Zavrieť

Porady

Občianske združenie - výskum

Ahoj Poraďáci!!!
Neziskovky som nikdy neúčtovala, takže táto téma je pre mňa Španielska dedina. Veľmi pekne Vás prosím o radu ako sa účtuje združenie právnických osôb - neziskové!
Doktorka je SZČO a chce si založiť obč.združenie za účelom výskumu rakoviny. Príjmy združenia budú pozostávať len z percenta z príjmov. Moje otázky:
1/ Musí viesť jednoduché účtovníctvo, alebo podvojné, alebo stačí ak si bude viesť len evidenciu príjmov a výdavkov?
2/ Musí podávať DP?
3/ Z hľadiska DPH - členovia sú platcami DPH, Združenie nemusí byť?
4/ Má to nejaký háčik v súvislosti s člemni združenia, ak okrem členstva majú vlastné firmy a podnikajú???
Veľmi pekne ďakujem!
Naposledy upravil sassi : 10.09.08 at 08:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sassi je offline (nepripojený) sassi

    Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac sassi
    Prosím, nájde sa niekto, kto čo to poradí?????

    Na Porade som si našla odpoveď na DPH. Ak som to správne pochopila, tak platí, že aj keď je SZČO neplatca DPH, pri podpise Zmluvy o zružení (ak sú ostatní členovia platcami) je povinný sa registrovať. Je to tak????

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    je rozdiel medzi občianským združením a združením právnických osôb - každé vzniká podľa iného zákona

    občianske združenie je právnická osoba ,účtovníctvo môže však viesť jednoduché , daňové priznanie musí podávať - pri DPH sa riadi zákonom ako všetky subjekty

    Má to nejaký háčik v súvislosti s člemni združenia, ak okrem členstva majú vlastné firmy a podnikajú???
    žiadny háčik - môžu byť členmi O Z

    sassi je offline (nepripojený) sassi

    Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac sassi
    Veľmi pekne ďakujem. Už som v obraze. Prajem pekný deň!

    Občianske združenie - výskum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.