Zavrieť

Porady

Príjem z Nórska

V roku 2007 do septembra 2007 dobrovoľne nezamestnaný a od 01.10.2007 zamestnaný v Nórsku. Je potrebné podať DP na Slovensku? Na Slovensku mal nulový príjem, v Norsku mal do konca roka pravidelný príjem, z ktorého odviedol daň.
Za rok 2007 je daňoví rezident na Slovensku alebo v Nórsku?

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuja je offline (nepripojený) zuja

    zuja
    lonn – vyplata
    ord.temer - pevna sadzba al. zaklad
    forsk.tr. – asi poistenie, no nie som si ista
    F.p.grlag - kolko si zarobil(a) celkovo v hrubom (z toho 10,2% su dovolenkove peniaze)
    opptj.f.p - zarobene dovolenkove peniaze

    Rizotka je offline (nepripojený) Rizotka

    už babička Rizotka
    pomôžte s prekladom z nórštiny :
    lonn
    ord.temer
    forsk.tr.
    F.p.grlag
    opptj.f.p

    ale doporučte stránku,kde by som si to mohla urobiť aj sama.
    Ďakujem

    Nigul je offline (nepripojený) Nigul

    Nigul
    Ahoj,

    pokial ma dotycny trvaly pobyt na SVK, je danovnikom s neobmedzenou danovou povinnostou, takze plati dane z celosvetovych prijmov. V tomto pripade je to navyse potvrdene faktom, ze vacsinu roka stravil na SVK, takze je zaroven danovym rezidentom. Takze ano, dane priznat musi. Dobra sprava je, ze medzi SVK a Norskom existuje platna zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia.

    V platnosti od 28.12.1979
    zb. zakonov 35/1980

    Ako presne sa ale dan zapocitava specialne s Norskom, musis nastudovat. Moze to byt jednoduchy odpocet (od SVK dane odpocitas zaplatenu v Norsku a zvysok doplati, ak platil v Norsku viac, ako by platil tu, tu neplati nic), ale moze to byt aj inak..

    Peter

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Sarah1 Pozri príspevok
    V roku 2007 do septembra 2007 dobrovoľne nezamestnaný a od 01.10.2007 zamestnaný v Nórsku. Je potrebné podať DP na Slovensku? Na Slovensku mal nulový príjem, v Norsku mal do konca roka pravidelný príjem, z ktorého odviedol daň.
    Za rok 2007 je daňoví rezident na Slovensku alebo v Nórsku?

    Ďakujem za pomoc.
    DP podáva na Slovensku, s Norskom má SR uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia - metoda vyňatia príjmov. Daň z príjmov z Norska na Slovensku doplácať nebude.

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Môj známy pracoval tiež niekoľko mesiacov v Nórsku, chce aby som mu pomohla s daňovým priznaním na Slovensku, no zároveň si chce uplatniť v Nórsku nejaké ročné zúčtovanie dane a vraj mu tam budú ešte niečo vracať. Bude to mať nejaký vplyv na podanie daňového priznania v SR?

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prosím Vás, poraďte mi. Kamarát pracoval prvé 3 mesiace v Nórsku, potom už len na Slovensku.
    Z Nórska má výplatné pásky a tiež mu poslali list - podklad k daňovému priznaniu.
    Vyčítali sme z toho po porovnaní s páskami, že je tam uvedená mzda vrátane dovolenkovného, potom iba mzda za odpracované hodiny, výška odvedenej dane. Žiadne poistné. A taktiež na výplate páske nič také ako poistné nie je uvedené.
    Takže z toho mi vyplýva, že základ dane bude jeho mzda s dovolenkovným. Uvažujem správne?

    A kedže mal aj na Slovensku vyšší príjem, tak keď som sčítala tieto dva základy dane, vyšiel mi ZD nad 15 tis. t.z. kráti sa NČ a aj keď som potom príjmy z Nórska vyňala, tak mu vyšiel dosť veľký nedoplatok. Je to správny výpočet?

    Ďakujem

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prosím Vás neviete mi poradiť ohľadom príjmu z Nórska? Uvádza sa iba ten hrubý príjem ako základ dane, kedže oni majú odvody a daň v jednej sume?

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.