Zavrieť

Porady

DPFO a formuláre E301,E104

Dobrý deň, neviem si poradiť sama pri podaní daňového priznania typu A FO za rok 2007, daňovník mi totiž predložil formuláre E301 a E104.
Dá sa na základe týchto formulárov a osobné identifikačného čisla, ktoré je uvedené na E104 zistiť jeho zárobok a dane za obdobie, ktoré pracoval v Rumunsku. Myslím tým, či zadaním toho osobného IČ na daňovom úrade zistia jeho zárobok, čo by mi veľmi pomohlo, keby to tak bolo. Lebo on iný doklad nepredložil a čas nás tlačí.
Ďakujem Vám za upresnenie a radu ako mám postupovať pri podávaní takéhoto daňového priznania za obdobie, ktoré pracoval v zahraničí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    nokia901 Pozri príspevok
    Dobrý deň, neviem si poradiť sama pri podaní daňového priznania typu A FO za rok 2007, daňovník mi totiž predložil formuláre E301 a E104.
    Dá sa na základe týchto formulárov a osobné identifikačného čisla, ktoré je uvedené na E104 zistiť jeho zárobok a dane za obdobie, ktoré pracoval v Rumunsku. Myslím tým, či zadaním toho osobného IČ na daňovom úrade zistia jeho zárobok, čo by mi veľmi pomohlo, keby to tak bolo. Lebo on iný doklad nepredložil a čas nás tlačí.
    Ďakujem Vám za upresnenie a radu ako mám postupovať pri podávaní takéhoto daňového priznania za obdobie, ktoré pracoval v zahraničí.
    Správca dane nezistí a ani nie je povinný zisťovať výšku príjmu daňovníka. Daňovník je povinný spolu s daňovým priznaním predložiť DÚ aj kópie potvrdení o príjme zo závislej činnosti. Viď bod 6 daň. priznania typ A.
    6) Vypĺňa sa na základe kópií všetkých potvrdení o príjmoch zo závislej činnosti [vrátane príjmov, z ktorých sa daň vybrala podľa § 43 ods. 3 písm. j) zákona, pri ktorých sa daňovník rozhodol vybratú daň považovať za preddavok podľa § 43 ods. 7 zákona] plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Kópie týchto potvrdení sú prílohou daňového priznania.
    Potvrdenie o príjme mu bol povinný vydať zamestnávateľ, nech dodatočne oň požiada.
    Ak je identifikačné číslo uvedené na formulári E 104, predpokladám, že je to jedinečné číslo poistenca(pre účely sociál. resp. zdr. poistenia), nie je to daňové identifikačné číslo.
    Formulár E 104 slúži ako potvrdenie o úhrne období poistenia, zamestnania alebo bydliska pre peňažné dávky nemocenského poistenia a vecné dávky zdr. poistenia.
    Formulár E 301 slúži ako potvrdenie týkajúce sa období, ktoré sa majú zohľadniť pre priznanie dávok v nezamestnanosti.

    DPFO a formuláre E301,E104

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.