakujem
Potvrdené tlačivo si priložíš k Vyhláseniu, (neposielaš nikam), lebo ono Ti slúži ako doklad o nároku na vyplatenie daňového bonusu...
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

dakujem strasne krasne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lienka26 Pozri príspevok
Pekný deň všetkým,

pre uplatnenie daňového bonusu existuje nejaké originálne tlačivo potvrdenia o návšteve školy, alebo stačí potvrdenie o návšteve školy na účely prídavku na dieťa?
Tlačivo je rovnaké pre PnD aj daňový bonus, nájdeš ho tu :

http://www.porada.sk/517489-post2.html
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Prosím Vás to potvrdenie na daňový bonus treba zdokladovať od 14 alebo od 15 rokov dieťaťa?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

megyzah Pozri príspevok
Prosím Vás to potvrdenie na daňový bonus treba zdokladovať od 14 alebo od 15 rokov dieťaťa?
Je to potvrdenie pre stredné a vysoké školy - nie základné. Nezáleží od veku dieťaťa.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
megyzah Pozri príspevok
Prosím Vás to potvrdenie na daňový bonus treba zdokladovať od 14 alebo od 15 rokov dieťaťa?
Od skončenia povinnej školskej dochádzky. Tá je 10 ročná a trvá najneskôr do konca šk. roka, v ktorom dieťa dovŕši 16 rokov. (tak treba dokladovať aj nárok na prídavok na dieťa). Väčšinou však zamestnanci dokladujú PNŠ už od 1. ročníka na strednej škole.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
Ešte pripájam aj najnovší vzor potvrdenia o návšteve školy.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ak SZČO mala syna do 30.06.2008 ešte na SŠ bude si môcť žiadať o DB pri DzP za rok 2008?
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
Maxinka Pozri príspevok
Ak SZČO mala syna do 30.06.2008 ešte na SŠ bude si môcť žiadať o DB pri DzP za rok 2008?
Už to bolo veľa krát spomínané. Nárok na prídavok na dieťa a teda aj na daňový bonus je do konca šk. roka (t.j. do 31.8.), v ktorom dieťa ukončilo štúdium na SŠ za predpokladu, že "počas prázdnin" sa nezamestnalo alebo nebolo zaradené do evidencie uchádzačov o zamestnaie na ÚPSVaR.
(Len doplním: Ak sa tak stalo až v priebehu augusta, čiže bola splnená podmienka časti mesiaca, je nárok ešte aj za august).
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

bendo Pozri príspevok
Od skončenia povinnej školskej dochádzky. Tá je 10 ročná a trvá najneskôr do konca šk. roka, v ktorom dieťa dovŕši 16 rokov. (tak treba dokladovať aj nárok na prídavok na dieťa). Väčšinou však zamestnanci dokladujú PNŠ už od 1. ročníka na strednej škole.
Na "Potvrdení o návšteve strednej a lebo vysokej školy" je na druhej strane upozornenie:
"Sústavná príprava na povolanie sa začína v prípade štúdia na
- strednej škole najskôr od začiatku školského roka prvého ročníka strednej školy,
- vysokej škole dňom zápisu na vysokoškoské štúdium prvého stupňa, atď.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
VERONIKA6 Pozri príspevok
Na "Potvrdení o návšteve strednej a lebo vysokej školy" je na druhej strane upozornenie:
"Sústavná príprava na povolanie sa začína v prípade štúdia na
- strednej škole najskôr od začiatku školského roka prvého ročníka strednej školy,
- vysokej škole dňom zápisu na vysokoškoské štúdium prvého stupňa, atď.
S tým súhlasím. Ja som písala o nezaopatrenosti dieťaťa, nie o sústavnej príprave dieťaťa na povolanie štúdiom. Vysvetlím: keď 15-ročné dieťa, ktoré je už žiakom 1. ročníka na SŠ nedonesie PNŠ nemožno mu odoprieť nárok na prídavok na dieťa/daňový bonus, pretože má naň zo zákona nárok, je to "nezaopatrené dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky".
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Maxinka Pozri príspevok
Ak SZČO mala syna do 30.06.2008 ešte na SŠ bude si môcť žiadať o DB pri DzP za rok 2008?
Ak splní podmienky pre jeho priznanie - dosiahne príjem vo výške najmenej 6-násobku minimálnej mzdy a vykáže zisk - môže si na syna uplatniť DB do 31.8.08, ak sa syn skôr nezamestná.
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

školy vydávajú potvrdenia o návšteve školy ešte aj na iných menších tlačivách, ja pre uplatneni daňového bonusu beriem aj tieto tlačivá
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
veronika1 Pozri príspevok
školy vydávajú potvrdenia o návšteve školy ešte aj na iných menších tlačivách, ja pre uplatneni daňového bonusu beriem aj tieto tlačivá
Záleží od toho, čo obsahuje takéto tlačivo. Vo väčšine prípadov tam chýba podstatný údaj a to, že sa jedná o dennú formu štúdia. Na to si treba dať pozor. V dnešnej dobe nie problém študovať aj strednú školu cez individuálny učebný plán, dokonca i externe. Málokedy, ale stáva sa....
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

veronika1 Pozri príspevok
školy vydávajú potvrdenia o návšteve školy ešte aj na iných menších tlačivách, ja pre uplatneni daňového bonusu beriem aj tieto tlačivá
Práve dnes mi pracovníčka doručila "Potvrdenie o návšteve školy" ktoré vydala škola, je to malý papier 10x9 cm a obsahuje: meno, dátum narodenia a že je v šk. r. 2008/2009 žiakom 1. triedy. Ešte som sa s takýmto potvrdením nestretla. Ja som rozdala všetkým zamestnancom, ktorí bonus na deti poberajú, riadne potvrdenie ktoré bolo treba dať potvrdiť, dokonca som im to dala 2 x, aby si mohli odniesť aj na sociálku na rodinné prídavky. Takže tento papierik uznám?
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Ak tlačivá čo vydávajú školy obsahujú všetky náležitosti ako nové tlačivo Potvrdenie...... tak sa dá použiť aj pre rodinné prídavky aj pre daňový bonus. (takto mi povedali u nás na Sociálke). Ale musí tam byť uvedený (pri vysokých školách) aj podľa akého zákona sa študuje , dĺžka štúdia, ......
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Dnes prišiel za mnou /som mzdárka/ zamestnanec, že jeho dcéra nastúpila na cirkevné gymnázium, že tam tieto tlačivá nemajú a
mám za povinnosť mu ho zohnať /aby si uplatnil daň.nonus/...že je to blbosť?...to máme robiť naozaj všetko? Nech si ho pekne zoženie, len nie som si istá...na úrade práce, soc.vecí a rodiny?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať