Zavrieť

Porady

aktivácia materiálu

Dobrý deň, poprosím vás o radu, či správne účtujeme obstaranie materiálu,výrobu výrobkov a predaj odberateľovi:
nakúpime materiál od dodávateľa : 111,343/321
vystavíme príjemku : 112/111
z prijatého materiálu vyrobíme vlastné výrobky: 621/112?
výdajka zo skladu už hotových výrobkov -
vyrobené výrobky predáme odberateľovi: 311/343,604 alebo ?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    k_kacatko Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosím vás o radu, či správne účtujeme obstaranie materiálu,výrobu výrobkov a predaj odberateľovi:
    1. nakúpime materiál od dodávateľa : 111,343/321
    vystavíme príjemku : 112/111
    2. z prijatého materiálu vyrobíme vlastné výrobky: 621/112?
    výdajka zo skladu už hotových výrobkov -
    4. vyrobené výrobky predáme odberateľovi: 311/343,604 alebo ?

    Ďakujem za odpoveď
    Viedla by som dva sklady: materiálu a výrobkov.

    1. ano.
    Píšete nakúpime materiál. S obstaraním materiálu mi vznikajú vedľajšie náklady-ak prepravujem materiál vlastnou dopravou. Je potrebné aktivovať: 111/622. Ak spracovávate materiál vo vlastnej réžii: 111/622. Následne prevzatie na sklad na základe príjemky: 112/111. (vravím ak)

    2. tento materiál sa Vám musí dostať do 501. Lebo ho spotrebujete vo výrobnom procese. 501/112 na základe výdajky.

    3. Na sklad výrobkov sa mi dostanú výrobky ocenené vo vlastnej réžii (na úrovni vlastných nákladov-kalkulácie výrobku: priame skut náklady: mzdy, energie...., výrobná prev. réžia: ........) 123/613.
    - tento proces je obtiažne popísať, môžete si ho vyhľadať na porade cez kalku., kalkul. jednotky. Písali sme dosť o procese.........

    4. Predaj výrobkov: 311/343,601 (604 je tovar-ten predávame v nezmenenom stave)

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Prosila by som o pomoc, ak má niekto skúsenosti s účtovaním píly. Je to s.r.o., takže vedie podvojné účtovníctvo. Potrebujem doriešiť spracovanie skladov, pretože sú po dań. kontrole a práve tu mali problém.
    Nákup suroviny majú od dodávateľa takže zaúčtujem 111/343,321.
    Potom na základ príjemky príjmem na sklad materiálu 112/111
    Z guľatiny sa potom vyrábajú dosky, je tam aj odpad. Ako o tom účtovať ? Predpokladám že je potrevbné vypracovať smernicu a kalkulácie. Zrejme sú aj nejaké právne normy určujúce výtraty. Vie mi niekto pomôcť, kde by som ich našla ? Prípadne mi napísať predkontácie, zrejme potom bude príjem výrobkov na sklad MD 123/D 613, Vyslá faktúra MD 311 / 601. Ako dostanem nakúpený materiál do nákladov ?
    Aby som to zhrnula: 1. Došlá FA za drevo
    2. príjemka na sklad
    3. výdaj suroviny
    4. Príjem výrobku
    5. výdaj výrobku - výdajka
    6. Vyšlá FA
    Vopred veľmi pekne ďakujem.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    EkoMax Pozri príspevok
    Prosila by som o pomoc, ak má niekto skúsenosti s účtovaním píly. Je to s.r.o., takže vedie podvojné účtovníctvo. Potrebujem doriešiť spracovanie skladov, pretože sú po dań. kontrole a práve tu mali problém.
    Nákup suroviny majú od dodávateľa takže zaúčtujem 111/343,321.
    Potom na základ príjemky príjmem na sklad materiálu 112/111
    Z guľatiny sa potom vyrábajú dosky, je tam aj odpad. Ako o tom účtovať ? Predpokladám že je potrevbné vypracovať smernicu a kalkulácie. Zrejme sú aj nejaké právne normy určujúce výtraty. Vie mi niekto pomôcť, kde by som ich našla ? Prípadne mi napísať predkontácie, zrejme potom bude príjem výrobkov na sklad MD 123/D 613, Vyslá faktúra MD 311 / 601. Ako dostanem nakúpený materiál do nákladov ?
    Aby som to zhrnula: 1. Došlá FA za drevo
    2. príjemka na sklad
    3. výdaj suroviny
    4. Príjem výrobku
    5. výdaj výrobku - výdajka
    6. Vyšlá FA
    Vopred veľmi pekne ďakujem.
    Dala som už odpoveď v zadanej téme, Asi je to v PU-zásoby.

    aktivácia materiálu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.