Zavrieť

Porady

zrážková daň

Mohol by mi niekto prosim poradit, kedy vznikla zrazkova dan , ci sa platila najprv spolocne s preddavkovou a ci sa potom oddelila? Volali mi z DÚ ze im tam nesedia moje platby tychto dani a mam si to vsetko pokontrolovat. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Janka 24 Pozri príspevok
    Mohol by mi niekto prosim poradit, kedy vznikla zrazkova dan , ci sa platila najprv spolocne s preddavkovou a ci sa potom oddelila? Volali mi z DÚ ze im tam nesedia moje platby tychto dani a mam si to vsetko pokontrolovat. Dakujem
    Zrážková daň sa odvádzala na ten istý účet avšak s KS 1744 - neodvádzala sa spolu s preddavkovou.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pozrela som Hlásenie za r. 2005 a tam už je na 2. strane uvedená aj daň vyberaná zrážkou podľa §43 ods.3 písm. j zákona.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Paula Pozri príspevok
    Pozrela som Hlásenie za r. 2005 a tam už je na 2. strane uvedená aj daň vyberaná zrážkou podľa §43 ods.3 písm. j zákona.
    Za rok 2005 par. 43 ods. 3 písm. j/??
    V oblasti zdaňovania príjmov fyzických osôb bol s účinnosťou od 1.1.2006 rozšírený okruh príjmov zdaňovaných zrážkou o príjmy zo závislej činnosti do výšky najviac 5 tis. Sk ......... spomínané písmeno j ods. 3 paragrafu 43 ZoDzP.
    Som mimo či čo?

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Pepa Pozri príspevok
    Za rok 2005 par. 43 ods. 3 písm. j/??
    V oblasti zdaňovania príjmov fyzických osôb bol s účinnosťou od 1.1.2006 rozšírený okruh príjmov zdaňovaných zrážkou o príjmy zo závislej činnosti do výšky najviac 5 tis. Sk ......... spomínané písmeno j ods. 3 paragrafu 43 ZoDzP.
    Som mimo či čo?
    Nie si mimo. Máš pravdu. Paragraf 43 ods. 3 písm. j) sa dostal do zákona s platnosťou od 1.1.2006 ako bod č.96 zákona 534/2005 Z.z., ktorý novelizoval 595/2003 Z.z.
    __________________
    Katija
    Zbaľte nevhodný príspevok pomocou tlačidla

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dík za upresnenie, tlačivo nemám u seba hmatateľne, pozrela som do mzdového softu...a je to potom jeho chyba, že mi aj v r.2005 ukazuje tlačivo platné až od r.2006.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Ahojte. Dlhší čas som sa nestretla so zrážkovou daňou a v tomto smere sa v poslednej dobe čosi zmenilo. Čítam tu, že sa o oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou nepodáva, ale na stránke drsr som našla toto:
    15.10.2008 Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43
    Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43
    Odvedenie dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou
    Odvedenie dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou
    Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov fyzických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu
    Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov právnických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu
    S niečím si to mýlim alebo sa znova niečo zmenilo? Ešte by som Vás chcela poprosiť o vysvetlenie. Viem, že v štvrťročných prehľadoch sa akosi tá zrážková daň posúvala. Teraz si však nepamätám v čom to bolo iné. Do 15. v mesiaci ,napr. v októbri treba zrážkovú daň odviesť /aj oznámiť?/. Ide o príjem za mesiac september, vyplatený 25. októbra. Za ktorý mesiac sa to bude uvádzať v prehľade, až za mesiac október. Ospravedlňujem sa, ale dlhšie som s tým nerobila a mám v tom "mierny" chaos. Vďaka.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    milagros208 Pozri príspevok
    Ahojte. Dlhší čas som sa nestretla so zrážkovou daňou a v tomto smere sa v poslednej dobe čosi zmenilo. Čítam tu, že sa o oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou nepodáva, ale na stránke drsr som našla toto:
    15.10.2008 Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43
    Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou (okrem dane z príjmov zo závislej činnnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43
    Odvedenie dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou
    Odvedenie dane z príjmov právnických osôb vyberanej zrážkou
    Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov fyzických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu
    Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov právnických osôb platiteľom príjmu a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu
    S niečím si to mýlim alebo sa znova niečo zmenilo? Ešte by som Vás chcela poprosiť o vysvetlenie. Viem, že v štvrťročných prehľadoch sa akosi tá zrážková daň posúvala. Teraz si však nepamätám v čom to bolo iné. Do 15. v mesiaci ,napr. v októbri treba zrážkovú daň odviesť /aj oznámiť?/. Ide o príjem za mesiac september, vyplatený 25. októbra. Za ktorý mesiac sa to bude uvádzať v prehľade, až za mesiac október. Ospravedlňujem sa, ale dlhšie som s tým nerobila a mám v tom "mierny" chaos. Vďaka.
    Zrážkovú daň z príjmu za 9/2008 treba odviesť do 15.10.2008. V prehľade ju budeš mať vo 4.Q. Do prehľadu dávaš zrážkovú daň v tom mesiaci, v ktorom bola uhradená.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Zrážkovú daň z príjmu za 9/2008 treba odviesť do 15.10.2008. V prehľade ju budeš mať vo 4.Q. Do prehľadu dávaš zrážkovú daň v tom mesiaci, v ktorom bola uhradená.
    Teda za mesiac október. Ešte ma zaujíma, či treba túto zrážkovú daň oznamovať alebo nie. Ďakujem pekne.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    vikinka Pozri príspevok
    Nie,zrážková daň sa osobitne neoznamuje,udáva sa v prehľadoch.
    Ďakujem. Už som si všimla, že to oznámenie sa zasiela okrem dane z príjmov zo závislej činnosti vyberanej zrážkou
    15.10.2008 Oznámenie o zrazení a odvedení dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou zrá(okrem dane z príjmov zo závislej činnosti vyberanej zrážkou) podľa § 43

    Anču je offline (nepripojený) Anču

    Anču
    Zamestnanec nastúpil do práce 29.9.. Odpracoval teda 2 dni. Jeho mzda je pod 5000 Sk. Je to zrážková daň, alebo ju viesť ako preddavkovú?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Anču Pozri príspevok
    Zamestnanec nastúpil do práce 29.9.. Odpracoval teda 2 dni. Jeho mzda je pod 5000 Sk. Je to zrážková daň, alebo ju viesť ako preddavkovú?
    Ak má podpísané vyhlásenie,daň nebude žiadna,ak nie je podpísané vyhlásenie tak zrážková do 5 000,-

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Janka 24 Pozri príspevok
    Mohol by mi niekto prosim poradit, kedy vznikla zrazkova dan , ci sa platila najprv spolocne s preddavkovou a ci sa potom oddelila? Volali mi z DÚ ze im tam nesedia moje platby tychto dani a mam si to vsetko pokontrolovat. Dakujem


    Ahojte,poprosím malé odobrenie. Chceme uzatvoriť DoVP , kde zárobok bude 4800 .Jedná sa o sprostredkovanie. Nahlásim brigádnika do SP.Jedná sa vlastne o celoročný prieskum, kde kráca má byť ukončená až teraz v novembri 2008. Dám mu zrážkovú daň.Tým, že si robí DP sám, je vlastne z pozícii tejto DoVp jeho daň.povinnosť vysporiadaná??Ďakujem.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    maska4 Pozri príspevok
    Ahojte,poprosím malé odobrenie. Chceme uzatvoriť DoVP , kde zárobok bude 4800 .Jedná sa o sprostredkovanie. Nahlásim brigádnika do SP.Jedná sa vlastne o celoročný prieskum, kde kráca má byť ukončená až teraz v novembri 2008. Dám mu zrážkovú daň.Tým, že si robí DP sám, je vlastne z pozícii tejto DoVp jeho daň.povinnosť vysporiadaná??Ďakujem.


    Viete mi prosím poradiť?Ďakujem.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ano, je vysporiadaná, nemusí to uvádzať v daň. priznaní. No na druhej strane ak si prepočíta, že sa mu to oplatí zarátať do ročných príjmov, tak si to do DP môže dať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.