Zavrieť

Porady

autorské práva - DPH

Dobrý deň
Naša firma kupuje autorské práva na vydávanie kníh z rôznych štátov EU, kde s IČ DPH na faktúrach som doteraz nemala problém. Teraz nám prišla faktúra zo USA a neobsahuje IČ DPH, keďže sa nejedná o tovar, tak neviem či si ho mám od danej firmy vypýtať, alebo je táto faktúra správna.
Prosím poraďte mi. Ďakujem
Naposledy upravil nettka : 10.09.08 at 07:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nettka je offline (nepripojený) nettka

    nettka
    Sme mesačný plátcovia DPH a teraz neviem či mám robiť samozdanenie a vypýtať si od nich IČ DPH, alebo nie.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Sama si si už našla odpoveď:

    § 69
    Osoby povinné platiť daň správcovi dane

    (3) Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.


    § 15 ods. 8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

    d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    nettka Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Naša firma kupuje autorské práva na vydávanie kníh z rôznych štátov EU, kde s IČ DPH na faktúrach som doteraz nemala problém. Teraz nám prišla faktúra zo USA a neobsahuje IČ DPH, keďže sa nejedná o tovar, tak neviem či si ho mám od danej firmy vypýtať, alebo je táto faktúra správna.
    Prosím poraďte mi. Ďakujem
    zdaňujete voči každému z tretích krajín. Ich id. čislo na Fa nie je v tomto prípade podstatné

    autorské práva - DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.