Zavrieť

Porady

DPH platcovia od 8.9.

Ahojte,

prave nam prisla "ruzova" karticka, kde nas zaregistrovali ako platcov DPH od 8.9.2008 (dobrovolna registracia). Prosim, poradte, ako mame postupovat pri fakturacii nasich sluzieb, kedze fakturujeme cely mesiac na konci (ide o programovanie a ine sluzby). Dat to radsej na 2 faktury - jedna od 1.do 7.9 bez DPH a druha od 8.9. s DPH?
Dalej, rovnaka otazka sa tyka uplatnovania na vstupe. Mame si pomerne rozratavat DPH na dni (napr. za internet od 1. do 30.9. 2008)?
Dakujem za odpoved
Silvia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    sikovnica Pozri príspevok
    Ahojte,

    prave nam prisla "ruzova" karticka, kde nas zaregistrovali ako platcov DPH od 8.9.2008 (dobrovolna registracia). Prosim, poradte, ako mame postupovat pri fakturacii nasich sluzieb, kedze fakturujeme cely mesiac na konci (ide o programovanie a ine sluzby). Dat to radsej na 2 faktury - jedna od 1.do 7.9 bez DPH a druha od 8.9. s DPH?
    Dalej, rovnaka otazka sa tyka uplatnovania na vstupe. Mame si pomerne rozratavat DPH na dni (napr. za internet od 1. do 30.9. 2008)?
    Dakujem za odpoved
    Silvia
    Pri Vašej fakturácii: budete sa riadiť dňom dodania služieb, kedže bude 30.9., v tento deň už ste platcami dph, vašu faktúru navýšite o dph.
    Pri došlých faktúrach sa budete riadiť dňom dodania, ktorí uvádzajú vaši dodávatelia, t.zn. deň dodania od 8.9. /vrátane = vzniká nárok na odpočet dph.
    nič pomerne nerozpočítavate.

    sikovnica je offline (nepripojený) sikovnica

    sikovnica
    Zasa ja. Niekto sa ma pytal, co vsetko je potrebne k dobrovolnej registracii pre DPH. Bohuzial, este nemozem odpovedat cez sukromne spravy, tak pisem takto, snad si odpoved najde adresata
    Cize, pred registraciou sme navstivili danovy urad (my sme BA III) a tam nas velmi "mila" pani "ochotne" poucila, ze dobrovolnu registraciu treba dobre zdovodnit a podlozit. Dodali sme nasledovne:
    1. vyplnenu ziadost o registraciu pre DPH - tlacivo sa nachadza na webke DRSR
    2. vyplneny dotaznik z DU BA III. Tento dotaznik ma asi kazdy dan. urad svoj, ale ziadaju zakladne info o dovode registracie a pod. Mam ho aj v elektronickej podobe, ak mate niekto zaujem, poslem ho e-mailom (dajte mi to do sukromnej spravy).
    3. kopia najomnej zmluvy na nebytove priestory
    4. kopia zmluvy s odberatelom (davali sme len 2 odberatelov)
    5. kopia zmluvy s dodavatelmi (na internet, a tak)
    6. kopia splnomocnenia pre zastupovanie v danovom konani.
    Samostatne sme napisali list, kde sme odovodnili, preco ziadame o dobrovolnu registraciu. Zaregistrovali nas do 7 dni, nepytali si ani danovu kontrolu, ale pani na danovom povedala, ze zrejme pridu na prve priznanie.
    To je tak vsetko. papa

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    my sme sa stali tiež dobrov. platcami a od nás chceli len vypísanú žiadosť o registráciu... nič viac, tak neviem
    Chcela by som pripojit moju otazku. Firma je registrovanym platcom DPH od 10.09.08. Faktura za upratovacie sluzby od platcu DPH je s datumom vystavenia 17.8. a splatnosti 22.9.08. Narok na odpocet nevznika, spravne?
    Dakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Zaciatocnicka Pozri príspevok
    Chcela by som pripojit moju otazku. Firma je registrovanym platcom DPH od 10.09.08. Faktura za upratovacie sluzby od platcu DPH je s datumom vystavenia 17.8. a splatnosti 22.9.08. Narok na odpocet nevznika, spravne?
    Dakujem
    Správne...

    DPH platcovia od 8.9.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.