Zavrieť

Porady

zdanie zo studentskej brigady

Ahojte. Mohol by mi niekto poradit? Som zaregistrovana v jednej studentskej agenture, v ktorej som podpisala vyhlasenie o zdaneni prijmu. v tej agenture som asi 3 tyzdne. dnes som bola v inej agenture a tam mi dali tiez podpisat to vyhlasenie, povedali mi ze ho mozem mat podpisane u obidvoch ak mi nepresiahne mesacny prijem z brigady viac ako 8 000,-Sk alebo tak nejako. Je to pravda? mozem mat taketo prehlasenie podpisane u dvoch agentur?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nicol01 Pozri príspevok
    Ahojte. Mohol by mi niekto poradit? Som zaregistrovana v jednej studentskej agenture, v ktorej som podpisala vyhlasenie o zdaneni prijmu. v tej agenture som asi 3 tyzdne. dnes som bola v inej agenture a tam mi dali tiez podpisat to vyhlasenie, povedali mi ze ho mozem mat podpisane u obidvoch ak mi nepresiahne mesacny prijem z brigady viac ako 8 000,-Sk alebo tak nejako. Je to pravda? mozem mat taketo prehlasenie podpisane u dvoch agentur?
    Dakujem
    Nemôžeš. Vyhlásenie k zdaneniu príjmov je možné podpísať iba u jedného zamestnávateľa. Výšky príjmu nehrá v tom žiadnu rolu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Súhlasím so smithom, vyhlásenie môže byť podpísané len u jedného zamestnávateľa. Vrátenie zrazenej dane u druhého zamestnávateľa si môžeš uplatniť podaním daňového priznania
    /ročná nezd.časť základu dane pre rok 2008 je 98496sk/.

    Nicol01 je offline (nepripojený) Nicol01

    Nicol01
    a potom z toho co zarobim z tej druhej agentury, tak co si musim platit ja, ak nemam podpisane to vyhlasenie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nicol01 Pozri príspevok
    a potom z toho co zarobim z tej druhej agentury, tak co si musim platit ja, ak nemam podpisane to vyhlasenie?
    Tebe akurát zrazia daň.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nicol01 Pozri príspevok
    kto mi zrazi dan? ta agentura? a potom si musim podat aj to danove priznanie?
    Áno agentúra je povinná ti zraziť daň z príjmu. Či to bude zrážková (pri hrubom príjme do 5.000,- Sk/mesiac) alebo preddavková (nad 5.000,- Sk/mesiac) neviem.

    Vysporiadanie môžeš urobiť sama, alebo v tej agentúre kde máš podpísané vyhlásenie požiadať o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nicol01 Pozri príspevok
    kto mi zrazi dan? ta agentura? a potom si musim podat aj to danove priznanie?
    Druhá agentúra ti zdaní príjem 19 %. Obidve agentúry ti vystavia potvrdenie o príjme, ktorý zahrnieš do daňového priznania, uplatníš si nezd.časť zakl.dane

    Nicol01 je offline (nepripojený) Nicol01

    Nicol01
    ale danove priznanie sa nepodava len vtedy, ak mi presiahne mesacny prijem z brigady viac ako myslim ze to bolo 8 000,-SK? alebo nie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nicol01 Pozri príspevok
    ale danove priznanie sa nepodava len vtedy, ak mi presiahne mesacny prijem z brigady viac ako myslim ze to bolo 8 000,-SK? alebo nie?
    Daňové priznanie môžeš podať pri akomkolvek príjme, ak ti z neho zamestnávateľ zrazí daň. Mesačná nezd.časť základu dane je 8208sk, nad túto sumu platíš daň. Ale ak nerobíš celý rok, uplatníš si ročnú NČZD a aj príp. prekročenie v mesiaci sa ti vráti.

    Nicol01 je offline (nepripojený) Nicol01

    Nicol01
    dakujem velmi pekne ze ste mi pomohli. mam z takichto veci dost hokej, ale uz mi je to jasnejsie.este raz vdaka.

    stiby2 je offline (nepripojený) stiby2

    stiby2
    vyhlasenie mozes podpisat u kolkych zamestnavateloch len chces, avsak UPLATNIT si oslobodenie formou nezdanitelneho minima mozes LEN U JEDNEHO zamestnavatela za dany mesiac.
    Ja som to tak mal ked som bol student. Musis to vsak sledovat.
    To podpisanie u viacerych moze vyhovovat vtedy ak v niektorych mesiacoch nemas prijem povedzme od 1. zamestnavatela ale len od 2. a iny mesiac presne naopak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.