Zavrieť

Porady

dohoda a daň z prijmu

dobrý deň, chcela by som sa opytat do akej vysky môze byt prijem na dohodu o pracovnej činnosti bez toho aby sa musela odvadzat dan z prijmu dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivka22 Pozri príspevok
    dobrý deň, chcela by som sa opytat do akej vysky môze byt prijem na dohodu o pracovnej činnosti bez toho aby sa musela odvadzat dan z prijmu dakujem
    Kážda koruna zarobená na dohodu o prac.činnosti podlieha zdanieniu. Avšak je možnosť, ak dotyčný nemá podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov u iného platiteľa dane zo závislej činnosti, tak podpíše u teba to vyhlásenie. Teda bude si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku vo výške 8.208,- na mesiac v r.2008.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 07.09.08 at 15:42

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Otázky tohoto druhu sa dosť často objavujú. Myslím, že každý zamestnanec (o nezamestnaných ani nevravím) by vďačne daň zaplatil, keby dostal viac ako iba toľko, aby nemusel.....

    P.S. A to nad by dostával na čierno či ako?

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    ja si myslim že porada je hlavne na to aby sa kazdy mohol opytat co chce alebo v com si nie je isty nemyslite?

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    je v poriadku ak sa to ma odvadzat a poznamky ze nieco chce niekto vyplacat nacierno su nevhodne je to dohoda kde dotycny mesacne dostane mozno 1000,- ak nie menej preto som sa pytala ci nie su nejake limity... ale tak teraz viem ze sa to zdanuje tak v poriadku

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivka22 Pozri príspevok
    je v poriadku ak sa to ma odvadzat a poznamky ze nieco chce niekto vyplacat nacierno su nevhodne je to dohoda kde dotycny mesacne dostane mozno 1000,- ak nie menej preto som sa pytala ci nie su nejake limity... ale tak teraz viem ze sa to zdanuje tak v poriadku
    A dohodár má aj iný príjem podliehajúci zdaneniu (je zamestnaný)? Ak nie je, a jeho jediným príjmom by bola odmena z dohody vo výške 1.000 /mesiac, tak zrazenú daň by si mohol vysporiadať v rámci daňového priznania. Totiž ak jeho zdaniteľný príjem za celý rok spolu nepresiahne 50% nezdaniteľnej čiastky, potom je oslobodený od dane. A v rámci DP si môže vyžiadať späť od DÚ.

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    ale ano je normlane zamestnany toto je len take nieco malo mimo na tu dohodu nie su to ziadne zavratne sumy... ide o to ze som prevadzkovatel turisitckej ubytovne a on tam obcasa vykona nejake male opravy a udrzbu a nechceli sme aby si niekto myslel ze mu davame peniaze len tak nacierno tak sa spisala dohoda

    dohoda a daň z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.