Zavrieť

Porady

sú platcom DPH / nie sú platcom DPH

ahojte, potrebovala by som vediet, ako zistim ci dana firma je platcom DPH alebo nie..viem ze tam mozem zavolat ale bez toho to nezistim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    smonikas Pozri príspevok
    ahojte, potrebovala by som vediet, ako zistim ci dana firma je platcom DPH alebo nie..viem ze tam mozem zavolat ale bez toho to nezistim?

    Ak ide o SR, klikni www.drsr.sk , potom vpravo na modrom poli nájdeš voľbu na vyhľadanie.

    smonikas je offline (nepripojený) smonikas

    Monika :) smonikas
    ja som tam DPH nedala ale uctovnicka mi volala ze to mam zistit lebo ak niesu DPH tam musim dat

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    smonikas Pozri príspevok
    ja som tam DPH nedala ale uctovnicka mi volala ze to mam zistit lebo ak niesu DPH tam musim dat

    Čo a komu faktúrujete?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Zbytočne rozťahaná téma. Pri uzatváraní kontraktu z odberateľom by mali byť známe všetke relevantné skutočnosti, o.i. aj či je odberateľ platca alebo neplatca DPH v inom členskom štáte. Následne si to je možné pre EU overiť tu:
    http://ec.europa.eu/taxation_customs...tedLanguage=SK ale musí byť záme čísielko.

    sú platcom DPH / nie sú platcom DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.