Zavrieť

Porady

akcia VIETOR POKRAČUJE !!!!

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dnes sme mali vo firme kontrolu na dodržiavanie zákonu o nelegálnej práci, dopadla OK.


ZREJME POKRAČUJE AKCIA VIETOR !!!!!!!!! či ako sa to volalo
Usporiadat
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

Beata
Napíšem Vám aj skúsenosť mojej kamarátky, ktorá otvorila prevádzku 01.04.2005. Pár dní na to jej vletel "vietor" na prevádzku. Za pultom bol jej manžel, pretože asi päť minút pred tým ona odišla do banky. Samozrejme, že pýtali doklady od manžela, opýtali sa ho čo tam robí. Povedal, že manželka si odskočila do banky, o chvíľku je naspäť a že on ju zaskakuje na tú chvíľku. Na to došla na prevádzku aj majiteľka, dobre ju vyzvŕtali. Snažila sa s nimi pekne aj všelijako, no nič neplatilo. Kontrolórka nekompromisne spísala zápisnicu, v ktorej uviedla, že majiteľka porušila predpisy, nakoľko u nej na prevádzke našli jej manžela, ktorý nemá s podnikateľkou uzatvorenú žiadnu zmluvu a bude jej udelená pokuta vo výške 5.000,- Sk. Ledva otvorila prevádzku, už pokuta. To bola drahá pracovná sila - za desať minút päť tisíc... Čo už, "vietor je vietor".
Jeminečku! Však to je choré !!!

To už aby mu rovno zakázala vstúpiť do predajne? Keď manžel na krátku dobu zastúpi svoju ženu, už to je nezákonná práca? Pre Boha kde to sme?
Jasné že treba zakročiť voči "čiernej " práci, ale začať u rodinných príslušníkov či tam majú čo hľadať, alebo nie.....či preloží prepravku z prava do ľava, alebo pozametá pred obchodom,...Tak toto a tomu podobné prkotiny zmluvne ošetriť? Tak keď toto je podľa p.Kaníka normálne, tak potom podľa tejto logiky by nič na tom nebolo, keby manželka po zjedenom obede predložila manželovi účet za obed.
Čo tak si zobrať na paškál našich tzv."dobrovoľne nezamestnaných"! Je to až zarážajúce, že oni žiadny víchor nemajú. Ale ani prievan v peňaženke!!! To je jedno, kde sa celý rok zdržiavajú- či doma, alebo vonku na dobre platenej čiernej práci, a že z čoho majú luxusne zariadené byty a na lízing na auto! Dane štátu neodvádzajú a ešte im chudáčikom aj zdravotné poistenie štát platí!!! Ale koniec koncov - dobre robia. Za dva týždne v mesiaci sa dá pekne zarobiť v zahraničí a pritom nemať žiadne starosti.Prídu domov a ďalšie dva týždne doma svet gombička. Naozaj sa nám potom môžu škeriť do ksichtu, že mi sa hrabeme, aby aspoň na odvody a réžiu niečo kaplo. A pritom ešte pozor! Manžela preč od seba, nieže vzbudíme dojem nelegálneho zamestnávania!
Prepáčte, ale som poriadne napaprčená. Ptreto už radšej aj končím.
...a naozaj! Žiť s ním môžem v spoločnej domácnosti? Za to víchor nepokutuje?
pá-pá
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dnes som sa zastavila v jednej firme , kde sedela majiteľova manželka. Spýtala som sa , že či u manžela pracuje a povedala mi , že nie , že ona je dobrovoľne nezamestnaná, platí si odvody a u manžela len vypomáha. Ich účtovníčka im povedala , že to tak môže byť. Divila som sa tomu , lebo myslím , že pri kontrole by to tiež asi neobstálo. Viem , že niekedy boli vypomáhajúce osoby - bolo to nejako papierovo ošetrené ? A čo by mala dotyčná pani mať aby mohla oficiálne manželovi pomáhať - prac.zmluvu , dohodu, alebo si založiť živnosť , či príkaznú zmluvu ? Ste tiež toho názoru , že nejaký papier majú mať ?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

DanielaSĽ
Dnes som sa zastavila v jednej firme , kde sedela majiteľova manželka. Spýtala som sa , že či u manžela pracuje a povedala mi , že nie , že ona je dobrovoľne nezamestnaná, platí si odvody a u manžela len vypomáha. Ich účtovníčka im povedala , že to tak môže byť. Divila som sa tomu , lebo myslím , že pri kontrole by to tiež asi neobstálo. Viem , že niekedy boli vypomáhajúce osoby - bolo to nejako papierovo ošetrené ? A čo by mala dotyčná pani mať aby mohla oficiálne manželovi pomáhať - prac.zmluvu , dohodu, alebo si založiť živnosť , či príkaznú zmluvu ? Ste tiež toho názoru , že nejaký papier majú mať ?
Ja som všetkým rodinným príslušníkom vypísala príkazné zmluvy s odmenou 100,-Sk za celý rok 2005...... Môžu napadnúť výšku odmeny?.....Je to celé choré takýto zákon ......
Pekný večer........
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať