Zavrieť

Porady

akcia VIETOR POKRAČUJE !!!!

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dnes sme mali vo firme kontrolu na dodržiavanie zákonu o nelegálnej práci, dopadla OK.


ZREJME POKRAČUJE AKCIA VIETOR !!!!!!!!! či ako sa to volalo
Usporiadat
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Čo všetko kontrolovali?????
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
len občianky chceli, pracovné zmluvy, živnostenský list, no a kolega nemal občianku, tak si odpísali r.č. zo zmluvy, že si to skontrolujú, či za neho odvádzame do SP, takže našťastie len "malý vietor, či víchor"
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

A odkiaľže ten vietor fúka?, či nieje niekde blízko nás?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
od nás z juhu stredného Slovenska, zatiaľ ďaleko od vás 200km
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
To vtrhli riadne do kancelárie? Alebo kontrolujú niekde na stavbe.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
maloobchodná predajňa
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

k tomuto by som sa rada opýtala takú vec: ak robia dvaja ľudia v jednej firme(teda v obchode) obidvaja sú živnostíci mali by mať nejakú zmluvu aj medzi sebou? firma je napísaná len na jedného ...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
vtrhnú všade, kde sa im dajú otvoriť dvere...
ale je to len taký vánok
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Dá sa v prípade, že niekomu vypomáha mama, alebo otec povedať, že sa jedná len o výpomoc, alebo niečo také neprichádza už od platnosti zákona o nelegálnej práci do úvahy?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ESTER
Dá sa v prípade, že niekomu vypomáha mama, alebo otec povedať, že sa jedná len o výpomoc, alebo niečo také neprichádza už od platnosti zákona o nelegálnej práci do úvahy?
Ak si naštuduješ na porade akcia VIETOR , tam už niekto sa zmieňoval o matke , sestre atď . pozri hľadaj . Nie je to jednoznačné , neuznávajú ani rodinu . Pre kontrolu žiadna výpomoc rod.príslušníkov neexistuje .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita5
Ak si naštuduješ na porade akcia VIETOR , tam už niekto sa zmieňoval o matke , sestre atď . pozri hľadaj . Nie je to jednoznačné , neuznávajú ani rodinu . Pre kontrolu žiadna výpomoc rod.príslušníkov neexistuje .
Akože neexistuje! Keď mám zmluvu na kratší pracovný čas, môžem zamestnať nielen otca, deda, babku.. Alebo vyhotovím zmluvu - Príkaznú zmluvu, kde ma na čas potrebný, napr.dovoz tovaru, vybavovanie a iné zastupuje, určím si tam sumu, ktorú mu uhradím a pri kontrole, pokiaľ by tam bol niekto z rodiny, už nemusím mať obavy. Samozrejme, že musíš mať ak je to v potravinách aj zdravotný preukaz. Veď to by potom rodinné malé obchody úplne zanikli. Takže môžeš zamestnať nielen deda, ale aj Bezdeda.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
Akože neexistuje! Keď mám zmluvu na kratší pracovný čas, môžem zamestnať nielen otca, deda, babku.. Alebo vyhotovím zmluvu - Príkaznú zmluvu, kde ma na čas potrebný, napr.dovoz tovaru, vybavovanie a iné zastupuje, určím si tam sumu, ktorú mu uhradím a pri kontrole, pokiaľ by tam bol niekto z rodiny, už nemusím mať obavy. Samozrejme, že musíš mať ak je to v potravinách aj zdravotný preukaz. Veď to by potom rodinné malé obchody úplne zanikli. Takže môžeš zamestnať nielen deda, ale aj Bezdeda.
Áno súhlasím ak ich máš na zmluvu /tak tam môže byť aj BEZDEDA/, ale aby ich našli vo firme bez zmluvy , len tak , že toto je moja mama a teraz mi tu pomáha len tak bez odmeny, tak to nie . Myslela som to tak .
Naposledy upravil Zita5 : 06.05.05 at 12:03
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
To máš Zitka pravdu! To nepustiť za pult ani vlastné dieťa pre lízatko, veď čo keby?!
Som veľmi zvedavá, keď skončí táto akcia, čo nahlásia, že "Koľko pracovných miest vytvorili"! A ono to bude aj pravda. Takže pozor, bez zmluvy ani noha vo firme, čo by nejakú činnosť vykonávala pre vás! Treba všetko pokryť zmluvami.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ESTER
Dá sa v prípade, že niekomu vypomáha mama, alebo otec povedať, že sa jedná len o výpomoc, alebo niečo také neprichádza už od platnosti zákona o nelegálnej práci do úvahy?
Otázku chápem , že pýtajúca smeruje k výpomoci ...mama....otec... zadara.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
To máš Zitka pravdu! To nepustiť za pult ani vlastné dieťa pre lízatko, veď čo keby?!
Som veľmi zvedavá, keď skončí táto akcia, čo nahlásia, že "Koľko pracovných miest vytvorili"! A ono to bude aj pravda. Takže pozor, bez zmluvy ani noha vo firme, čo by nejakú činnosť vykonávala pre vás! Treba všetko pokryť zmluvami.
No práve , je to podľa mňa veľká špinavosť , lebo prečo by nemal pomáhať syn alebo dcéra , čo oni nežijú s rodinn.financií, pokiaľ bývajú doma . A prečo nie rodičia , je to ich dobrá vôľa . No nie ?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Samozrejme, že áno! Ale zákon je zákon, preto ho odobríme zmluvami! A nech už je potom aj akcia "Víchor"! Mám zmluvu a nemusím mať obavy!
Pekný deň!
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

Som SZČO a občas mi pomáha pri niektorých prácach môj manžel. Čo v takom prípade,keby ho "víchor" načapal a on by prehlásil, že si nenárokuje odmenu odo mňa a pomáha dobrovoľne? Aj tak musím mať spísanú s ním zmluvu, v ktorej uvediem že pre mňa pracuje grátis? (Keď je to tak,tak to je poriadna hlúposť!) Ďakujem
Zabudla som uviesť, že manžel je zamestnaný a odvádza poplatky aj daň.
Naposledy upravil Monica : 07.05.05 at 11:59
0 0
Miruška Miruška

Miruška je offline (nepripojený) Miruška

No ja si myslím, že ak nemáte bezpodielové spoluvlastníctvo, tak tvoj manžel je vlastne spolumajiteľom firmy, a tým pádom nepotrebuješ nič aj keď je zamestnaný. Môj manžel má firmu aj ja mám firmu a raz som ja u neho raz on u mňa, nemáme BSM a tak sme vlastne spolumajiteľmi obidvoch firiem. Nevidím v tom problém.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Práve som dočítala príspevky v téme k spoločenstvu vl.bytov a napadlo ma, ako by to dopadlo s kontrolou, keby človek, ktorý spravidla na dohodu umýva schodisko, odhŕňa sneh v zime, atd.....ochorel a jeho prácu by nezastal rodinný príslušník.... to by bola kucapaca, keby kvôli nemoci bola špina. Pripadá mi logické, že pomôže blízky človek a nehľadá sa rýchlo nový človek na novú dohodu. Čo urobí kontrola s človekom práve upratujúcim, ktorý nemá vo vrecku nohavíc zmluvu na túto činnosť?
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Napíšem Vám aj skúsenosť mojej kamarátky, ktorá otvorila prevádzku 01.04.2005. Pár dní na to jej vletel "vietor" na prevádzku. Za pultom bol jej manžel, pretože asi päť minút pred tým ona odišla do banky. Samozrejme, že pýtali doklady od manžela, opýtali sa ho čo tam robí. Povedal, že manželka si odskočila do banky, o chvíľku je naspäť a že on ju zaskakuje na tú chvíľku. Na to došla na prevádzku aj majiteľka, dobre ju vyzvŕtali. Snažila sa s nimi pekne aj všelijako, no nič neplatilo. Kontrolórka nekompromisne spísala zápisnicu, v ktorej uviedla, že majiteľka porušila predpisy, nakoľko u nej na prevádzke našli jej manžela, ktorý nemá s podnikateľkou uzatvorenú žiadnu zmluvu a bude jej udelená pokuta vo výške 5.000,- Sk. Ledva otvorila prevádzku, už pokuta. To bola drahá pracovná sila - za desať minút päť tisíc... Čo už, "vietor je vietor".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať