Zavrieť

Porady

Na chatu s kolegami a kolegynami

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Davam sem temu a ocakavam vase nazory, ktore cchem dat precitat potom dcere aj jej priatelovi. Dcera s nim chodi uz rok, nedavno ju poziadal o ruku, s tym, ze asi o rok by sa chceli vziat. Inak dobry chlapec, starostlivy
Len teraz narazili na problem. On robi v banke a partia kolegov sa vybrala na chatu na cely vikend. Jej sa to nepozdavalo a trva na tom, aby tam nechodil bez nej. Dva dni na to, dnes potvrdil ucast na dalsom vikende v oktobri. Ze pojdu aj byvali kolegovia, aj z inych oddeleni. Podotykam kolegyne aj kolegovia, zrejme bez svojich partnerov. Nemyslim si, ze je typ nevernika, ale co nie je raz sa stat moze. Alebo si ho vyhliadne nejaka kolegyna a pojde si za svojim a on zmeni svoj postoj.
Dcera sa s nim rozist nechce, ale necche ani mat vztah a neskor mozno manzelstvo, kde by on chodieval sam - bez nej na vikendy na chatu. Ak by to stolerovala, chodievala by aj ona na rozne akcie sama a moj nazor je, ze s tymto riesenim vstupovat do manzelstva, nema buducnost.

Aky je vas nazor? Podla statistiky vikendy na chatach a podnikove zurky su plne nevier.

Najlepsie by bolo, keby to on pochopil, len dcera nevie ako mu to este vysvetlit.
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pokiaľ on nebude chcieť, zrejme ani tvoja dcéra ani ty nič nezmôžete.
A keby predsa, bol by to psychický nátlak.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak,to by dvaja lekári nemohli byť nikdy manželia.Naše weekendové vzdelávania za kredity a za peniaze....krachli by sme ako rodina,keby som ja chodila na každý weekend s manželom a on so mnou.Nevraviac o tom,že by sme takmer neboli doma.A to ešte nespomínam služby...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Možno nebudeš spokojná ... ale keď sa majú skutočne radi mali by sa dohodnúť oni. V konečnom dôsledku ak sa má niečo stať tak nech sa to stane pred svadbou. Ak sa ale vzťah preverí aj takýmito akciami myslím, že je všetko v najlepšom poriadku a svadba je právom ich ďalším spoločným krokom. V konečnom dôsledku ako si majú navzájom veriť? Veď ešte ani nikde nebol a už je v podozrení, že ktovie čo tam ide stvárať. Možno že on sám uvidí akú to bude mať úroveň a už sa nikdy nebude chcieť podobných akcií ani zúčastniť. Ale ťažko niekoho odhovárať keď to nie je jeho presvedčenie, názor... ja by som ho nechala nech ide. A dcérka? Kľudne nech ide a uvidí sama aká tam bude atmosféra. Sú dospelí nielen vekom ...
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
vzťah dvoch ľudí je aj o dôvere,
ak chýba vo vzťahu, tak určite nie je ten vzťah pevný...
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Mne by sa to tiež nepáčilo...poznáte ten vtip, "krutú pravdu"?
-prvý raz si muž berie za ženu bývalú spolužiačku
-druhý raz si berie za ženu s v o j u k o l e g y ň u
-a tretí raz si berie za ženu spolužiačku svojej dcéry
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Elenka, plne súhlasím s Tvojim názorom. A zásadne by som nezasahovala do vzťahu dvoch dospelých ľudí.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Prepáčte, ale podľa logiky uvedenej v zadaní má prerušiť všetky svoje kontakty, ktoré mal doteraz? Alebo sa môže kamarátiť iba s ľudmi, ktorých odsúhlasí priateľka? Kde je potom dôvera? Manželstvo nie je o tom, že sa prerušia kontakty s okolím.
Na neveru, nakoľko v zadaní sa naráža na to, nie je potrebné ísť na chatu. To sa môže stať aj doma. Stačí 5 minút.
Ak chlap naozaj má rád vašu dcéru, a je úprimný tak niet čoho sa báť. Ak nie je, tak je lepšia aby to vyšlo najavo ešte pred manželstvom.

Uvedené nie je od múdrého a známeho človeka, ale je v tom kus pravdy:

"V manželstve sľubujem vernosť, ale nie slepotu".
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tuta Pozri príspevok
A zásadne by som nezasahovala do vzťahu dvoch dospelých ľudí.

Tak. Nie raz sa napokon stal obviňovaným z krachu práve ten, čo zasahoval.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Pamatam sa, ked som bola strasne zalubena do mojho vyvoleneho, ako som si zacala zrazu obzerat baby a nejak sa mi zacali zdat prilis pekne a aj dost vyzyvavo oblecene. A potom som si povedala, tak sa ukaz chlapce, ci im odolas a zasluzis si ma.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Robota cez víkend je iná vec. Ale podľa toho čo píšeš, nešiel na nijaké lekárske sympózium a aj všetky reči o dôvere by som asi "veľkoryso" prehliadla. Ono je pekné, že dôveruj! Ale aj preveruj. A to by som teda urobila dôkladne. S babkou by som sa dohodla, že k nej prídem na víkend, zbalila by som si vééélikánskú tašku a s vysvetlením: "No vieš, ide tam málo žien a nemôžem sa vykašľať na kolegyne keď ma volali" a odcupkala by som na autobus. A po víkende by som si celá vysmiata preverila, aký názor má na utužovanie priateľstva na chatách. Nechcem byť zlý prorok, ale asi by mal poriadne skyslý úsmev.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kazu Pozri príspevok
Robota cez víkend je iná vec. Ale podľa toho čo píšeš, nešiel na nijaké lekárske sympózium a aj všetky reči o dôvere by som asi "veľkoryso" prehliadla. Ono je pekné, že dôveruj! Ale aj preveruj. A to by som teda urobila dôkladne. S babkou by som sa dohodla, že k nej prídem na víkend, zbalila by som si vééélikánskú tašku a s vysvetlením: "No vieš, ide tam málo žien a nemôžem sa vykašľať na kolegyne keď ma volali" a odcupkala by som na autobus. A po víkende by som si celá vysmiata preverila, aký názor má na utužovanie priateľstva na chatách. Nechcem byť zlý prorok, ale asi by mal poriadne skyslý úsmev.
Myslím si, že takýmto prístupom nemá význam uvažovať o uzavretí manželstva.
Analógia: Nemám súhlasiť s kurzov na vodičák priateľke len preto, že inštruktor je fešák, a dokonca aj mladší odo mňa?
Alebo mám s ňou chodiť na každú hodinu, a dokonca aj jazdy?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Špekulovanie, klamstvo, overovanie si všelijakými fintami - to nemá absolútne nič s úprimnosťou, dôverou, atp...a už absolútne nič s priateľstvom "na doživotie". To je faloš od začiatku. Idem ja už radšej preč
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

smith Pozri príspevok
Myslím si, že takýmto prístupom nemá význam uvažovať o uzavretí manželstva.
Analógia: Nemám súhlasiť s kurzov na vodičák priateľke len preto, že inštruktor je fešák, a dokonca aj mladší odo mňa?
Alebo mám s ňou chodiť na každú hodinu, a dokonca aj jazdy?
Jaj, smith, to si ma zle pochopil. Práca je úplne iná vec, ale tu sa o práci nič nepíše. Ja som rozumela z príspevku, že ide o nejaké víkendové pobyty v zábavnom duchu. A ja by som iba vyskúšala, či je rovnako tolerantný aj on.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

..............takže, ja by som na mieste tvojej dcéry zorganizovala hneď na najbližší víkend krásny pobyt na chate s priateľom iba vo dvojici (na celý víkend) a myslím, že by nemusela vôbec riešiť, kde a s kým v budúcnosti bude rád a častejšie víkendovať... treba použiť ženskú r a f i n o v a n o s ť a nie hneď riešiť "neveru" a možnú tretiu svetovú...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bonita Pozri príspevok
Davam sem temu a ocakavam vase nazory, ktore cchem dat precitat potom dcere aj jej priatelovi. Dcera s nim chodi uz rok, nedavno ju poziadal o ruku, s tym, ze asi o rok by sa chceli vziat. Inak dobry chlapec, starostlivy
Len teraz narazili na problem. On robi v banke a partia kolegov sa vybrala na chatu na cely vikend. Jej sa to nepozdavalo a trva na tom, aby tam nechodil bez nej. Dva dni na to, dnes potvrdil ucast na dalsom vikende v oktobri. Ze pojdu aj byvali kolegovia, aj z inych oddeleni. Podotykam kolegyne aj kolegovia, zrejme bez svojich partnerov. Nemyslim si, ze je typ nevernika, ale co nie je raz sa stat moze. Alebo si ho vyhliadne nejaka kolegyna a pojde si za svojim a on zmeni svoj postoj.
Dcera sa s nim rozist nechce, ale necche ani mat vztah a neskor mozno manzelstvo, kde by on chodieval sam - bez nej na vikendy na chatu. Ak by to stolerovala, chodievala by aj ona na rozne akcie sama a moj nazor je, ze s tymto riesenim vstupovat do manzelstva, nema buducnost.

Aky je vas nazor? Podla statistiky vikendy na chatach a podnikove zurky su plne nevier.

Najlepsie by bolo, keby to on pochopil, len dcera nevie ako mu to este vysvetlit.
Ak sa s ním rozísť nechce, ostáva jej len jediné, pohovoriť si s ním o tom otvorene,(veď o tom je kvalitný vzťah). Vzťah, ktorý nie je založený na vzájomnej dôvere, nemá veľkú perspektívu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tweety Pozri príspevok
Ak sa s ním rozísť nechce, ostáva jej len jediné, pohovoriť si s ním o tom otvorene,(veď o tom je kvalitný vzťah). Vzťah, ktorý nie je založený na vzájomnej dôvere, nemá veľkú perspektívu.
Ale ten pohovor by mal byť medzi 4 očami a nie 6. A nie na popud tejto diskusie.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Paula Pozri príspevok
Špekulovanie, klamstvo, overovanie si všelijakými fintami - to nemá absolútne nič s úprimnosťou, dôverou, atp...a už absolútne nič s priateľstvom "na doživotie". To je faloš od začiatku. Idem ja už radšej preč

Ja tomu vravím diplomacia. A od začiatku by som vedela, koľko dôvery je ochotný poskytnúť on mne. Nie som žiadna "stíhačka" ale ani zbytočne romantická duša čo má veľa pekných rečí o úprimnosti a dôvere a potom plače do vankúša. U mňa platí rovnako dlhý meter pre ženy aj pre mužov.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

smith Pozri príspevok
Ale ten pohovor by mal byť medzi 4 očami a nie 6. A nie na popud tejto diskusie.
Ale ak som dobre čítala, ten pohovor už bol. A dokonca predtým, ako pisateľka zadala tému na Poradu.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Fu, tolko nazorov tak rychle som ani necakala. Ale dakujem.

On uz bol na chate tento vikend. Jej oznamil, ze pojde, nepytal sa ci jej to prekaza. A na dalsi vikend - oktobrovy jej oznamil , ze zase pojde, napriek tomu , ze ju vcera presvedcoval, ze tam chodia iba raz za rok. No pojde vlastne uz o mesiac.

Chodia tam z prace uz dlhsie.

A mna prekvapuje, ze napriek tomu, ze ju ma velmi rad, to vidim, tak na tom trva napriek tomu, ze sa im moze vztah rozpadnut.

Verim, ze jej nebolo neverny. Mozno nebude ani napodruhe, napotretie, ale raz sa to moze stat.

Lebo zeny pozname sa. Ked si nejaka, aspon promerane vyzerajuca, zaumieni na chate dostat kolegu pod parou, tak 99 tich zo 100 aj dostane. Za cely zivot som poznala jedineho muza, ktory bol taky, ze by svoju manzelku nikdy nepodviedol.

A muzi, nevravte mi, ze ste vsetci taky, ze dokazete odolat.

Dcera je uz od jula PN, koli nohe, teraz 3 tyzdne po operacii menisku, takze nemoze si niekym len tak vybehnut. Vikendy su spolu vzdy, bud u nich alebo u nas, inak my sme od DS, on z Ba.
Nesleduje ho ,ani neziarli, nemali doteraz ziaden problem.

A moj nazor: Vo volnom manzelstve je takato dohoda - ze si obaja mozu nezavazne , bez seba chodit na chaty, aj dovolenky - mozna. Ale to sa musia obaja na tom dohodnut. Ak su teda obaja rovnako naladeni, takyto vztah moze fungovat aj roky. Ak jeden z nich ma inu povahu, tak vztah nema buducnost.

A respektovat roky partnerovi, ze bude chodit 3 x do roka sam s kolegynami a kolegami na chatu - mi pripada nenormalne. A to nie som ziarliva. Toto jednoducho do vztahu nepatri. A nejde o doveru alebo nedoveru. Zvacsa kazdy clovek vystavovany pokuseniu skor ci neskor podlahne.

Slobodny chlapec, dievca sa nema komu spovedat. Inak je to vo vaznom vztahu.

Podotykam, ze ja sa s nim o tom nerozpravam.

A ked mam byt uprimna, radsej nech si dcera odplace rozchod, nez rozvod, ak by tam boli uz aj deti.

Ale prave si dohodla vylet o dva tyzdne na chatu s partiou zo skoly. Nakoniec tento smer nezacala ona, no mam pocit, ze jej priatel to nepochopi, ak to neprezije na vlastnej kozi.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bonita Pozri príspevok
Fu, tolko nazorov tak rychle som ani necakala. Ale dakujem.

Ale prave si dohodla vylet o dva tyzdne na chatu s partiou zo skoly. Nakoniec tento smer nezacala ona, no mam pocit, ze jej priatel to nepochopi, ak to neprezije na vlastnej kozi.
No super, aspoň zistí, aký má názor na to on, ale všeobecne zakázať sa druhému nič nedá. Buď dôvera je, alebo nie. Nevera sa dokázať dá, ale vernosť nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať